MŠ Špičák - /
 
Křemílek a Vochomůrka u nás na karnevalu
Vytvořeno: 2018-03-26 • Autor:
Křemílek s Vochomůrkou se přišli do naší školky podívat na náš karneval a pozvali s sebou i sluníčko. My jsme si karneval všichni pěkně užili a skřítkům z pohádky jsme i dobře poradili. Tak to byl moc hezký den ve školce a hezky jsme si ho všichni užili.
Pohádka "Usínáček", Divadlo Koloběžka v MŠ
Vytvořeno: 2017-12-13 • Autor:
Pohádka "Usínáček" děti pobavila, přinesla jim humornou formou nové poznatky i poučení, ukázala některé skryté souvislosti běžných denních situací. Divadlo Koloběžka je vždy zárukou kvalitní zábavy pro děti. Děkujeme.
Návštěva z pekla
Vytvořeno: 2017-12-05 • Autor:
Dne 5.12.2017 nás v naší školce navštívila čertovská návštěva z pekla. Děti se samozřejmě nebály, jelikož byly všechny hodné. Děti čertovi, Mikuláši i andílkovi zazpívaly písničku a tato trojice je za odměnu obdařila balíčky s ovoci a se sladkými dobrotami.
Zdobení stromečku na náměstí TGM
Vytvořeno: 2017-11-30 • Autor:
Dne 30.11.2017 jsme s pár dětmi ze zeleného a žlutého korálku, vyšli zdobit vánoční stromeček na náměstí v České Lípě. Ozdobičky, které jsme vyrobili ve školce, si děti pověsily na stromeček, který byl určen pouze naší školce. Zavládla zde příjemná atmosféra, jelikož jsme se sešli také s dětmi z jiné školky, které si přišly ozdobit svůj školkový stromeček. S dětmi jsme si poté prohlédky ostatní ozdobičky, které zdobily ostatní stromky.
Autobusová zastávka
Vytvořeno: 2017-11-28 • Autor:
28.11.2017 jsme s dětmi navštívili divadelní představení s názvem Autobusová zastávka. Představení pořádala spolešnost BusLine, která chtěla děti touto divadelní a vtipnou formou naučit, jak se chovat v autobuse. Tři vystupující představovali lidi v autobuse a cestovali po České republice. První zastvávka byla v Hradci Králové v Zoo, další v Liberci na představení opery, dále jsme byli v Semilech a naposledy v Trutnově, kde představení končilo za doprovodu cirkusových kousků. Děti na závěr dostaly reflexní pásky, kvůli bezpečnější cestě na silnicích.
Návštěva knihovny.
Vytvořeno: 2017-11-24 • Autor:
Společně jsme se vydali do Městské knihovny na Špičáku, kde pro nás paní knihovnice měla připravený program - povídání o Mikuláši a Vánocích. Ozdobili jsme si kapra Františka, poznávali jsme vánoční koření a potom jme kreslili svá přání pro jeříška. Po programu proběhla volná hra v knihovně. Těšíme se na další setkání.
PES LUKAS A JEHO PSÍ KOUSKY
Vytvořeno: 2017-11-09 • Autor:
Se svou paničkou a zároveň cvičitelkou, nás ve školce navštívil pejsek jménem Lukas. Pro svou uličnickou povahu se dětem okamžitě zalíbil a získal si jejich srdíčka. Dokázal, že umí ale i poslouchat. Na povely své paničky ukázal všechny požadované cviky, dovolil i dětem, aby se na chvíli staly jeho cvičitelé, a tím si zasloužil psí dobrůtku. Děti s ním zažily spoustu legrace, ale zároveň se dozvěděly i spoustu dobrých rad, jak se k pejskům chovat.
O popleteném medvídkovi - Divadlo Koloběžka
Vytvořeno: 2017-10-12 • Autor:
Divadlo nám zahrálo pohádku "Co malí medvědi o podzimu nevědí". Nejenom medvědi, ale i my, děti, jsme se ještě něco o podzimu dozvěděly. Už teď se těšíme, jakou pohádku nám divadlo Koloběžka přiveze příště.
Setkání s myslivci - Hubertova stezka
Vytvořeno: 2017-10-11 • Autor:
Setkání s myslivci, na Svárově v lese, bylo moc zajímavé. Dozvěděli jsme se něco o dravcích a dokonce jsme si je i pohladili. Poslouchali jsme myslivecké troubení, písničky na dechové nástroje, prohlíželi jsme si různé paroží, poznávali lesní zvířata a stromy v lese. Odměnou pro nás všechny bylo opékání buřtů, na kterých jsme si moc pochutnali.
Divadlo "Námořnická pohádka"
Vytvořeno: 2017-09-18 • Autor:
Do školky přijeli námořníci! Ne opravdoví, ale pohádkoví! Vzali nás na plavbu kolem světa a díky nim jsme se podívali do Ameriky, do Japonska, do Indie, do Afriky a na spoustu jiných míst. Naučili jsme se, jak pečovat během plavby o loď a také jsme zpívali námořnické písničky.