MŠ Špičák - /
 
Pohybové chvilky v MO
Vytvořeno: 2018-03-20 • Autor:
Kdo si dělá rozcvičku, ten je zdravý jako rybka. Ten má dobrou kondičku, nesklátí ho žádná chřipka.
Kuřátko v obilí aneb: Jak to bylo, pohádko.
Vytvořeno: 2018-03-16 • Autor:
Pojďme děti, pojďme spolu, vyženeme zimu z domu. Zavoláme na jaro, aby se už chystalo. Zimo tys tu dlouho byla, sněhu mrazu nadělila. Sněhuláci roztáli, jaro někde zahálí.
Olympiáda 2018
Vytvořeno: 2018-02-15 • Autor:
Jelikož probíhaly zimní olympijské hry, tak jsme se i my zapojili, jak do fandění našim sportovcům, tak jsme si také společně vyzkoušeli některé sporty a i když venku nebyl sníh, udělali jsme si olympiádu ve třídě.
Veselý sněhulák
Vytvořeno: 2018-01-16 • Autor:
Sněhuláci ti se mají, nekašlou a nekýchají, i když kmotru Meluzínu pozvou ráno na hostinu. 16.1. nám napadl tolik očekávaný sníh, a tak mezi nás přišel Veselý sněhulák. Dopolední setkání dětí z Obláčku a z Lístečku bylo plné her, které pokračovalo na školní zahradě koulováním a stavěním sněhuláka.
Leden, leden...
Vytvořeno: 2018-01-10 • Autor:
Leden, leden, přikryl vodu ledem. A kde včera byly louže, tam to dneska pěkně klouže. Nasaďte si rukavice, přijdou velké fujavice. A na hlavu čepici, ta přemůže vánici. Nejen, že nám sluší, ale chrání naše uši.
Už jsou tu Vánoce
Vytvořeno: 2017-12-16 • Autor:
Už jsou tu Vánoce, tak jako loni, jedlička v pokoji lesem zas voní. Stromeček pěkně si nazdobíme, vánoční krásou se potěšíme. Společně jsme s dětmi nazdobily stromeček a čekali, jestli nám i ve školce něco nadělí. Po příchodu z vycházky našly děti pod stromečkem spoustu dárků, které jim vykouzlily úsměv na tváři.
Čertovský týden
Vytvořeno: 2017-12-05 • Autor:
Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší, kdo tu řinčí řetězem a proč s tebou přišel sem? Rohatý, rohatý s kožichem až na paty. Rohatý, rohatý, černý střapatý. Kdo jsi teď už všichni víme, my se, čerte, nebojíme, nemáš-li co na práci. Můžeš dělat legraci.
Pohádka o Veliké řepě
Vytvořeno: 2017-11-15 • Autor:
Pohádky nás prolínají celým školním rokem, protože jsou u dětí velmi oblíbené. V Listopadu jsme společně hráli pohádku o Veliké řepě. Děti si u hraní užily spoustu legrace. Vše jsme zakončili ochutnávkou ovoce a zeleniny, kterou děti do školky přinesly.
Podzim v MO
Vytvořeno: 2017-10-23 • Autor:
Kličky, ouška, provázky, dráčkové jdou z procházky. Zatím bydlí v přízemí, chystají však zmizení. Než odletí husy, každý z nich to zkusí.
Jak šel skřítek lesem.
Vytvořeno: 2017-10-03 • Autor:
V tmavém lese zvaném hůrka, červená se muchomůrka. Červená se, jak se stydí, že jí soused hříbek vidí.