MŠ Špičák - /
 
Naše město – Berušky na hřišti
Vytvořeno: 2019-06-10 • Autor:
Celý týden si s dětmi povídáme o našem krásném městě Česká Lípa. Na PC jsme shlédli poučné video seznámení s CL a okolím. Děti pak samy nadšeně navrhly poznávací vycházku po okolí školky. Hledali jsme školy, zastávky MHD, poštu, pekařství, hernu, pizzerii, lékárnu a nakonec dětská hřiště. Na jednom z nich jsme si za odměnu pohráli a zasportovali.
Krtek jede po silnici
Vytvořeno: 2019-06-04 • Autor:
Náš kamarád krteček chtěl moc a moc vědět, jak se chovat na ulici, na silnici, poznat dopravní prostředky i co znamenají semafory. A protože jsme opravdu jeho dobří kamarádi, tak jsme si s ním na všechno hráli a všechno jsme mu s paní učitelkou vysvětlili.
Jak krtek a skřivánek přivolali jaro
Vytvořeno: 2019-04-22 • Autor:
Táta včera na venku našel první sněženku, vedle petrklíč, zima už je pryč. Jaro zahrálo všemi barvami, sluníčko nás pošimralo na nose a jaro už je tady.
Březen ve Žlutém korálku
Vytvořeno: 2019-03-26 • Autor:
Měsíc březen patřil jaru, zvířátkům a kytičkám. Na zvířátka jsme si hráli, kreslili je i modelovali, povídali jsme si o jejich způsobu života, vyhledávali jsme je v encyklopediích a časopisech, poznávali podle hlasu, četli jsme si o nich příběhy, stavěli jim domečky z geometrických tvarů. O jarních kytičkách jsme si zpívali i poslouchali pohádky, poznávali v přírodě i na obrázcích, vyráběli jsme si je z papíru, tiskali tulipány dlaněmi. Teď už víme, jak jaro vypadá a co všechno s jarem přichází.
"Moranu nesem"
Vytvořeno: 2019-03-23 • Autor:
"Moranu nesem s dlouhým nosem, už nemůže choditi, musíme ji nositi." Moranu jsme poslali po vodě v Ploučnici pryč, zazpívali jsme jí na rozloučenou písničku o sluníčku, zamávali a popřáli šťastnou cestu.
Masopust v Modrém obláčku
Vytvořeno: 2019-03-12 • Autor:
Šel šašek náš Vašek šel do školy šašků. Hej šašku, náš Vašku, nenech doma tašku!
Masopustní veselice
Vytvořeno: 2019-03-12 • Autor:
Máme tu masopust, hej, hej, hej,máme masopustní rej! Děti si užívaly dopoledne v maskách, zasoutěžily si, shlédly pohádku O červené karkulce a na závěr si mohly zakoupit odměnu na našem masopustním jarmarku. Těšíme se zase za rok jaké masky nás navštíví.
Únor ve ŽK
Vytvořeno: 2019-03-01 • Autor:
Hrajeme si na školu – trochu se učíme, trochu si hrajeme, stavíme, třídíme, cvičíme, zpíváme, taky jsme si hrajeme na kadeřnický salón a malujeme – tentokrát na téma: Čím budu, až vyrostu.
Tělověda to je věda
Vytvořeno: 2019-02-27 • Autor:
Naše těla tělíčka chceme mít zdravá jako jablíčka. Tak se o našem těle hodně učíme, co mu prospívá a co ne. Co jíst je zdravé a co nezdravé. A na lékaře jsme si hráli moc rádi.
Jak krtek ke kalhotkám přišel - Ekocentrum Brniště
Vytvořeno: 2019-02-26 • Autor:
Víte, jak a z čeho vzniká látka? A z ní pak oblečení, které máte třeba právě na sobě? My jsme se o tom hodně dozvěděli na návštěvě u našich kamarádů v Ekocentru v Brništi, kam jsme společně se všemi předškoláčky jeli na výlet. Celým programem nás provázel náš známý krteček. Naučili a vyzkoušeli jsme si třeba soukat nitě, z nití tkát látku, vyzdobili jsme i krtečkovy kalhotky. Hodně nám pomohla pohádka o tom, jak krtek ke kalhotkám přišel, ale my víme, že dnes už se vše vyrábí jinak – moderně na velikých strojích v textilních továrnách. Výlet se nám líbil a už dnes se těšíme na další setkání.