MŠ Špičák - /
 
Naše město - Berušky v muzeu
Vytvořeno: 2019-06-11 • Autor:
Ve třídě Berušek si povídáme o našem městě, o místě, kde žijeme a bydlíme. Děti město malovaly, vytvářely koláže, prohlížely si brožurky z Info-centra a mapy. Nakonec jsme se vypravili do muzea ve městě, kde jsme si prohlédly expozice Město Česká Lípa, Biotop okresu, Historické ukázky života lidí a Faunu. Děti byly nadšené, v muzeu se jim velice líbilo. Cestou pozorně sledovaly a hledaly známé budovy a popisovaly je. Byl to moc hezký den.
Berušky zpívají v nemocnici
Vytvořeno: 2019-04-26 • Autor:
Největší radost je udělat radost někomu jinému. Po návštěvě programu "Doktora se nebojíme" v dětské nemocnici jsme domluvili jarní zpívání v nemocnici v LDN oddělení. Děti poctivě nacvičovaly pásmo písniček a hudebně pohybových her. Na vystoupení se velice těšily. Vystoupení bylo krásné a dojemné. Dokonce nám jedna babička přednesla velikonoční říkanku. Nakonec jsme předali velikonoční a jarní výrobky. Z nemocnice jsme odcházeli s odměnou nejen na mlsání, ale hlavně s hřejivým pocitem sounáležitosti a úcty.
Dopravní pohádky v Městské knihovně
Vytvořeno: 2019-04-23 • Autor:
Po Velikonocích jsme se vydali do města. Celou cestu nám paní učitelky povídaly o dopravě a o tom, jak se správně přechází, a jak se chováme u silnic a ve městě. Potom jsme na náměstí zastavili u veliké budovy - byla to knihovna. V oddělení pro děti na nás čekaly paní knihovnice. Usadili jsme se a pohádka o autech mohla začít. Po pohádce jsme si zacvičili, hádali hádanky, opravovali nesmyslné říkanky, zahráli na auta. Nakonec jsme si mohli připravené knihy prohlédnout a ty s obrázky i přečíst.
Velikonoční tvoření s rodiči
Vytvořeno: 2019-04-16 • Autor:
Velikonoce jsou svátky jara, na které se po nekonečné zimě každý těší. Četli jsme si o velikonočních zvycích a pranostikách. Hráli jsme pohybové hry s velikonoční tématikou, pekli zajíčka s čokoládou, vyráběli přání a malovali vajíčka z papíru. Nakonec jsme pozvali na společné tvoření i rodiče. Rodiče se zapojili aktivně a děti společné vyrábění, lepení a malování velmi bavilo. Nakonec si děti odnášely krásné velikonoční výrobky a dobrou náladu.
Karneval u Berušek
Vytvořeno: 2019-03-27 • Autor:
Karneval nechodí potichu, karneval v okolí znají, po kapsách nosívá muziku, z kapes mu písničky hrají… přišel k nám karnevalový den plný písniček, soutěží, her, legrace a tanečků. Rodiče s dětmi vymysleli překrásné a nápadité masky: do školky přišel leopard, víla Amálka, Zlobilka, Červená Karkulka, princezny a spousta dalších krásných masek. Ve třídách kamarádů byly mimo tanečky,připravené karnevalové úkoly. Děti je plné nadšení plnily. Nakonec jsme si užili taneční rej ve třídě Berušek.
Berušky ve škole
Vytvořeno: 2019-03-27 • Autor:
Hola,hola, škola volá! A naši předškoláci se do školy těší a také se pilně připravují. Před zápisem jsme se do školy vydali, abychom se se školou lépe seznámili. Ve skupinkách jsem sledovali vyučování ve třídách na prvním stupni. Vyzkoušeli jsme si práci školáků, plnění úkolů u interaktivní tabule a práci se sešity v lavicích. Škola je moc pěkná, paní učitelky velmi milé. Už se do školy opravdu těšíme!
Berušky se učí bruslit
Vytvořeno: 2019-03-18 • Autor:
V zimě jsme se s Beruškami jeli podívat na zimní stadion v rámci tématu: Zimní sporty. Dětem i nám se moc zalíbil nápad pana trenéra zapojit děti do výuky. A tak jsme se vydali v únoru vybaveni přilbami a teplým oblečením na první lekci. Páni trenéři jsou opravdu skvělí. Moc oceňujeme a chválíme úžasně citlivý přístup se špetkou mužské přísnosti. Děti bruslení moc baví, těší se na každou další lekci. A hlavně… bruslení jim už jde báječně!
Berušky krmí zvířátka v lese
Vytvořeno: 2019-02-13 • Autor:
Na procházce v lese jsme narazili na stopy ve sněhu. Komu asi patřily? Na to jsme přišli se šikovnými předškoláky hned po návratu do školky. Obrázková encyklopedie nám prozradila, které stopy patřily srnce, zajíci anebo pejskovi na procházce. Děti si povídaly o tom, co asi zvířátka v zimě jí? Je tak dlouhá a nikde nic neroste. Už víme, že si zvěř tvoří zásoby a také jim hodně pomáhá člověk. Děti přinesly do školky plno suchých dobrot a společně jsme se vydali do lesa zvířátkům přilepšit.
Radovánky na sněhu a na kopci
Vytvořeno: 2019-01-21 • Autor:
Ve třídě Berušek moc rádi sportujeme a cvičíme. Děti velmi baví jóga pro děti, pohybové hry a tématická sportovní cvičení. V lednu si povídáme o zimních sportech a o olympiádě. Udělali jsme si i výpravu na sportovní kluziště v České Lípě. Děti sledovali výcvik malých školáků. Trenéři nás velmi ochotně areálem kluziště provedli a vysvětlili nám spoustu sportovních pravidel a dovedností.
Sněhuláci pro legraci
Vytvořeno: 2019-01-14 • Autor:
V lednu napadl sníh, na který jsme se s dětmi moc těšili. Venku jsme bobovali, koulovali se, dělali cestičky a stopy ve sněhu, stavěli jsme sněhuláky. A aby té zimy nebylo málo, čarovali jsme i ve třídě Berušek. Sněhuláky jsme malovali, lepili, skládali z kostek a víček. Ve středu se ve třídě sešla parta bílých sněhuláků a řešila záhadu ztracených dětí…. Téma Sněhuláci jsme si moc užili a zimní radovánky se sportováním děti velmi baví.