MŠ Špičák - /
 
Na návštěvě za rybičkami
Vytvořeno: 2018-06-14 • Autor:
Dnes jsme poznávali tropický svět akvarijních ryb. Cestou jsme se občerstvili a prohlédli si naše náměstí. Pak jsme pozorně poslouchali povídání o rybách, které žijí daleko od nás anebo je vidíme v akváriích. Už víme, že nás vnímají a povídají si s námi, nebo mezi sebou. Některé jsou velmi malé, jiné zas velké a dravé, jako piraně…brr. Hlavně si, ale zapamatujeme, že bez nich by bylo smutno a příroda by byla ochuzená o krásné a užitečné tvory.
Narodilo se nám miminko
Vytvořeno: 2018-05-16 • Autor:
Narodilo se nám miminko, je to kluk jako buk, holčička jako kočička, a co bude dál? Vymýšleli jsme si jména, povídali jsme si o tom, jak se o miminka starat a slíbili si, že až budeme mít svoje miminka, tak se o ně budeme starat tak dobře, jako se o nás stará naše maminka a tatínek.
Filoména už je tady!
Vytvořeno: 2018-04-30 • Autor:
Než přiletěla Filoména na koštěti, museli jsme jí připravit záchrannou síť pavouka Křivonožky a netopýra Ušáka. Filoména se netrefila a málem si zlomila koště. Všechno nakonec dobře dopadlo, a tak jsme si společně zařádili, tak jak to čarodějnice umí.
Už známe dopravní prostředky
Vytvořeno: 2018-04-24 • Autor:
Auta, tramvaje, motorky, kola, rychlíky, lodě, traktory…...písničku už známe, jen se ještě naučit v autoškole pravidla silničního provozu. Ale to až vyrosteme.
Jak jsme si hráli na zahradníky
Vytvořeno: 2018-04-17 • Autor:
Uvíjíme věneček, ze všech našich kytiček…ale nejdřív je musíme zasadit. Možná bychom to zvládli sami, ale s paní učitelkou to byla větší legrace.
Zvířecí kamarádi
Vytvořeno: 2018-04-13 • Autor:
Jsme zvířecí kamarádi, co na statku, vlastně ve školce, si hrají rádi. Hrajeme si zvesela, tak, jak to ostatně mláďátka dovedou.
Hurá, sluníčko je tady!
Vytvořeno: 2018-04-04 • Autor:
Už jsme se nemohli dočkat, až tady bude jaro. Na zahrádce školky je nám nejlépe. Máme tam prolézačky, pískoviště a ještě nám taky všechno kvete. Užíváme si společně na sluníčku.
Podzim má zlaté šaty
Vytvořeno: 2017-10-25 • Autor:
Přišel podzim do zahrady, všechny barvy namíchal.S každým lístkem ví si rady, barvy na něj nadýchal.
Pelíšek pro ježka
Vytvořeno: 2017-10-20 • Autor:
Kam se ježek v zimě schoval? Neklouzal se, nesáňkoval, zahrabal se do listí, od té doby spí a spí.
Hrajeme si s kaštany
Vytvořeno: 2017-10-04 • Autor:
Už je podzim, listí žloutne, ve větru se kaštan zhoupne.Chvilku se pohoupe, pak se ze slupky vyloupne. Padá dolů volným pádem, letí dolů, padá na zem.Naštěstí se nerozbije, z trávy kousek vyčuhuje.