MŠ Špičák - /
 
Velikonoční tvoření s rodiči
Vytvořeno: 2018-03-27 • Autor:
Děti předvedly svým rodičům vystoupení - koledy, písničky o Velikonocích a taneček. Potom společně s rodiči nabarvily vajíčka. Bylo to příjemné odpoledne.
Přípravy na Velikonoce.
Vytvořeno: 2018-03-25 • Autor:
Malá ukázka toho, jak se děti připravovaly na Velikonoce - beránek, osení a samozřejmě i barvení vajíček. O zaseté osení se potom děti pěkně staraly a tak se sami podílely na velikonoční výzdobě doma.
Jaro přichází
Vytvořeno: 2018-03-12 • Autor:
Děti poznávaly první jarní kytičky, zvířata a jejich mláďata, přiřazovaly, počítaly, kreslily, malovaly a hrály různé hry.
Řemesla a povolání
Vytvořeno: 2018-02-27 • Autor:
Sekretářky, lékaři a zdravotní sestry, zedníci a stavitelé, cukrářky a pekařky, hasiči, řidiči, prodavači, muzikanti – tak to je výčet některých profesí, které si děti vyzkoušely v rámci tématu" Jaké povolání mají, jak ostatním pomáhají". Jako bonus bylo povídání s opravdovým městským policistou o jeho práci.
Karneval
Vytvořeno: 2018-02-21 • Autor:
Děti přišly na karneval v pěkných a nápaditých kostýmech. Čekal je den plný hudby, tance, a plnění nejrůznějších úkolů -módní přehlídka, kreslení se zavázanýma očima, šikovnost si procvičily, když navíjely na dřívko nit, na jejímž konci byla sladká odměna, nebo si vyzkoušely rychlost a obratnost při zdolávání překážek a mnoho dalšího. Ani se jim nechtělo odcházet domů.
Leden ve žlutém korálku.
Vytvořeno: 2018-01-30 • Autor:
První měsíc nového roku utekl jako voda. Leden jsme vyplnili zpěvem, tancem, cvičením, kreslením, pohádkami a osvojováním nových znalostí a dovedností.
Návštěva Nemocnice
Vytvořeno: 2018-01-10 • Autor:
Děti ze žlutého korálku navštívily 10.1. českolipskou nemocnici, kde v rámci projektu pro děti nazvaného "Proč se bát?" měly možnost si prohlédnout prostory dětského oddělení, zahrát si na lékaře, dozvědět se zase něco víc o našem těle, o prevenci a nechyběla ani pohádka.
Prosinec ve žlutém korálku
Vytvořeno: 2017-12-22 • Autor:
Vánoce - nejkrásnější svátky v roce, vyžadují každoročně velkou přípravu. Ani děti ve žlutém korálku nezahálely. Pilně se připravovaly na Mikuláše i na Vánoční setkání s rodiči. Odměnou jim byla nadílka pod stromečkem.
Vánoční setkání s rodiči
Vytvořeno: 2017-12-14 • Autor:
Malé zastavení v předvánočním čase, vystoupení dětí a společné tvoření nám přineslo "Vánoční setkání s rodiči" a dalšími nejbližšími. Příprava byla náročná, ale radost v očích dospělých, cvakající fotoaparáty, kamery a závěrečný potlesk, to vše jistě vyvážilo snahu a nasazení dětí.
Podzimní tvoření
Vytvořeno: 2017-10-24 • Autor:
Pozvali jsme všechny maminky, tatínky, babičky, dědečky, sourozence a ostatní k nám do školky, abychom jim zahráli pohádku "O červené Karkulce". Pohádka se všem moc líbila a byli jsme odměněni velkým potleskem. Potom jsme se s rodiči vrhli na tvoření. Vyráběli jsme ježečky, draky, strašáčky a vše co nás napadlo a týkalo se podzimu. Výrobky jsme si odnesli a teď nám zdobí naše pokojíčky.