MŠ Špičák - /
 
Čarodějnický slet a košťátkový odlet
Vytvořeno: 2019-05-02 • Autor:
Moje milá děvčata, připravte si košťata, nadešel ten slavný den, kdy vám je let povolen. Přeletíte hory, lesy, rybníky a palouky, cestou nasbíráte pavouky -tak si držte klobouky!
Přišlo k nám sluníčko, pravidla si zapsalo
Vytvořeno: 2019-04-26 • Autor:
V měsíci dubnu jsme se učili orientovat v dopravních situacích, znát pravidla bezpečnosti z hlediska chodce, poznávat dopravní prostředky podle místa pohybu. Řídit se signály semaforu a znát některé dopravní značky. Nezapomněli jsme ani na jarní svátky- velikonoce, zaseli jsme si osení, naučili koledy na hodovačku a společně vystoupili před rodiči na jarní besídce.
Velikonoční besídka a společné tvoření dětí s rodiči
Vytvořeno: 2019-04-26 • Autor:
Připravili jsme si pro rodiče vystoupení, ve kterém jsme společně přivítali jaro, upekli beránka, upletli pomlázku a s veselou koledou popřáli krásné velikonoční svátky. Po vystoupení si rodiče společně se svými dětmi vyrobily ovečku z vyfouknutého vajíčka a vlny. Všechny ovečky se povedly a věřím, že si rodiče užili nejen vystoupení dětí, ale i společně strávené chvíle.
Vítáme jaro s mláďátky domácích zvířátek
Vytvořeno: 2019-03-31 • Autor:
Jaro jsme společně přivítali veselou písničkou, lákali sluníčko na námi vyrobené barevné kytičky a veselým skotačením na zelenající se zahradě. Seznámili jsme se s mláďátky domácích zvířátek , které jsme si nejen namalovali a vymodelovali, ale s radostí si na ně i zahráli.
Profese II.
Vytvořeno: 2019-03-02 • Autor:
Děti si hrály na poštu, na zahradníky, na kadeřnice, na muzikanty, při práci s obrázky přiřazovaly k jednotlivým profesím nástroje, které potřebují k práci a také malovaly svou představu o tom, co budou dělat, až budou dospělí.
Poznáváme lidské tělo
Vytvořeno: 2019-02-04 • Autor:
Moje tělo mozek řídí, oči ty to dobře vidí. Pod hlavou je krček malý, na rukách jsou velké svaly. Na nich máme prstů pět, spočítáme si je hned. V hrudním koši srdce máme, do bříška si jídlo dáme. Nohy obě procvičí se, venku dobře skotačí se.
Zima v Zeleném korálku
Vytvořeno: 2019-01-14 • Autor:
Pokusy se sněhem a ledem, kouzelné kreslení a malování, vybarvování, vytrhávání, nalepování – to je ukázka z některých aktivit, kterými děti ztvárňovaly své získávané poznatky o zimě.
Těšíme se na ježíška
Vytvořeno: 2018-12-31 • Autor:
Celý měsíc prosinec se děti těšily a připravovaly na vánoce a návštěvu ježíška v naší školce. Svoje tajná přání vánočního dárku jsme si společně vyvěsili na stromeček přání, vyzdobili jsme si třídu i zahradu, aby se ježíškovi u nás líbilo. A to se nám povedlo, protože k nám opravdu přiletěl a donesl dětem krásné hračky a hry, ze kterých si každý mohl vybrat a hned si s nimi hrát. Rodičům jsme na vánoční besídce zahráli vánoční pohádku a popřáli krásný a šťastný celý nový rok.
Mikulášská nadílka
Vytvořeno: 2018-12-05 • Autor:
Při své pouti nezapomněl Mikuláš ani na naší školku a tradičně přinesl dětem štědrou nadílku. Protože bylo těch balíčků hodně, pozval si na pomoc také čerta. Naštěstí to byl hodný čert. Děti jim zazpívaly, některé slibovaly, že se polepší a tak nakonec všechno dobře dopadlo. Každé dítě si odneslo pytlík plný vitamínů a dobrot.
Přišlo k nám sluníčko…rozhlédlo se maličko
Vytvořeno: 2018-09-30 • Autor:
Léto uteklo a my jsme se zase sešli ve školce. Přivítali jsme mezi sebou nové kamarády, naučili se nové hry a tanečky, kresbami jsme si vyzdobili třídu a šatnu, vyzkoušeli jsme si hry v hracích koutcích a samozřejmě jsme si nezapomněli ani pořádně zacvičit. Na naší školní zahradě jsme si zasadili stromečky a do truhlíků krásné barevné vřesy. Máme se tu všichni rádi, protože jsme kamarádi.