MŠ Špičák - /
 
Březen ve Žlutém korálku
Vytvořeno: 2019-03-26 • Autor:
Měsíc březen patřil jaru, zvířátkům a kytičkám. Na zvířátka jsme si hráli, kreslili je i modelovali, povídali jsme si o jejich způsobu života, vyhledávali jsme je v encyklopediích a časopisech, poznávali podle hlasu, četli jsme si o nich příběhy, stavěli jim domečky z geometrických tvarů. O jarních kytičkách jsme si zpívali i poslouchali pohádky, poznávali v přírodě i na obrázcích, vyráběli jsme si je z papíru, tiskali tulipány dlaněmi. Teď už víme, jak jaro vypadá a co všechno s jarem přichází.
"Moranu nesem"
Vytvořeno: 2019-03-23 • Autor:
"Moranu nesem s dlouhým nosem, už nemůže choditi, musíme ji nositi." Moranu jsme poslali po vodě v Ploučnici pryč, zazpívali jsme jí na rozloučenou písničku o sluníčku, zamávali a popřáli šťastnou cestu.
Masopust v Modrém obláčku
Vytvořeno: 2019-03-12 • Autor:
Šel šašek náš Vašek šel do školy šašků. Hej šašku, náš Vašku, nenech doma tašku!
Masopustní veselice
Vytvořeno: 2019-03-12 • Autor:
Máme tu masopust, hej, hej, hej,máme masopustní rej! Děti si užívaly dopoledne v maskách, zasoutěžily si, shlédly pohádku O červené karkulce a na závěr si mohly zakoupit odměnu na našem masopustním jarmarku. Těšíme se zase za rok jaké masky nás navštíví.
Únor ve ŽK
Vytvořeno: 2019-03-01 • Autor:
Hrajeme si na školu – trochu se učíme, trochu si hrajeme, stavíme, třídíme, cvičíme, zpíváme, taky jsme si hrajeme na kadeřnický salón a malujeme – tentokrát na téma: Čím budu, až vyrostu.
Tělověda to je věda
Vytvořeno: 2019-02-27 • Autor:
Naše těla tělíčka chceme mít zdravá jako jablíčka. Tak se o našem těle hodně učíme, co mu prospívá a co ne. Co jíst je zdravé a co nezdravé. A na lékaře jsme si hráli moc rádi.
Jak krtek ke kalhotkám přišel - Ekocentrum Brniště
Vytvořeno: 2019-02-26 • Autor:
Víte, jak a z čeho vzniká látka? A z ní pak oblečení, které máte třeba právě na sobě? My jsme se o tom hodně dozvěděli na návštěvě u našich kamarádů v Ekocentru v Brništi, kam jsme společně se všemi předškoláčky jeli na výlet. Celým programem nás provázel náš známý krteček. Naučili a vyzkoušeli jsme si třeba soukat nitě, z nití tkát látku, vyzdobili jsme i krtečkovy kalhotky. Hodně nám pomohla pohádka o tom, jak krtek ke kalhotkám přišel, ale my víme, že dnes už se vše vyrábí jinak – moderně na velikých strojích v textilních továrnách. Výlet se nám líbil a už dnes se těšíme na další setkání.
Zimu máme rádi
Vytvořeno: 2019-01-29 • Autor:
Zima nás láká postavit si sněhuláka. Co vše se v zimě dělat dá, to už víme, čepicí a rukavicemi se ozdobíme. Je to mráz, co pálí nás.
Leden má rád boby, lyže, sáně
Vytvořeno: 2019-01-20 • Autor:
Konečně po letech beze sněhu, tento rok v lednu děláme s chutí všechno, co nám nabízí paní Zima. Bobujeme a sáňkujeme u školky, po zamrzlém kopci se kloužeme cestou ze Špičáku, stavíme sněhuláky. Děláme pokusy se sněhem a ledem. Po pobytu na čerstvém vzduchu a dobrém obědě spinkáme spánkem unavených nožiček a červených tvářiček :-). Vevnitř, v Červeném klubíčku potom, vyrábíme z kartonu lyže a malujeme po nich temperovými barvami. Skládáme sněhuláky z dřevěných koleček a víček z PET lahví, hrajeme koulovanou papírovými koulemi, hru Hop sněhuláku , tančíme tanec sněhových vloček a zpíváme s kytarou od rána do odpoledne. Znáte tu , jak se splašila na kopci jedna ze dvou lyží? Ne? Tak si nás přijďte poslechnout...najdete nás za šatnou plnou zimy, lyží a sněhuláků :-), rádi vám ji zazpíváme.
My tři králové
Vytvořeno: 2019-01-10 • Autor:
"My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví, vinšujeme vám." Celý povánoční týden jsme si "hráli" na tři krále – vyráběli královské koruny, prošli jsme si cestu do Betléma a zpívali koledu "My tři králové." Týden jsme zakončili "poutí tří králů" po školce a všem popřáli hezký nový rok.