MŠ Špičák - /
 
Prosinec ve žlutém korálku
Vytvořeno: 2017-12-22 • Autor:
Vánoce - nejkrásnější svátky v roce, vyžadují každoročně velkou přípravu. Ani děti ve žlutém korálku nezahálely. Pilně se připravovaly na Mikuláše i na Vánoční setkání s rodiči. Odměnou jim byla nadílka pod stromečkem.
Vánoční setkání s rodiči
Vytvořeno: 2017-12-14 • Autor:
Malé zastavení v předvánočním čase, vystoupení dětí a společné tvoření nám přineslo "Vánoční setkání s rodiči" a dalšími nejbližšími. Příprava byla náročná, ale radost v očích dospělých, cvakající fotoaparáty, kamery a závěrečný potlesk, to vše jistě vyvážilo snahu a nasazení dětí.
Podzimní tvoření
Vytvořeno: 2017-10-24 • Autor:
Pozvali jsme všechny maminky, tatínky, babičky, dědečky, sourozence a ostatní k nám do školky, abychom jim zahráli pohádku "O červené Karkulce". Pohádka se všem moc líbila a byli jsme odměněni velkým potleskem. Potom jsme se s rodiči vrhli na tvoření. Vyráběli jsme ježečky, draky, strašáčky a vše co nás napadlo a týkalo se podzimu. Výrobky jsme si odnesli a teď nám zdobí naše pokojíčky.
Prší, prší
Vytvořeno: 2017-10-19 • Autor:
Prší, prší, jen se leje, …. Tak tuhle písničku jsme si zpívali, rytmizovali a spojili s pohybem. A abychom tolik nezmokli, vyráběli a malovali jsme si krásné deštníky.
Ovoce a zelenina
Vytvořeno: 2017-10-10 • Autor:
Povídali jsme si o tom, jak zdravá je zelenina a ovoce. Ochutnávali jsme, vyráběli saláty, poznávali na obrázkách, třídili, malovali, modelovali, četli jsme si básničky a zpívali písničky, vyprávěli si o zdravé výživě a vitamínech, o našem zdraví.
Opět spolu
Vytvořeno: 2017-09-25 • Autor:
Tak jsme se zase sešli spolu ve školce. Novým kamarádům jsme ukázali naši školku, všechny naše hračky a už teď se těšíme, jak je naučíme to, co všechno už umíme my.
Kreslíme prázdniny
Vytvořeno: 2017-09-14 • Autor:
Nakreslili jsme si, kde a s kým jsme byli na prázdninách, co jsme viděli, vyprávěli jsme si, co jsme zažili, kde se nám líbilo, co jsme si z dovolené přivezli, s kým jsme se seznámili. To bylo dojmů!
Námořníci
Vytvořeno: 2017-06-28 • Autor:
Pro dnešní den se z našich dětí stali námořníci. Začali studiem map světa, pak si společně namalovali svou mapu, aby se v ní lépe vyznali, následoval pořádný trénink svalů, námořnická píseň i s námořnickým tancem, sestavili loď, pak se nalodili a hurá na moře. Tak AHÓÓÓJ!
Červen ve žlutém korálku.
Vytvořeno: 2017-06-15 • Autor:
Příchod léta, prázdniny, rozmarné počasí, cvičení, hudba a zpěv. Nabízíme krátké nahlédnutí do činnosti, které jsme dělali.
Den ve žlutém korálku
Vytvořeno: 2017-05-29 • Autor:
Ve školce je to prima! Třeba dneska jsme si hráli na divadlo, u stolečků jsme si stříhali, provlékali pásky papíru a nalepovali, dokud nevzniklo krásné prostírání na stůl. Pak jsme si vytvořili postavy dětí v životní velikosti z pet víček, u toho byla velká legrace. A protože víme, že cvičení je důležité, pořádně jsme si protáhli tělo. Ještě nám zbyl čas, abychom s naším kamarádem oslavili jeho narozeniny a pak hurá na čerstvý vzduch.