MŠ Špičák - /
 
Divadlo v MŠ – O kohoutkovi a slepičce
Vytvořeno: 2018-02-20 • Autor:
"Kolo, kolo, koloběžka, jízda na ní není těžká!" Divadlo Koloběžka nás svezlo do známé pohádky O kohoutkovi a slepičce. Po celou dobu jsme drželi slepičce palce, aby vše dobře dopadlo, aby se kohoutek, který byl trošku lakomý, uzdravil. Slepička pomohla kohoutkovi a kohoutek se poučil a slíbil, že už nikdy nebude lakomý a se slepičkou se vždycky o všechny dobroty rozdělí.
Ještěři - Libertin
Vytvořeno: 2018-01-11 • Autor:
Při druhém sezení byly děti seznámeny s životem Agam a Chameleonů. Nejvíce se dětem líbila Agama, kterou si mohly i hladit.
Čertovská pohádka
Vytvořeno: 2017-12-12 • Autor:
Čertíci mají mlsné jazýčky, a tak zjistili, že pekařka Žemličková nedává do těsta na vánočku a perníčky všechno, co tam patří. A ten, kdo podvádí, šup s ním do pekla. Myslíte si, že se pekařka napravila? Napravila, dokonce dětem i pekelníkům prozradila recept na své perníčky. Rozpustilá pohádka divadla Koloběžka se dětem velmi líbila a pro tento kalendářní rok jsme se rozloučili, ale už se těšíme na další pohádku v novém roce 2018.
Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší? – ŽS a ČK
Vytvořeno: 2017-12-05 • Autor:
Někdo zvoní, cinká a pak dupe, kdo to asi bude? Měli jsme trochu strach, ale Mikuláš domluvil čertíkovi a paní učitelky se za nás přimlouvaly. Všechno dobře dopadlo, písnička se čertovi a Mikulášovi líbila a anděl, který létal na zahradě, ji prý také slyšel. A my slibujeme, že se vážně polepšíme. Jsme přece kamarádi a máme se rádi.
Co malí medvědi o podzimu nevědí
Vytvořeno: 2017-11-02 • Autor:
První listopadový den nás navštívilo naše oblíbené divadélko Koloběžka s krásnou pohádkou o medvídcích, kteří provázeli děti podzimní přírodou. Děti měly možnost se zapojit do děje a ukázat také své znalosti. Představení odměnily smíchem a potleskem.
Hadi z Libertinu
Vytvořeno: 2017-11-02 • Autor:
Představte si, navštívil nás pán, který se stará o hady a také o nich hodně ví. Ukázal nám korálovku a krajtu královskou. Trošku jsme se báli, ale pak jsme si ji i hladili. Teď už víme, že hadi se rodí z kožovitých vajíček, živí se hmyzem a hlodavci. Mají rádi teplo, plazí se po zemi i stromech a místo rukou a nožiček používají svůj hbitý jazýček. Také se svlékají z kůže, jednu jsme si prohlédli, měřila 3 metry…..to musel být dlouhý had. A co bude příště? To je prý překvapení!
Drakiáda
Vytvořeno: 2017-10-18 • Autor:
Tak jako každý rok, tak i letos, jsme se sešli na podzimní louce. Navštívit nás přišel Podzimák s Podzimačkou, ale tento rok odcházeli z louky s velmi špatnou náladou. Z celé školky přišlo na pouštění draků pouhých sedm dětí z celé mateřské školy. Podzimák s sebou dětem z lesa přinesl mnoho hádanek, úkolů a odměn.
Cesta na Svárov - Hubertova stezka
Vytvořeno: 2017-10-11 • Autor:
Touto cestou bychom rády poděkovaly za příjemně prožité dopoledne ve Svárovském lese zaměstnancům Městských lesů Česká Lípa. Jmenovitě p. Kreisingerovi a jeho kolegům. Do lesa nás odvezl 11. 10. připravený autobus. Každým rokem myslivci připravují pro naše předškoláky procházku nedalekým lesem, kde děti plnily malé úkoly a seznamovaly se se životem v lese. Příjemné bylo přivítání hrou na lesní rohy. Děti si také užily opékání buřtů u myslivecké hájenky. Všem organizátorům patří velký dík. Kolektiv MŠ Špičák, Česká Lípa.
Veselá zvířátka
Vytvořeno: 2017-10-06 • Autor:
Za námi přijel cirkus s programem "VESELÁ ZVÍŘÁTKA". Viděli jsme vycvičené psy, kteří proskakovali obručemi nebo skákali přes různé překážky. Nejvíce se dětem líbila možnost prohlédnout si a pohladit si zvířátka, jako například: činčilu, králíka nebo mývala. Celé představení bylo vtipné a dětem se moc líbilo.
Návštěva tělocvičny
Vytvořeno: 2017-10-02 • Autor:
Od měsíce října předškoláci začali navštěvovat tělocvičnu na ZŠ Špičák. Chodíme, každý čtvrtek od 10:00 do 10:45hod. Dětem se cvičení moc líbí a každý týden už se těší na další cvičení. Děti mají dostatek prostoru pro pohybové aktivity.