MŠ Špičák - /
 
Veselá zířátka - Ještěři
Vytvořeno: 2019-01-16 • Autor:
Dnes naše předškoláky navštívila vzácná návštěva. Děti měly možnost seznámit se s několika druhy exotických ještěrů. Návštěvu i vyprávění pána, který za námi i se zvířátky přišel z Libertinu, jsme si užívali naplno. Děti si odnesly dechberoucí zážitek a jistě spoustu nových vědomostí. Musíme naše předškoláky i ještěry pochválit za jejich trpělivost a již se těšíme na další návštěvu ze zvířecí říše.
JEŽÍŠKOVA VNOUČATA
Vytvořeno: 2018-12-10 • Autor:
V letošním roce se naše školka zúčastnila akce s názvem "Ježíškova vnoučata". Děti za pomoci svých učitelek vyrobily vánoční přání, která udělala radost seniorům v domovech po celé republice. Společně věříme, že se nám práce zdařila a přáníčka doputovala na správné místo.
Mikulášská nadílka
Vytvořeno: 2018-12-05 • Autor:
Ve středu nás v naší školce navštívil Svatý Mikuláš i se svým čertem. Ve školce máme velmi statečné děti, které se nebály. Společně jsme zazpívali čertovi a Mikulášovi písničku a za naši statečnost jsme si vysloužili také něco dobrého. S Mikulášem a čertem jsme se rozloučili a můžeme se těšit, jestli nás za rok zase navštíví.
Keramické vánoční hrátky
Vytvořeno: 2018-11-12 • Autor:
12. 11. jsme se opět sešli k tradičnímu podzimnímu keramičení, které jsme letos pojali spíše vánočně. Rodiče se svými dětmi z keramiky opět vyrobili krásné věci – vánoční ozdobičky, různé dárečky pro rodinu atd. Moc děkujeme rodičům za účast. Bylo to příjemně strávené pondělní odpoledne.
Vyletěl si pyšný drak
Vytvořeno: 2018-11-07 • Autor:
Vyletěl si pyšný drak, vyletěl až do oblak. Děti z naší školky a jejich rodiče vyrazili na louku u Špičáku, kde se sešli s podzimním skřítkem Kryšpínkem a jeho kamarádkou Podzimačkou. Společně si popovídali o znacích podzimu, pomohli třídit rozházené plody podzimu, ale také nasbírali Kryšpínkovi houby. Děti si akci moc užily, získaly sladkou zdravou odměnu a pak si užívaly pouštění draků.
Pasování na školáky
Vytvořeno: 2018-06-13 • Autor:
Tady moje mamko, tady stojím, škola na mě volá, už se těším. Počítat a číst si brzo zvládnu, kamarády nové já si najdu. Aktovku a penál už musím mít, už je ze mne školák, tak musím jít. Uteklo to jako voda, loučíme se s kamarády a přejeme jim, ať máte rádi školu a škola VÁS.
Hráli jsme si na řidiče
Vytvořeno: 2018-05-18 • Autor:
Na naší zahradě jsme přivítali návštěvu hasičů, policistů, zástupců Besipu a všechny předškoláky z mateřské školy Špičák. Dopravní hrátky jsme si opravdu pěkně užili a děti si ověřily své znalosti, jak se chovat v dopravě. Byla to prima zábava.
Srdíčko pro maminku
Vytvořeno: 2018-05-10 • Autor:
Maminky, mámy, máme vás rádi, proto jsme vám připravili kytičku, přání. Doufáme, že jste se s námi potěšili, my jsme si s vámi rádi zatančili. A ta pusa nakonec, ta byla! To se máme, že se máme.
Den Země – společná akce
Vytvořeno: 2018-04-18 • Autor:
Byli jsme pozváni na zahradu mateřské školy Východní, kde se konal tradiční Den Země. Děti čekaly hrátky s přírodou – např. hledaly schované brambory v písku, mohly si prohlédnout oblovku žravou, ve vrbičkovém iglú si zahrály na krtka, velkou pozornost sklidily hmatové budky a jiné zajímavé činnosti. Domů si odnesly drobné dárečky. Tak zase za rok…..
Jak šli Indiáni za sluncem
Vytvořeno: 2018-04-12 • Autor:
Další příjemné setkání s divadlem Koloběžka si děti velice užily a jako vždy se aktivně zapojily do příběhu. Indiánská pohádka vykouzlila smích na tvářích dětí.