MŠ Špičák - /
 
Lidské tělo
Vytvořeno: 2019-01-31 • Autor:
Naše děti pilně poznávaly lidské tělo – z čeho se skládá - části, smysly, co je vidět a co máme schované uvnitř, jak to vypadá, jak to funguje a co našemu tělu prospívá. Získané znalosti pak uplatnily při hrách Na lékaře.
Leden ve Žlutém korálku
Vytvořeno: 2019-01-17 • Autor:
Sníh, sněhuláci, lyžování a vše, co k tomu patří. Děti kreslily, malovaly, stříhaly, lepily, tvořily, trénovaly a ze zimy se radovaly.
Prosinec ve ŽK
Vytvořeno: 2018-12-20 • Autor:
V prosinci jsme ani chvilku nezaháleli. Bylo důležité se na Vánoce dobře připravit. Děti poctivě nacvičovaly pohádku, kterou potom zahrály rodičům a příbuzným, vyzkoušely si pletení vánočky, vlastnoručně vyrobily dárek -svícínek a pořádného kapra na vánoční přáníčko. Odměnou za jejich snahu jim byly dárky pod stromečkem. Veselé Vánoce všem.
Mikulášská nadílka ve školce
Vytvořeno: 2018-12-05 • Autor:
Očekávání, napětí, zvědavost, obavy, sliby a taky pár slziček – to vše provázelo Mikulášskou nadílku v naší školce. Děti zazpívaly a přednesly básničky, Mikuláš byl štědrý a čert nakonec odešel s nepořízenou. Odměna byla sladká a dětem stála za to,aby překonaly svojí nejistotu.
Listopad ve ŽK
Vytvořeno: 2018-11-30 • Autor:
Celý měsíc jsme se zaměřili převážně na téma les a lesní zvířata. Děti si na zvířátka hrály, kreslily je, vyráběly z papíru, hledaly je v různých pohádkách, dovídaly se o jejich způsobu života, kde žijí, čím se živí, napodobovaly jejich způsob pohybu, pátraly po stopách v lese, vytvářely jim různé domečky, kde by mohla zvířátka přečkat zimu.
Návštěva v LDN v NsP Česká Lípa
Vytvořeno: 2018-11-21 • Autor:
Přinést radost, rozptýlení a změnu do každodenního nelehkého života našich seniorů a lidí, jejichž zdravotní stav vyžaduje péči v Léčebně pro dlouhodobě nemocné v Nemocnici v České Lípě, to byl úkol pro naše starší děti. A zvládly ho na jedničku. Předvedly vystoupení plné písniček, zahrály na rytmické nástroje, dokonce se jim podařilo zapojit i několik přihlížejících diváků do hraní.
Říjen ve Žlutém korálku
Vytvořeno: 2018-10-31 • Autor:
Podzim se promítal do všech činností tohoto měsíce. Barvy, tvary, vůně, zpěv, ale i neodmyslitelné pohádky – tentokrát v podání herců z našich řad.
Ovoce a zelenina
Vytvořeno: 2018-10-19 • Autor:
Co je zdravé? Co nám chutná? Jak to voní? Co to je? Jak to vypadá? Odpovědi na otázky se pokusily najít děti při bližším seznamováním se s ovocem a zeleninou. Poznávaly, ochutnávaly, krájely, malovaly,kreslily, vystřihovaly, vytrhávaly, lepily i modelovaly.
Září ve žlutém korálku
Vytvořeno: 2018-09-11 • Autor:
Tak jsme se všichni sešli v naší třídě, uvítali jsme mezi sebe nové kamarády a teď nás čeká společný rok plný legrace.
Velikonoční tvoření s rodiči
Vytvořeno: 2018-03-27 • Autor:
Děti předvedly svým rodičům vystoupení - koledy, písničky o Velikonocích a taneček. Potom společně s rodiči nabarvily vajíčka. Bylo to příjemné odpoledne.