MŠ Špičák - /
 
Malované počasí
Vytvořeno: 2017-11-22 • Autor:
Četli jsme si pohádku O počasí, ve které jsme potkali pohádkové peřiny s ukrytým počasím. Děti nadšeně vymyslely, že si takové dešťové a sněhové peřiny vyrobíme. Z malovaných polštářů nám ve školce " sněží i prší". Děti si díky pohádkám o počasí aktivně všímaly změn v podzimní přírodě a hlásily každé ráno, jaké je dnes počasí.
Pohádka O veliké řepě
Vytvořeno: 2017-10-19 • Autor:
Dědek řepu zasadil, zaléval a okopával, zavolal na pomoc sluníčko … a jak to bylo dál? Přijďte někdy k Beruškám na pohádku a naše děti vám to budou vyprávět a dokonce vám mohou zahrát pohádku O veliké řepě samy. Řepu jsme si také zasadili, zalévali a čekáme, až nám vyroste. S řepou a další zeleninou jsme sportovali, hráli pexeso, ochutnávali a tiskali barevné obrázky.
Jablíčkový týden
Vytvořeno: 2017-09-27 • Autor:
Jablíčka mají Berušky z ovoce nejraději. Vyrostly nám na zahrádce u zahradníka. S jablíčky jsme cvičili, hráli jsme si na schovávanou, hledali jsme vitamíny, vařili jsme, a také jsme s jablíčky malovali, lepili a tiskali. Obrázky dopadly výborně, Berušky byly velmi šikovné. Práce s jablíčky bavila i naše nejmenší kamarády.
Berušky na vycházce
Vytvořeno: 2017-09-26 • Autor:
Berušky jsou prima parta, naše šikulky rády prozkoumávají okolí školky a všímají si krás v přírodě. Spoustu pokladů z vycházek jsme si do školky přinesli, a potom vyráběli s paní učitelkou a s rodiči. S kaštany, šípky, semínky dýně a lístečky jsme počítali, vážili, skládali obrázky. Příroda nás baví a učíme se, jak jí můžeme pomáhat.
První dny ve školce
Vytvořeno: 2017-09-22 • Autor:
Ve školce máme nové malé kamarády, ale také novopečené předškoláky. Malé děti se ve školce teprve rozkoukávají a velcí kamarádi pomáhají, připravují se na vstup do školy a plní své školácké povinnosti. Spolu tvoří prima partu , rády si hrají, tvoří a sportují
Města z cukru
Vytvořeno: 2017-02-20 • Autor:
Obloha kabát si rozepla a sníh se snášel celou noc i den… Vše vypadalo kouzelně, vše bylo tiché, přikryté peřinkou, která nezahřeje. Jako z cukru. Spousta cukrových měst vyrostla ve třídě Berušek. Města měla věže, hradby, domečky, garáže. Dokonce jsme si je rozsvítili a čarovali pohádku O sněhové královně. Jako každá pohádka má šťastný konec, i ta naše cukrová skončila šťastně…. Koníci si pochutnali, samozřejmě se svolením pána.
Karneval u Berušek
Vytvořeno: 2017-02-16 • Autor:
Po pohádkovém putování se děti moc těšily. Všechny chtěly překvapit svou nejoblíbenější pohádkovou postavou. A tak se nám ve třídě Berušek objevila spousta pohádkových postaviček. Povídali, smáli se, tančili, soutěžili, plnili úkoly, připravovali překvapení pro kamarády ze školky. Moc jsme si beruškový karneval užili.
Hurá, je tu sníh
Vytvořeno: 2017-01-03 • Autor:
Nový rok nám přinesl sněhovou peřinu a pocukroval celý kraj…. Vločky se sypaly celé dny a stále se sypou. Děti měly ze sněhové nadílky velikánkou radost. Ze sněhu stavěly sněhuláky, hledaly stopy a samy stopy vytvářely, pozorovaly křehké vločky na rukavičkách a bundách. A hlavně si užívaly radovánek a sportování na sněhu. Bobování na kopci a koulovaná je báječná zábava a legrace.
PEČEME PERNÍČKY
Vytvořeno: 2016-12-14 • Autor:
Adventní čekání si Berušky krátí tvořením, čtením pohádek, zpíváním, ale také pečením a zdobením perníčků. Děti byly nadšené, práce je moc bavila a byly velice šikovné. Perníčky se moc povedly.
TĚŠÍME SE NA JEŽÍŠKA
Vytvořeno: 2016-11-30 • Autor:
Největší radostí ,nejen pro děti, před vánoci je těšení. Těšíme se na světýlka, kouzelný zvoneček, vůni cukroví, setkání v rodinách a na dárečky. Aby nám adventní čas příjemně utíkal, pomáháme ozdobit svátečně školku a taky pokojíčky…. Aby se i Ježíšek těšil k nám.