MŠ Špičák - /
 
Písničku ti zazpívám, dáreček ti k svátku dám
Vytvořeno: 2017-05-26 • Autor:
V bříšku jsi mě nosila, v kočárku mě vozila. Pamatuješ první zoubek? Natlučené kolínko? U všeho jsi vždycky byla, moje sladká maminko. Za každou tu chviličku, nosím si tě v srdíčku.
Besídka ke dni matek
Vytvořeno: 2017-05-15 • Autor:
V bříšku jsi mě nosila, v kočárku mě vozila. Pamatuješ první zoubek ?..
Připravujeme se na velikonoce
Vytvořeno: 2017-04-28 • Autor:
Přišel sem k vám na koledu pro vajíčka, dejte prosím aspoň jedno do košíčka. Přines sem si na pomlázku něco z proutí, to mám na lakomý holky ať se kroutí.
JARNÍ KYTKA ŤUKÁ, NA HOLKU I KLUKA
Vytvořeno: 2017-04-03 • Autor:
Přišlo jaro se sluníčkem, zem otvírá zlatý klíčkem. Všechno se raduje, zpívá a notuje, jaro vítá. První roste sněženka, malá bílá květinka. Druhý zase petrklíček, nese s sebou zlatý klíček. Fialinka voňavá hezkou vůni rozdává. Pampeliška střapatá, celá je jak ze zlata.
JAKÉ POVOLÁNÍ MAJÍ? JAK OSTATNÍM POMÁHAJÍ?
Vytvořeno: 2017-03-03 • Autor:
Někdo chce být zahradníkem, někdo zase kominíkem. Jeden má rád kytičky, druhý skládá písničky, třetí má rád zvířátka, čtvrtý zase lízátka, pátého auta baví, šestý ochraňuje zdraví. Zatím si jen hrajeme, ale dnes už všichni víme, že až budeme velcí- pracovat se musí!
Ať si mrzne, ať je zima, zimní sporty ty jsou prima
Vytvořeno: 2017-02-06 • Autor:
Zimo, zimo, zimo bílá, kdes tak dlouho, dlouho byla? Vše je bílé od snížku, jako v hebkém kožíšku, rychle děti, rychle ven, na saních se projedem. Postavíme sněhuláka, baňatého pajďuláka, my se teple obléknem, kašel, rýmu přeperem.
Návštěva dětské části nemocnice- ,,Projekt- Proč se bát?"
Vytvořeno: 2017-02-01 • Autor:
S prací lékařů a zdravotních sestřiček se mohly děti seznámit při návštěvě dětské části nemocnice v rámci projektu Proč se bát? Projektem nás provázela p. učitelka Bc.paní Houdová, která formou pohádky děti poučila o prostředcích , kterými se mohou bránit před nebezpečnými bacily. Seznámila děti s lékařskými pomůckami a provedla je lůžkovou částí dětského oddělní, kde jim vysvětlila, že se při pobytu v nemocnici nemají opravdu čeho bát, protože lékaři a sestřičky jsou zde proto, aby jim pomohli.
Vánoční třídní nadílka
Vytvořeno: 2016-12-15 • Autor:
Jestlipak přijde Ježíšek i k nám do školky- to byla nejčastější a nejzvědavější otázka dětí již od začátku prosince. Nastal den, kdy se to měly dozvědět a toužebně očekávaly na zazvonění zvonečku. A Ježíšek opravdu na zvoneček zazvonil a nadělil dárky i pod školkový stromeček. Radost z nadělených dárků a dětský smích, je pro něho tím nejhezčím poděkováním.
Vánoční tvoření s rodiči
Vytvořeno: 2016-12-13 • Autor:
Po krátkém vystoupení, ve kterém děti zahrály příběh o Ježíškovi a doprovodily ho zpěvem vánočních koled, si spolu s rodiči vyrobily jeden ze symbolů vánoc- papírového anděla.
Těšíme se na čerta
Vytvořeno: 2016-12-09 • Autor:
Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší, kdo to cinká řetězem, kdo to s tebou přišel sem.? Rohatý, s kožichem až na paty, rohatý, černý strakatý. My se čerta nebojíme, s odvahou mu napovíme nemáš-li co na práci, můžeš dělat legraci.