MŠ Špičák - /
 
Řemesla a povolání
Vytvořeno: 2018-02-27 • Autor:
Sekretářky, lékaři a zdravotní sestry, zedníci a stavitelé, cukrářky a pekařky, hasiči, řidiči, prodavači, muzikanti – tak to je výčet některých profesí, které si děti vyzkoušely v rámci tématu" Jaké povolání mají, jak ostatním pomáhají". Jako bonus bylo povídání s opravdovým městským policistou o jeho práci.
Karneval
Vytvořeno: 2018-02-21 • Autor:
Děti přišly na karneval v pěkných a nápaditých kostýmech. Čekal je den plný hudby, tance, a plnění nejrůznějších úkolů -módní přehlídka, kreslení se zavázanýma očima, šikovnost si procvičily, když navíjely na dřívko nit, na jejímž konci byla sladká odměna, nebo si vyzkoušely rychlost a obratnost při zdolávání překážek a mnoho dalšího. Ani se jim nechtělo odcházet domů.
Leden ve žlutém korálku.
Vytvořeno: 2018-01-30 • Autor:
První měsíc nového roku utekl jako voda. Leden jsme vyplnili zpěvem, tancem, cvičením, kreslením, pohádkami a osvojováním nových znalostí a dovedností.
Návštěva Nemocnice
Vytvořeno: 2018-01-10 • Autor:
Děti ze žlutého korálku navštívily 10.1. českolipskou nemocnici, kde v rámci projektu pro děti nazvaného "Proč se bát?" měly možnost si prohlédnout prostory dětského oddělení, zahrát si na lékaře, dozvědět se zase něco víc o našem těle, o prevenci a nechyběla ani pohádka.
Prosinec ve žlutém korálku
Vytvořeno: 2017-12-22 • Autor:
Vánoce - nejkrásnější svátky v roce, vyžadují každoročně velkou přípravu. Ani děti ve žlutém korálku nezahálely. Pilně se připravovaly na Mikuláše i na Vánoční setkání s rodiči. Odměnou jim byla nadílka pod stromečkem.
Vánoční setkání s rodiči
Vytvořeno: 2017-12-14 • Autor:
Malé zastavení v předvánočním čase, vystoupení dětí a společné tvoření nám přineslo "Vánoční setkání s rodiči" a dalšími nejbližšími. Příprava byla náročná, ale radost v očích dospělých, cvakající fotoaparáty, kamery a závěrečný potlesk, to vše jistě vyvážilo snahu a nasazení dětí.
Podzimní tvoření
Vytvořeno: 2017-10-24 • Autor:
Pozvali jsme všechny maminky, tatínky, babičky, dědečky, sourozence a ostatní k nám do školky, abychom jim zahráli pohádku "O červené Karkulce". Pohádka se všem moc líbila a byli jsme odměněni velkým potleskem. Potom jsme se s rodiči vrhli na tvoření. Vyráběli jsme ježečky, draky, strašáčky a vše co nás napadlo a týkalo se podzimu. Výrobky jsme si odnesli a teď nám zdobí naše pokojíčky.
Prší, prší
Vytvořeno: 2017-10-19 • Autor:
Prší, prší, jen se leje, …. Tak tuhle písničku jsme si zpívali, rytmizovali a spojili s pohybem. A abychom tolik nezmokli, vyráběli a malovali jsme si krásné deštníky.
Ovoce a zelenina
Vytvořeno: 2017-10-10 • Autor:
Povídali jsme si o tom, jak zdravá je zelenina a ovoce. Ochutnávali jsme, vyráběli saláty, poznávali na obrázkách, třídili, malovali, modelovali, četli jsme si básničky a zpívali písničky, vyprávěli si o zdravé výživě a vitamínech, o našem zdraví.
Opět spolu
Vytvořeno: 2017-09-25 • Autor:
Tak jsme se zase sešli spolu ve školce. Novým kamarádům jsme ukázali naši školku, všechny naše hračky a už teď se těšíme, jak je naučíme to, co všechno už umíme my.