MŠ Špičák - /
 
Poznáváme lidské tělo
Vytvořeno: 2019-02-04 • Autor:
Moje tělo mozek řídí, oči ty to dobře vidí. Pod hlavou je krček malý, na rukách jsou velké svaly. Na nich máme prstů pět, spočítáme si je hned. V hrudním koši srdce máme, do bříška si jídlo dáme. Nohy obě procvičí se, venku dobře skotačí se.
Zima v Zeleném korálku
Vytvořeno: 2019-01-14 • Autor:
Pokusy se sněhem a ledem, kouzelné kreslení a malování, vybarvování, vytrhávání, nalepování – to je ukázka z některých aktivit, kterými děti ztvárňovaly své získávané poznatky o zimě.
Těšíme se na ježíška
Vytvořeno: 2018-12-31 • Autor:
Celý měsíc prosinec se děti těšily a připravovaly na vánoce a návštěvu ježíška v naší školce. Svoje tajná přání vánočního dárku jsme si společně vyvěsili na stromeček přání, vyzdobili jsme si třídu i zahradu, aby se ježíškovi u nás líbilo. A to se nám povedlo, protože k nám opravdu přiletěl a donesl dětem krásné hračky a hry, ze kterých si každý mohl vybrat a hned si s nimi hrát. Rodičům jsme na vánoční besídce zahráli vánoční pohádku a popřáli krásný a šťastný celý nový rok.
Mikulášská nadílka
Vytvořeno: 2018-12-05 • Autor:
Při své pouti nezapomněl Mikuláš ani na naší školku a tradičně přinesl dětem štědrou nadílku. Protože bylo těch balíčků hodně, pozval si na pomoc také čerta. Naštěstí to byl hodný čert. Děti jim zazpívaly, některé slibovaly, že se polepší a tak nakonec všechno dobře dopadlo. Každé dítě si odneslo pytlík plný vitamínů a dobrot.
Přišlo k nám sluníčko…rozhlédlo se maličko
Vytvořeno: 2018-09-30 • Autor:
Léto uteklo a my jsme se zase sešli ve školce. Přivítali jsme mezi sebou nové kamarády, naučili se nové hry a tanečky, kresbami jsme si vyzdobili třídu a šatnu, vyzkoušeli jsme si hry v hracích koutcích a samozřejmě jsme si nezapomněli ani pořádně zacvičit. Na naší školní zahradě jsme si zasadili stromečky a do truhlíků krásné barevné vřesy. Máme se tu všichni rádi, protože jsme kamarádi.
Svátek maminek
Vytvořeno: 2018-06-01 • Autor:
Květen nám již od začátku přinesl tak dlouho očekávané sluníčko a spolu sním spoustu vůní a barev z rozkvetlých květin, které si děti malovaly. Vystříhanými květinami si zdobily veselé bubínky. Ke Dni maminek se naučily písničky a básničky, kterými potěšily nejen maminky na jim věnované besídce. Zároveň jsme si společně připomněli Den rodiny a její důležitost pro radostný život všech dětí. Nejvíce si však děti užívaly her při pobytu venku na sluníčku, které nám letos opravdu přálo.
Měsíc plný povolání
Vytvořeno: 2018-03-14 • Autor:
V únorovém měsíci jsme toho spoustu zažili. Ukázali jsme si a zahráli mnoho zajímavých povolání. Zahráli jsme si například na kuchaře, pošťáky, zahradníky, doktory, ale také nás navštívil pan policista a řekl nám zajímavé a poučné věci. Navštívili jsme také místní knihovnu a dozvěděli jsme se, jak se vyrábí kniha. Asi nejlepší část měsíce byl samozřejmě karneval, ten jsme si všichni moc užili.
To je zima, toto zebe aneb jaký jsme měli měsíc leden?
Vytvořeno: 2018-01-30 • Autor:
Celý leden byl měsíc zimních sportů, zdraví, nemocí a lidského těla. Probírali jsme co vše se dá v zimě dělat, jak se při tom musíme chovat. Říkali jsme si také, že bychom o sebe měli pečovat a to nejen v zimě a jak funguje naše tělo. V tomto měsíci jsme také navštívili nedalekou lékárnu a nemocnici, byli jsme krmit kachny na řece Ploučnici, a také navštívili knihovnu, kde byl pro nás připravený program. Vše proběhlo v příjemné atmosféře a děti byly velmi nadšené.
Byl u nás Ježíšek a vánoční besídka
Vytvořeno: 2017-12-14 • Autor:
Dne 14.12.2017 proběhlo ve školce vánoční nadělování a také besídka s rodiči. Děti dopoledne navšívil Ježíšek a donesl jim spoustu pěkných dárků. Nejdříve jsme si zazpívali u stromečku pár koled a poté si děti s radostí své dárky rozbalily a vyzkoušely vše, co od Ježíška dostaly. V půl čtvrté odpoledne nás také přišli navštívit i rodiče, kterým děti zazpívaly koledy, přednesly básničky a s rodiči si vyrobily vánoční ozdoby. Vše proběhlo v hezké vánoční atmosféře.
Ovoce a zeleninu má každý rád – je to náš zdravý kamarád
Vytvořeno: 2017-11-06 • Autor:
První zralá švestka v sadě, první mrazík na zahradě, první žluté listí v trávě, to k nám přišel podzim právě. Jablíčko, jablíčko, kulaté jak sluníčko, sladké jako med. Puso, sněz ho hned!