MŠ Špičák - /
 
Veselý sněhulák
Vytvořeno: 2018-01-16 • Autor:
Sněhuláci ti se mají, nekašlou a nekýchají, i když kmotru Meluzínu pozvou ráno na hostinu. 16.1. nám napadl tolik očekávaný sníh, a tak mezi nás přišel Veselý sněhulák. Dopolední setkání dětí z Obláčku a z Lístečku bylo plné her, které pokračovalo na školní zahradě koulováním a stavěním sněhuláka.
Leden, leden...
Vytvořeno: 2018-01-10 • Autor:
Leden, leden, přikryl vodu ledem. A kde včera byly louže, tam to dneska pěkně klouže. Nasaďte si rukavice, přijdou velké fujavice. A na hlavu čepici, ta přemůže vánici. Nejen, že nám sluší, ale chrání naše uši.
Už jsou tu Vánoce
Vytvořeno: 2017-12-16 • Autor:
Už jsou tu Vánoce, tak jako loni, jedlička v pokoji lesem zas voní. Stromeček pěkně si nazdobíme, vánoční krásou se potěšíme. Společně jsme s dětmi nazdobily stromeček a čekali, jestli nám i ve školce něco nadělí. Po příchodu z vycházky našly děti pod stromečkem spoustu dárků, které jim vykouzlily úsměv na tváři.
Čertovský týden
Vytvořeno: 2017-12-05 • Autor:
Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší, kdo tu řinčí řetězem a proč s tebou přišel sem? Rohatý, rohatý s kožichem až na paty. Rohatý, rohatý, černý střapatý. Kdo jsi teď už všichni víme, my se, čerte, nebojíme, nemáš-li co na práci. Můžeš dělat legraci.
Pohádka o Veliké řepě
Vytvořeno: 2017-11-15 • Autor:
Pohádky nás prolínají celým školním rokem, protože jsou u dětí velmi oblíbené. V Listopadu jsme společně hráli pohádku o Veliké řepě. Děti si u hraní užily spoustu legrace. Vše jsme zakončili ochutnávkou ovoce a zeleniny, kterou děti do školky přinesly.
Podzim v MO
Vytvořeno: 2017-10-23 • Autor:
Kličky, ouška, provázky, dráčkové jdou z procházky. Zatím bydlí v přízemí, chystají však zmizení. Než odletí husy, každý z nich to zkusí.
Jak šel skřítek lesem.
Vytvořeno: 2017-10-03 • Autor:
V tmavém lese zvaném hůrka, červená se muchomůrka. Červená se, jak se stydí, že jí soused hříbek vidí.
Jak šel bobr do školky
Vytvořeno: 2017-09-11 • Autor:
Malý bobr jménem Kája, navštívil nás ve školce. Dělal s námi kotrmelce a pak si dal lívance. Ve školce má kamarády, všechny je má rád, už se zase velmi těší, až si budem všichni hrát. Každé ráno děti hladí, po vláskách a po tváří, každý z nás se na celý den krásně rozzáří.
Lesní putování s ježkem Bodlinkou
Vytvořeno: 2017-06-07 • Autor:
Tak jako každý rok, tak jsme se i letos vydaly s dětmi na lesní putování s ježkem Bodlinkou. Krásná procházka lesem, kde jsme potkaly pohádkové postavy a plnily zapeklité úkoly. Nejvíce se dětem líbily čerti a jejich čertovský tunel.
Semafor já jméno mám
Vytvořeno: 2017-05-24 • Autor:
Semafor já jméno mám, barvy v sobě ukrývám. Červená je: Zastav se! Oranžová: Připrav se! Na zelenou můžeš jet, z křižovatky odjíždět.