MŠ Špičák - /
 
My tři králové
Vytvořeno: 2019-01-10 • Autor:
"My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví, vinšujeme vám." Celý povánoční týden jsme si "hráli" na tři krále – vyráběli královské koruny, prošli jsme si cestu do Betléma a zpívali koledu "My tři králové." Týden jsme zakončili "poutí tří králů" po školce a všem popřáli hezký nový rok.
Ježíšek ve školce 2018
Vytvořeno: 2019-01-08 • Autor:
Letos k nám do školky Ježíšek přišel o několik dní později, protože před vánočními svátky navštěvovalo školku málo dětí z naší třídy a Ježíškovi by bylo líto, kdyby o nadílku přišla velká část dětí. A tak jsme se radovali z dárečků až v lednu, ale zato skoro všichni. A Ježíšek byl taky rád, že nemusel všechny dárečky roznést v době, kdy měl práce nad hlavu. Takže ještě jednou Ti, Ježíšku, moc děkujeme za krásnou, užitečnou a bohatou nadílku!
Čerti v pekle, ti se radujou
Vytvořeno: 2018-12-05 • Autor:
"Čerti v pekle, ti se radujou, od rána si jenom tancujou. Když se vyspí do růžova, pod kotlem si zatopí, nemyjou se, nečešou se, od rána jsou veselí. Čerti v pekle, ti se radujou."
Přišlo k nám sluníčko, rozhlédlo se maličko, zatočilo se v lese, v sadě.
Vytvořeno: 2018-12-03 • Autor:
V měsíci listopadu jsme se s dětmi seznamovali s lesními plody, jejich názvy, a které lesní zvíře si na nich může pochutnat. Tím jsme si zopakovali všechna lesní zvířata a jejich mláďata, která žijí v našich lesích. Společně jsme si zahráli pohádku, vyrobili jsme si lesní skřítky a vytvořili panáčky z kaštanů. Na konci listopadu jsme ozdobili vánoční stromeček na náměstí a teď již budeme čekat na Vánoce.
Už se podzim vybarvuje
Vytvořeno: 2018-11-20 • Autor:
Už se podzim vybarvuje – a na ty krásné pestré barvičky, které nám podzim nabízí, jsme se šli podívat na stezku a do lesa.
O veliké řepě
Vytvořeno: 2018-11-16 • Autor:
V rámci podzimní zahrádky jsme se s dětmi nechali provázet celý týden známou pohádkou O veliké řepě. Pohádka se dětem velice líbila, učili jsme se pohádku převyprávět, malovali jsme řepu i celý příběh a nakonec jsme se stali velkými herci. Pohádku jsme si zahráli jako na správném divadelním představení.
Už chodím do školky
Vytvořeno: 2018-09-27 • Autor:
"Po prázdninách, kluci, holky, spěchejte do naší školky." My jsme také spěchali a těšili se na nové i staré kamarády, na hračky i na paní učitelky. Je to tu prima.
Čáry, máry, ententýky, poletíme do Afriky
Vytvořeno: 2018-05-15 • Autor:
"Čáry, máry, ententýky, poletíme do Afriky. Přidržte si čepice, hop! A už jsme v Africe." Děti na své cestě Afrikou potkaly různá zvířátka, vyzkoušely si bubnování, dozvěděly se zajímavé informace o životě v Africe, naučily se básničku a prováděly spoustu činností týkajících se Afriky. Moc se jim "výlet" do Afriky líbil.
Jaro už je tady
Vytvořeno: 2018-04-27 • Autor:
Vlaštovička přiletěla, zazpívala, že jaro už je tady. Jarní květinky jsme poznali a nějaké jsme si i hravě vytvořili. A jarní sluníčko nás zašimralo na nose a pozvalo nás ven.
Olympiáda 2018
Vytvořeno: 2018-02-24 • Autor:
Všichni sportovci z Červené kytičky fandili našim olympionikům. Možná až budou velcí, tak se zúčastní opravdového klání o medaile. Budeme jim držet palce.