MŠ Špičák - /
 
Volné aktivity dětí
Vytvořeno: 2019-05-30 • Autor:
Několik snímků z volných her dětí, které si samy vymyslely a zorganizovaly.
Maminkám
Vytvořeno: 2019-05-14 • Autor:
Své maminky děti malovaly, pokusily je vytvořit z modelíny, vyprávěly o nich, všímaly si, co všechno maminka zvládne, co umí a jak jí mají rády. Hrály si na rodinu, naučily se písničky a básničky o maminkách. Vyrobily jim dárečky, přáníčka a velmi usilovně nacvičily taneční vystoupení, které předvedly svým maminkám u příležitosti Dne matek.
Čarodějnice
Vytvořeno: 2019-04-30 • Autor:
Užít si svůj slet si přišly nebo přiletěly čarodějky a čarodějnice z blízkého i dalekého okolí. Zdatnou posilou jim byli čarodějové, kouzelníci, netopýři a další pohádkové bytosti. Společně si zakouzlily, zazpívaly písničky o ježibabách i ježidědcích, vyprávěly si vymyšlené strašidelné příběhy a pochopitelně nemohl chybět ani pořádný taneční rej.
Velikonoce
Vytvořeno: 2019-04-18 • Autor:
Na blížící se Velikonoce se připravovaly i naše děti. Naučily se koledy, jarní tanečky, namalovaly koledníky, kreslily a vybarvovaly vajíčka, kuřátka, zasadily si vlastní osení, do kterého si potom vyrobily zajíčka na Velikonočním tvoření s rodiči.
Jedeme na výlet
Vytvořeno: 2019-04-15 • Autor:
Hravou formou jsme děti seznamovali se základními znalostmi v oblasti dopravy a bezpečnosti. Děti poznávaly různé dopravní prostředky, některé dopravní značky, kreslily a malovaly, hrály si a vytvářely různé spletité cesty a křižovatky, postavily si autobus, ve kterém si vyjely i na výlet.
Lidské tělo
Vytvořeno: 2019-01-31 • Autor:
Naše děti pilně poznávaly lidské tělo – z čeho se skládá - části, smysly, co je vidět a co máme schované uvnitř, jak to vypadá, jak to funguje a co našemu tělu prospívá. Získané znalosti pak uplatnily při hrách Na lékaře.
Leden ve Žlutém korálku
Vytvořeno: 2019-01-17 • Autor:
Sníh, sněhuláci, lyžování a vše, co k tomu patří. Děti kreslily, malovaly, stříhaly, lepily, tvořily, trénovaly a ze zimy se radovaly.
Prosinec ve ŽK
Vytvořeno: 2018-12-20 • Autor:
V prosinci jsme ani chvilku nezaháleli. Bylo důležité se na Vánoce dobře připravit. Děti poctivě nacvičovaly pohádku, kterou potom zahrály rodičům a příbuzným, vyzkoušely si pletení vánočky, vlastnoručně vyrobily dárek -svícínek a pořádného kapra na vánoční přáníčko. Odměnou za jejich snahu jim byly dárky pod stromečkem. Veselé Vánoce všem.
Mikulášská nadílka ve školce
Vytvořeno: 2018-12-05 • Autor:
Očekávání, napětí, zvědavost, obavy, sliby a taky pár slziček – to vše provázelo Mikulášskou nadílku v naší školce. Děti zazpívaly a přednesly básničky, Mikuláš byl štědrý a čert nakonec odešel s nepořízenou. Odměna byla sladká a dětem stála za to,aby překonaly svojí nejistotu.
Listopad ve ŽK
Vytvořeno: 2018-11-30 • Autor:
Celý měsíc jsme se zaměřili převážně na téma les a lesní zvířata. Děti si na zvířátka hrály, kreslily je, vyráběly z papíru, hledaly je v různých pohádkách, dovídaly se o jejich způsobu života, kde žijí, čím se živí, napodobovaly jejich způsob pohybu, pátraly po stopách v lese, vytvářely jim různé domečky, kde by mohla zvířátka přečkat zimu.