MŠ Špičák - /
 
Keramické vánoční hrátky
Vytvořeno: 2018-11-12 • Autor:
12. 11. jsme se opět sešli k tradičnímu podzimnímu keramičení, které jsme letos pojali spíše vánočně. Rodiče se svými dětmi z keramiky opět vyrobili krásné věci – vánoční ozdobičky, různé dárečky pro rodinu atd. Moc děkujeme rodičům za účast. Bylo to příjemně strávené pondělní odpoledne.
Vyletěl si pyšný drak
Vytvořeno: 2018-11-07 • Autor:
Vyletěl si pyšný drak, vyletěl až do oblak. Děti z naší školky a jejich rodiče vyrazili na louku u Špičáku, kde se sešli s podzimním skřítkem Kryšpínkem a jeho kamarádkou Podzimačkou. Společně si popovídali o znacích podzimu, pomohli třídit rozházené plody podzimu, ale také nasbírali Kryšpínkovi houby. Děti si akci moc užily, získaly sladkou zdravou odměnu a pak si užívaly pouštění draků.
Pasování na školáky
Vytvořeno: 2018-06-13 • Autor:
Tady moje mamko, tady stojím, škola na mě volá, už se těším. Počítat a číst si brzo zvládnu, kamarády nové já si najdu. Aktovku a penál už musím mít, už je ze mne školák, tak musím jít. Uteklo to jako voda, loučíme se s kamarády a přejeme jim, ať máte rádi školu a škola VÁS.
Hráli jsme si na řidiče
Vytvořeno: 2018-05-18 • Autor:
Na naší zahradě jsme přivítali návštěvu hasičů, policistů, zástupců Besipu a všechny předškoláky z mateřské školy Špičák. Dopravní hrátky jsme si opravdu pěkně užili a děti si ověřily své znalosti, jak se chovat v dopravě. Byla to prima zábava.
Srdíčko pro maminku
Vytvořeno: 2018-05-10 • Autor:
Maminky, mámy, máme vás rádi, proto jsme vám připravili kytičku, přání. Doufáme, že jste se s námi potěšili, my jsme si s vámi rádi zatančili. A ta pusa nakonec, ta byla! To se máme, že se máme.
Den Země – společná akce
Vytvořeno: 2018-04-18 • Autor:
Byli jsme pozváni na zahradu mateřské školy Východní, kde se konal tradiční Den Země. Děti čekaly hrátky s přírodou – např. hledaly schované brambory v písku, mohly si prohlédnout oblovku žravou, ve vrbičkovém iglú si zahrály na krtka, velkou pozornost sklidily hmatové budky a jiné zajímavé činnosti. Domů si odnesly drobné dárečky. Tak zase za rok…..
Jak šli Indiáni za sluncem
Vytvořeno: 2018-04-12 • Autor:
Další příjemné setkání s divadlem Koloběžka si děti velice užily a jako vždy se aktivně zapojily do příběhu. Indiánská pohádka vykouzlila smích na tvářích dětí.
Zajíček a slepička na návštěvě ve školce
Vytvořeno: 2018-03-27 • Autor:
"Po silnici k vesnici hupká zajíc v čepici, culíkatá Cecílie na Václava vodu lije, na lavici slepice, civí na dvě kraslice." Setkáním dětí z celé mateřské školy vyústilo předvelikonoční veselí "Zajíčkovou koledou" plnou her, hádanek a písní. Bylo to veselé setkání.
Jak se učí ve škole?
Vytvořeno: 2018-03-26 • Autor:
Tak jsme se my, budoucí malí školáci a naše paní učitelky, vydali do ZŠ Špičák. Bylo to tam moc a moc zajímavé, líbilo se nám tam a už se tam po prázdninách těšíme.
Tvořivé odpoledne s rodiči
Vytvořeno: 2018-03-16 • Autor:
Protože už je jaro za dveřmi, sešli jsme se s rodiči a dětmi ve školce a tvořili jsme z keramické hlíny jarní kuřátka, beránky, vajíčka a další jiné povedené výrobky. Bylo to příjemné odpoledne.