MŠ Špičák - /
 
Březen – měsíc knihy
Vytvořeno: 2019-03-27 • Autor:
S knihami se kamarádím a já vám to také radím. Kdo si s knihou nepovídá, ten svůj život neprožívá vesele. Kdo si nečte, ten nežije, tomu chybí fantazie, na počítač nespoléhám, s pěknou knihou rád uléhám.
Karneval
Vytvořeno: 2019-03-12 • Autor:
Haló pane karnevale, račte dále, račte dále. Elce pelce do pekelce, rolničky a kotrmelce.Máme všechno na míru, z krepového papíru. Abraka dabraka kouzelnice, Karkulka, šašek, tanečnice. Všichni vás zvem hej, hej, hej, na maškarní rej!
My jsme muzikanti
Vytvořeno: 2019-02-06 • Autor:
Muzikanti u muziky fidli, fidli, fidli, na housle tak vyhrávají, až jsem shodil židli. Muzikanti u muziky tradá, tradá, tradá, na trubku tak vyhrávají, až se cítím mladá. Muzikanti u muziky, bumtarata, bumtarata, na buben tak vyhrávají, že chci tančit natotata.
Děti ze Sluníčka si užívají sněhu
Vytvořeno: 2019-01-26 • Autor:
Eskymácké děti mají školu z ledu, učí se tam eskymáckou abecedu. Eskymácká abeceda, to je krásná věda: sáňkování, koulování a lov na medvěda. Nejen Eskymáci, ale i děti ze Žlutého Sluníčka si umí parádně užít zimního počasí a sněhu.
Jak se staráme o ptáčky v zimě
Vytvořeno: 2019-01-14 • Autor:
Huboval vrabčák na zimu: "Škoda, že nemám peřinu. Zebou mě nohy, studí mě nos, protože skáču i v zimě bos." Proto i letos děti ze Žlutého Sluníčka myslely na ptáčky v zimě a šly jim dát něco na přilepšenou.
Vánoční nadílka
Vytvořeno: 2018-12-18 • Autor:
V úterý 18. 12. se naše třída vyrazila podívat na vánoční stromeček na náměstí T. G. Masaryka, a když jsme dorazili do školky, čekalo na nás veliké překvapení. Byl u nás Ježíšek a nechal nám pod stromečkem dárky! Děti měly velikou radost, společně jsme si užili přípravu na Vánoce, které jsou za chvíli tady.
Zdobíme stromeček zvířátkům
Vytvořeno: 2018-12-14 • Autor:
Protože rádi pomáháme zvířátkům, rozhodli jsme se udělat jim radost a ozdobit jim stromek jedlými ozdobami. Do výroby i zdobení se zapojily všechny děti a moc je to bavilo. Snad jsme lesní zvěř potěšili.
Vánoce, Vánoce přicházejí
Vytvořeno: 2018-12-01 • Autor:
Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé… Už se moc těšíme na Vánoce. Zdobíme stromečky, posíláme dopisy Ježíškovi nebo si hrajeme různé vánoční příběhy. Už aby tu byly ty Vánoce.
Návštěva knihovny
Vytvořeno: 2018-11-07 • Autor:
S knihami se kamarádím a Vám to také radím. Kdo si s knihou nepovídá, ten svůj život neprožívá. Kdo si nečte, ten nežije, tomu chybí fantazie.
Hry s kaštany
Vytvořeno: 2018-10-22 • Autor:
Kaštánku, kaštánku, počkej tu na mě, zvednu tě ze země, dám do své dlaně. Pěkně se ohřeješ, zaleskneš se za krátko, ve školce si z tebe udělám zvířátko.