MŠ Špičák - /
 
Čertovský týden
Vytvořeno: 2017-12-05 • Autor:
Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší, kdo tu řinčí řetězem a proč s tebou přišel sem? Rohatý, rohatý s kožichem až na paty. Rohatý, rohatý, černý střapatý. Kdo jsi teď už všichni víme, my se, čerte, nebojíme, nemáš-li co na práci. Můžeš dělat legraci.
Pohádka o Veliké řepě
Vytvořeno: 2017-11-15 • Autor:
Pohádky nás prolínají celým školním rokem, protože jsou u dětí velmi oblíbené. V Listopadu jsme společně hráli pohádku o Veliké řepě. Děti si u hraní užily spoustu legrace. Vše jsme zakončili ochutnávkou ovoce a zeleniny, kterou děti do školky přinesly.
Podzim v MO
Vytvořeno: 2017-10-23 • Autor:
Kličky, ouška, provázky, dráčkové jdou z procházky. Zatím bydlí v přízemí, chystají však zmizení. Než odletí husy, každý z nich to zkusí.
Jak šel skřítek lesem.
Vytvořeno: 2017-10-03 • Autor:
V tmavém lese zvaném hůrka, červená se muchomůrka. Červená se, jak se stydí, že jí soused hříbek vidí.
Jak šel bobr do školky
Vytvořeno: 2017-09-11 • Autor:
Malý bobr jménem Kája, navštívil nás ve školce. Dělal s námi kotrmelce a pak si dal lívance. Ve školce má kamarády, všechny je má rád, už se zase velmi těší, až si budem všichni hrát. Každé ráno děti hladí, po vláskách a po tváří, každý z nás se na celý den krásně rozzáří.
Lesní putování s ježkem Bodlinkou
Vytvořeno: 2017-06-07 • Autor:
Tak jako každý rok, tak jsme se i letos vydaly s dětmi na lesní putování s ježkem Bodlinkou. Krásná procházka lesem, kde jsme potkaly pohádkové postavy a plnily zapeklité úkoly. Nejvíce se dětem líbily čerti a jejich čertovský tunel.
Semafor já jméno mám
Vytvořeno: 2017-05-24 • Autor:
Semafor já jméno mám, barvy v sobě ukrývám. Červená je: Zastav se! Oranžová: Připrav se! Na zelenou můžeš jet, z křižovatky odjíždět.
V máji, máme se rádi
Vytvořeno: 2017-05-11 • Autor:
Každý věří svojí mámě a je hrdý na tátu. Nikomu je neprodáme ani za sto dukátů. Mámu, tátu, všichni víme, nikdo nikdy nepředčí. S oběma se pomazlíme za to, že jsou nejlepší.
Letěla si čarodějka
Vytvořeno: 2017-04-28 • Autor:
Letěla si čarodějka, na koštěti ve větru, jen se děti podívejte na tu malou popletu. Chtěla letět do Kolína a vzala to na Prahu, přeletěla Karlům most a útokem vzala Vltavu.
Škola na mě volá
Vytvořeno: 2017-04-05 • Autor:
Na školku se zvykne lehce, že se ani domů nechce. Ve školce je spousta dětí, škoda jen, že čas tak letí. Čas letí a naši předškoláci si vyzkoušeli, jaké to bude ve škole, co všechno se musí zvládat a jak to v takové škole vypadá. Na procvičení úkolů jsme také využili návštěvu knihovny, kde se dětem velice líbilo.