MŠ Špičák - /
 
Návštěva knihovny
Vytvořeno: 2018-11-07 • Autor:
S knihami se kamarádím a Vám to také radím. Kdo si s knihou nepovídá, ten svůj život neprožívá. Kdo si nečte, ten nežije, tomu chybí fantazie.
Hry s kaštany
Vytvořeno: 2018-10-22 • Autor:
Kaštánku, kaštánku, počkej tu na mě, zvednu tě ze země, dám do své dlaně. Pěkně se ohřeješ, zaleskneš se za krátko, ve školce si z tebe udělám zvířátko.
Pozorujeme podzim
Vytvořeno: 2018-10-10 • Autor:
Dovedeš to jako podzim, radovat se z barviček? Půjčil si je od sluníčka a posledních kytiček. Rozdával je trávě, stromům, taky šípkům na keři, ať se dobře kolem dívá, kdo mi to teď nevěří.
Předškoláci
Vytvořeno: 2018-09-18 • Autor:
Tak už jsme dorostli do věku předškoláků! Pracujme skoro jako ve škole! Stříháme, lepíme, kreslíme, učíme se správně držet tužku, počítáme, porovnáváme, třídíme, cvičíme si paměť, pozornost, vytrvalost atd. Paní učitelka nám dává různé úkoly, a my se je snažíme splnit. A když se nám to nepovede? Nevadí. Máme na to celý školní rok, abychom se vše potřebné naučili.
Na návštěvě za rybičkami
Vytvořeno: 2018-06-14 • Autor:
Dnes jsme poznávali tropický svět akvarijních ryb. Cestou jsme se občerstvili a prohlédli si naše náměstí. Pak jsme pozorně poslouchali povídání o rybách, které žijí daleko od nás anebo je vidíme v akváriích. Už víme, že nás vnímají a povídají si s námi, nebo mezi sebou. Některé jsou velmi malé, jiné zas velké a dravé, jako piraně…brr. Hlavně si, ale zapamatujeme, že bez nich by bylo smutno a příroda by byla ochuzená o krásné a užitečné tvory.
Narodilo se nám miminko
Vytvořeno: 2018-05-16 • Autor:
Narodilo se nám miminko, je to kluk jako buk, holčička jako kočička, a co bude dál? Vymýšleli jsme si jména, povídali jsme si o tom, jak se o miminka starat a slíbili si, že až budeme mít svoje miminka, tak se o ně budeme starat tak dobře, jako se o nás stará naše maminka a tatínek.
Filoména už je tady!
Vytvořeno: 2018-04-30 • Autor:
Než přiletěla Filoména na koštěti, museli jsme jí připravit záchrannou síť pavouka Křivonožky a netopýra Ušáka. Filoména se netrefila a málem si zlomila koště. Všechno nakonec dobře dopadlo, a tak jsme si společně zařádili, tak jak to čarodějnice umí.
Už známe dopravní prostředky
Vytvořeno: 2018-04-24 • Autor:
Auta, tramvaje, motorky, kola, rychlíky, lodě, traktory…...písničku už známe, jen se ještě naučit v autoškole pravidla silničního provozu. Ale to až vyrosteme.
Jak jsme si hráli na zahradníky
Vytvořeno: 2018-04-17 • Autor:
Uvíjíme věneček, ze všech našich kytiček…ale nejdřív je musíme zasadit. Možná bychom to zvládli sami, ale s paní učitelkou to byla větší legrace.
Zvířecí kamarádi
Vytvořeno: 2018-04-13 • Autor:
Jsme zvířecí kamarádi, co na statku, vlastně ve školce, si hrají rádi. Hrajeme si zvesela, tak, jak to ostatně mláďátka dovedou.