MŠ Špičák - /
 
Čáry, máry, ententýky, poletíme do Afriky
Vytvořeno: 2018-05-15 • Autor:
"Čáry, máry, ententýky, poletíme do Afriky. Přidržte si čepice, hop! A už jsme v Africe." Děti na své cestě Afrikou potkaly různá zvířátka, vyzkoušely si bubnování, dozvěděly se zajímavé informace o životě v Africe, naučily se básničku a prováděly spoustu činností týkajících se Afriky. Moc se jim "výlet" do Afriky líbil.
Jaro už je tady
Vytvořeno: 2018-04-27 • Autor:
Vlaštovička přiletěla, zazpívala, že jaro už je tady. Jarní květinky jsme poznali a nějaké jsme si i hravě vytvořili. A jarní sluníčko nás zašimralo na nose a pozvalo nás ven.
Olympiáda 2018
Vytvořeno: 2018-02-24 • Autor:
Všichni sportovci z Červené kytičky fandili našim olympionikům. Možná až budou velcí, tak se zúčastní opravdového klání o medaile. Budeme jim držet palce.
Sněhové radovánky
Vytvořeno: 2018-01-26 • Autor:
Bílé vločky, bílé nebe, sotva spadnou, již nás zebe. Vločky, vločky, ach to láká, postavit z vás sněhuláka. Vločky, vločky, jak jste hbité, škoda, že se rozpouštíte.
Z čeho se vyrábí
Vytvořeno: 2018-01-22 • Autor:
Okolo nás je spousta věcí. Některé jsou z papíru, dřeva, látky, plastů, z drátů, provázků…… Je to prostě úplný poklad. A když si z nich něco vyrobíme, tak to nás baví ze všeho nejvíc.
My tři králové...
Vytvořeno: 2018-01-05 • Autor:
"My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví, vinšujeme vám." Celý povánoční týden jsme si "hráli" na tři krále – vyráběli královské koruny, stavěli chlívek s Ježiškem, prošli jsme si náročnou cestu do Betléma a zpívali koledu "My tři králové." Týden jsme zakončili "poutí tří králů" po školce a všem popřáli hezký nový rok.
Dárky pod stromečkem
Vytvořeno: 2017-12-13 • Autor:
Ve školce se už nadělovaly dárky. Když jsme šli na procházku, pod stromečkem nic nebylo. Při návratu jsme zaslechli koledy, stromeček svítil a pod ním, hádejte……….
Příprava na Vánoce
Vytvořeno: 2017-12-10 • Autor:
Už se zase těšíme na Ježíška, copak nám asi nadělí? A bude padat sníh?...........
Broučci a berušky se těší do školky
Vytvořeno: 2017-10-27 • Autor:
V Červené kytičce se po prázdninách zase sešli berušky a broučci. Už se těšili na sebe a na nové kamarády a také na to, že jim všechno ukážou. Teď už všichni vědí, jak se k sobě chovat, kam co patří a proč je hezké být spolu.
Bramborové hraní
Vytvořeno: 2017-10-24 • Autor:
"Brambory, brambory, to je strava naše, někdy jen tak na loupačku, jindy je z nich kaše……" My jsme si s bramborami i zahráli hry a pak jsme si je uvařili ve veselém hrnci, byly k obědu,…….mňam, mňam.