MŠ Špičák - /
 

Vážení rodiče,

od 1. července 2020 bude z důvodu rekonstrukce uzavřena Mateřská škola Špičák, Česká Lípa Východní 2737.

V době letních prázdnin budou děti umístěny podle plánovaného rozpisu letního provozu. Provoz bude obnoven v Mateřské škole, Špičák, Česká Lípa, Na Výsluní od 1. září 2020.

Stávající kolektivy dětí se nebudou měnit.

Věříme, že situaci pochopíte a rádi Vás i Vaše děti přivítáme v nově otevřené a zrekonstruované školce Na Výsluní.


Jana Timová, ředitelka školy

Pěvecká přehlídka v MŠ Šikulka
Vytvořeno: 2020-02-27 • Autor:
Školka z Brněnské se účastnila pěvecké soutěže Slavíček v MŠ Šikulka.
Masopustní karneval
Vytvořeno: 2020-02-26 • Autor:
Dne 26.2.2020 se u nás, v mateřské škole Brněnská, konal karneval. Nechyběly masopustní dobroty a ,,kecané,,koláče, které nám upekly paní kuchařky. Nechyběly ani tradiční škvarky na ukázku. Sešlo se mnoho masek. Matka Příroda program zahájila společnou písní. Děti si postupně volaly všechna čtyři roční období. Každé roční období mělo pro děti přichystaný nějaký úkol. Karnevalovou veselici jsme zakončili tancováním,při kterém každé dítko prošlo,,veselou bránou,,. Byli jsme odměněni nejen tradičními dobrotami,ale i medailemi, které si každé dítě odneslo domů na památku. Už se těšíme, až si na jedné z dalších akcí školky užijeme další legraci.
Pohádka Kašpárek a čaroděj
Vytvořeno: 2020-02-14 • Autor:
V pátek k nám po dlouhé době zavítalo divadélko z Opavy se svými marionetami. Přivezlo krásnou pohádku "Kašpárek a čaroděj". Dětem se líbila nejenom pohádka, ale i to, že si mohly zblízka prohlédnout všechny loutky.
O porouchaném robotovi
Vytvořeno: 2020-02-05 • Autor:
V novém roce, nás opět navštívilo divadélko Koloběžka s pohádkou O porouchaném robotovi. Pohádka se dětem moc líbila. Mohly si vyzkoušet robota opravit, dolít mu olej a nakonec si vyzkoušet robotí rozcvičku. Zjistili jsme, že je velmi důležité používat kouzelná slovíčka PROSÍM a DĚKUJI. Už se těšíme na další krásnou pohádku v podání divadla Koloběžky.
Popletená pohádka
Vytvořeno: 2019-12-04 • Autor:
Popletená pohádka v podání divadélka ,,Koloběžka" děti velmi pobavila a rozjasnila předvánoční čas.
Keramické tvoření
Vytvořeno: 2019-11-29 • Autor:
V listopadu se ve třídě Kytiček konaly keramické dílničky. Hojná účast rodičů nás mile překvapila. Při poslechu vánočních koled jsme se pustili do výroby hvězdiček,stromečků, srdíček a jiných vánočních dekorací,včetně zlatého prasátka. Těšíme se, že se v takovém počtu sejdeme i na dalších dílničkách a že opět u společné kávy a koblížků,stravíme stejně hezké chvilky,jako nyní,před Vánoci. Přejeme vám krásný začátek adventního času. Kolektiv MŠ Brněnská
Cvičení předškoláků v tělocvičně ZŠ
Vytvořeno: 2019-11-28 • Autor:
"Dobré ráno, holky, kluci, kdopak s námi cvičit zkusí? V tělocvičně tam jsme rádi, no tak honem, kamarádi. Ať si venku klidně fouká, chci být přeci zdravá holka – zdravá holka, zdravý kluk, teď už puso, ani muk! Správně cvičit, to je dřina, ale být fit, to je prima."
Vyletěl si pyšný drak - drakiáda
Vytvořeno: 2019-10-22 • Autor:
"Na provázku, na provázku, pouštím draka na procházku. Celý šťastný vzhůru běží, až ho v mracích vidím stěží. Ale sotva klubko smotám, spadne na zem zpět k mým nohám." Opět nastal podzimní čas a mezi děti přišel podzimníček Kryštůfek s podzimačkou Kryšpínkou na louku, kde se konal slet draků. Podzimníčci měli pro děti připravené podzimní povídání s úkoly, které děti splnily na jedničku. Čekala je odměna z podzimní zahrádky, ale největší odměnou pro děti bylo pouštění draků. Vítr nám moc nepřál, ale to nevadí. Radost z pouštění draků měli všichni zúčastnění.
Libertin - Zvířátka
Vytvořeno: 2019-10-16 • Autor:
Dne 16.10.2019 navštívilo naši MŠ několik nových kamarádů. Byli konkrétně tři a všichni z dalekých krajů. Díky Libertinu jsme měli možnost poznat hady,které jsme si mohli i pohladit.První byla Korálovka červená, dále Krajta královská a nakonec Krajta tygrovaná,která se dětí už nemohla dočkat. Při výkladu o krajtě královské se rozhodla nečekat až majitel dovolí a vyplazila se z přenosného boxu sama ven. Téměř nikdo se nebál. Dozvěděli jsme se, jak had přichází na svět, čím se živí a že nemá rád, když ho někdo hladí po hlavě. Už teď se těšíme na další setkání, které nás čeká 27.11., ale zatím neprozradíme,jaké zvířátko se na nás jako další přijede kouknout, zatím je to tajné...Pssst.
Pohádka O koblížkovi
Vytvořeno: 2019-10-02 • Autor:
V novém školním roce nás poprvé navštívilo divadélko Koloběžka s dobře známou pohádkou O koblížkovi. Příběh byl protkaný písněmi, které děti dobře znají a mohly se do zpívání zapojit. Dětský potlesk a smích byl odměnou.