MŠ Špičák - /
 
My tři králové...
Vytvořeno: 2018-01-05 • Autor:
"My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví, vinšujeme vám." Celý povánoční týden jsme si "hráli" na tři krále – vyráběli královské koruny, stavěli chlívek s Ježiškem, prošli jsme si náročnou cestu do Betléma a zpívali koledu "My tři králové." Týden jsme zakončili "poutí tří králů" po školce a všem popřáli hezký nový rok.
Dárky pod stromečkem
Vytvořeno: 2017-12-13 • Autor:
Ve školce se už nadělovaly dárky. Když jsme šli na procházku, pod stromečkem nic nebylo. Při návratu jsme zaslechli koledy, stromeček svítil a pod ním, hádejte……….
Příprava na Vánoce
Vytvořeno: 2017-12-10 • Autor:
Už se zase těšíme na Ježíška, copak nám asi nadělí? A bude padat sníh?...........
Broučci a berušky se těší do školky
Vytvořeno: 2017-10-27 • Autor:
V Červené kytičce se po prázdninách zase sešli berušky a broučci. Už se těšili na sebe a na nové kamarády a také na to, že jim všechno ukážou. Teď už všichni vědí, jak se k sobě chovat, kam co patří a proč je hezké být spolu.
Bramborové hraní
Vytvořeno: 2017-10-24 • Autor:
"Brambory, brambory, to je strava naše, někdy jen tak na loupačku, jindy je z nich kaše……" My jsme si s bramborami i zahráli hry a pak jsme si je uvařili ve veselém hrnci, byly k obědu,…….mňam, mňam.
Hry na naší školní zahradě
Vytvořeno: 2017-10-18 • Autor:
"Jeden lístek, druhý lístek, spadl dolů z javoru, pomozte mu, milé děti, chtěl by zpátky nahoru." Lístečky z javoru nám pokryly celou zahradu, proto jsme se chopili hrabiček a vozíčků a lístečky jsme shrabali a odvezli na jednu velikou hromadu, aby měl ježeček kam se schovat před zimou. A nejen s listy jsme si hráli – mašinka nás svezla na výlet, na pískovišti jsme si hráli jako mravenečci, křídou jsme si nakreslili princeznu a jiné hry.
Když padají deště kapičky
Vytvořeno: 2017-10-15 • Autor:
" Když padají deště kapičky, kapi, kapi, kap, tak vezmeme si deštníčky, tak, no, právě tak." Tuhle krásnou písničku jsme se naučili, protože si povídáme o podzimu, o jeho barvách, plodech, počasí a nejen to – malujeme, stříháme, hrajeme si s kaštany, rytmizujeme a děláme spoustu dalších jiných věcí, které nám barevný podzim nabízí. Také jsme si zahráli hru: "Koho mlha přikryla?" Moc se nám hra líbila.
Zelený korálek
Vytvořeno: 2017-09-30 • Autor:
Začal nám nový školní rok, děti se seznamují s novými kamarády při hrách a různých činnostech. A podívejte se, jak už naši noví školáci pracují.
Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, nám se líbí celý svět
Vytvořeno: 2017-06-29 • Autor:
V zoologické zahradě, slon se drbe na bradě a pak je mi ochoten zamávati chobotem. Zívá slečna gorila, že se ještě nemyla a dřív než řeknu teď, chameleon změní pleť. Lvi a taky tygříci nemohou mi odříci podívanou- krmení. To je přece umění! Zoologickou zahradou, půjdu s tetou Miladou. Zpátky nás jde polovic, já jsem zůstal u opic.
Všechno jede, co má kola
Vytvořeno: 2017-06-08 • Autor:
Hráli jsme si na auta, na pana řidiče, vytvořili jsme krásný obrázek dopravy v našem městě a nakonec jsme navštívili hlavní nádraží a potkali jsme opravdového pana výpravčího a pana průvodčího a ti se s námi rádi vyfotili. Už také bezpečně víme, že na červenou stát a na zelenou volno.