MŠ Špičák - /
 
Svátek maminek
Vytvořeno: 2018-06-01 • Autor:
Květen nám již od začátku přinesl tak dlouho očekávané sluníčko a spolu sním spoustu vůní a barev z rozkvetlých květin, které si děti malovaly. Vystříhanými květinami si zdobily veselé bubínky. Ke Dni maminek se naučily písničky a básničky, kterými potěšily nejen maminky na jim věnované besídce. Zároveň jsme si společně připomněli Den rodiny a její důležitost pro radostný život všech dětí. Nejvíce si však děti užívaly her při pobytu venku na sluníčku, které nám letos opravdu přálo.
Měsíc plný povolání
Vytvořeno: 2018-03-14 • Autor:
V únorovém měsíci jsme toho spoustu zažili. Ukázali jsme si a zahráli mnoho zajímavých povolání. Zahráli jsme si například na kuchaře, pošťáky, zahradníky, doktory, ale také nás navštívil pan policista a řekl nám zajímavé a poučné věci. Navštívili jsme také místní knihovnu a dozvěděli jsme se, jak se vyrábí kniha. Asi nejlepší část měsíce byl samozřejmě karneval, ten jsme si všichni moc užili.
To je zima, toto zebe aneb jaký jsme měli měsíc leden?
Vytvořeno: 2018-01-30 • Autor:
Celý leden byl měsíc zimních sportů, zdraví, nemocí a lidského těla. Probírali jsme co vše se dá v zimě dělat, jak se při tom musíme chovat. Říkali jsme si také, že bychom o sebe měli pečovat a to nejen v zimě a jak funguje naše tělo. V tomto měsíci jsme také navštívili nedalekou lékárnu a nemocnici, byli jsme krmit kachny na řece Ploučnici, a také navštívili knihovnu, kde byl pro nás připravený program. Vše proběhlo v příjemné atmosféře a děti byly velmi nadšené.
Byl u nás Ježíšek a vánoční besídka
Vytvořeno: 2017-12-14 • Autor:
Dne 14.12.2017 proběhlo ve školce vánoční nadělování a také besídka s rodiči. Děti dopoledne navšívil Ježíšek a donesl jim spoustu pěkných dárků. Nejdříve jsme si zazpívali u stromečku pár koled a poté si děti s radostí své dárky rozbalily a vyzkoušely vše, co od Ježíška dostaly. V půl čtvrté odpoledne nás také přišli navštívit i rodiče, kterým děti zazpívaly koledy, přednesly básničky a s rodiči si vyrobily vánoční ozdoby. Vše proběhlo v hezké vánoční atmosféře.
Ovoce a zeleninu má každý rád – je to náš zdravý kamarád
Vytvořeno: 2017-11-06 • Autor:
První zralá švestka v sadě, první mrazík na zahradě, první žluté listí v trávě, to k nám přišel podzim právě. Jablíčko, jablíčko, kulaté jak sluníčko, sladké jako med. Puso, sněz ho hned!
Podzimníček v Zeleném korálku
Vytvořeno: 2017-11-05 • Autor:
Jedno odpoledne jsme se sešli s rodiči na podzimním tvoření. Na první fotografii děti zpívají píseň Muzikantská rodina a na druhé dramatizují pohádku O řepě. Na poslední je vidět, jak děti vlastně Podzimníček vypadá.
Duben v Zeleném korálku
Vytvořeno: 2017-04-28 • Autor:
Na 1. fotografii děti rozdělují slova podlé délky. Druhý a třetí obrázek nám ukazuje grafomotoriku- držení štětce. Obkreslování a následné vybarvování a hlavně povídání u práce je na 4. a 5. obrázku. Kreslení podle předlohy - je dopravní značka. Poslední obrázek nám ukazuje sluchovou hru
Jak pracujeme
Vytvořeno: 2017-04-10 • Autor:
Co vidíme na fotografiích. 1. Vyrábíme knihu. 2. Skládali jsme vlaštovku a učili se s ní házet. 3. Vyrábíme vlaštovčí hnízdo. 4. Podle sluchu vybíráme obrázky. 5. Modelujeme grafický záznam . 6. Hrajeme ve dvou skupinách sluchovou hru. 7. Modelujeme žížaly a hlemýždě. 8. Pracujeme se sluchem. Mluvíme jako domácí zvířata. Počítáme slabiky.
Únor v zeleném korálku
Vytvořeno: 2017-02-28 • Autor:
Děti v zeleném korálku pokračovaly ve svém speciálním programu. Na fotografiích je vidět práce z Metody dobrého startu a doplňkových činností.
Rozsvítí se hvězdička, zavoní nám jedlička
Vytvořeno: 2016-12-15 • Autor:
Prosinec v zeleném korálku byl plný vánočních příprav. Nejdříve děti společně nazdobily stromeček, poté se věnovaly přípravám na návštěvu čerta a mikuláše. Pak už bylo čekání na "Ježíška s nadílkou". Ježíšek se zastavil ve školce už 15. prosince. Možná se zdá, že nadílka byla příliš brzy, ale naopak. Děti mají dostatek času si s novými hračkami hrát, naučit se pravidla nových her a krásně si tak ukrátit čas do vánoc.