MŠ Špičák - /
 
Karneval u Berušek
Vytvořeno: 2019-03-27 • Autor:
Karneval nechodí potichu, karneval v okolí znají, po kapsách nosívá muziku, z kapes mu písničky hrají… přišel k nám karnevalový den plný písniček, soutěží, her, legrace a tanečků. Rodiče s dětmi vymysleli překrásné a nápadité masky: do školky přišel leopard, víla Amálka, Zlobilka, Červená Karkulka, princezny a spousta dalších krásných masek. Ve třídách kamarádů byly mimo tanečky,připravené karnevalové úkoly. Děti je plné nadšení plnily. Nakonec jsme si užili taneční rej ve třídě Berušek.
Berušky se učí bruslit
Vytvořeno: 2019-03-18 • Autor:
V zimě jsme se s Beruškami jeli podívat na zimní stadion v rámci tématu: Zimní sporty. Dětem i nám se moc zalíbil nápad pana trenéra zapojit děti do výuky. A tak jsme se vydali v únoru vybaveni přilbami a teplým oblečením na první lekci. Páni trenéři jsou opravdu skvělí. Moc oceňujeme a chválíme úžasně citlivý přístup se špetkou mužské přísnosti. Děti bruslení moc baví, těší se na každou další lekci. A hlavně… bruslení jim už jde báječně!
Berušky krmí zvířátka v lese
Vytvořeno: 2019-02-13 • Autor:
Na procházce v lese jsme narazili na stopy ve sněhu. Komu asi patřily? Na to jsme přišli se šikovnými předškoláky hned po návratu do školky. Obrázková encyklopedie nám prozradila, které stopy patřily srnce, zajíci anebo pejskovi na procházce. Děti si povídaly o tom, co asi zvířátka v zimě jí? Je tak dlouhá a nikde nic neroste. Už víme, že si zvěř tvoří zásoby a také jim hodně pomáhá člověk. Děti přinesly do školky plno suchých dobrot a společně jsme se vydali do lesa zvířátkům přilepšit.
Radovánky na sněhu a na kopci
Vytvořeno: 2019-01-21 • Autor:
Ve třídě Berušek moc rádi sportujeme a cvičíme. Děti velmi baví jóga pro děti, pohybové hry a tématická sportovní cvičení. V lednu si povídáme o zimních sportech a o olympiádě. Udělali jsme si i výpravu na sportovní kluziště v České Lípě. Děti sledovali výcvik malých školáků. Trenéři nás velmi ochotně areálem kluziště provedli a vysvětlili nám spoustu sportovních pravidel a dovedností.
Sněhuláci pro legraci
Vytvořeno: 2019-01-14 • Autor:
V lednu napadl sníh, na který jsme se s dětmi moc těšili. Venku jsme bobovali, koulovali se, dělali cestičky a stopy ve sněhu, stavěli jsme sněhuláky. A aby té zimy nebylo málo, čarovali jsme i ve třídě Berušek. Sněhuláky jsme malovali, lepili, skládali z kostek a víček. Ve středu se ve třídě sešla parta bílých sněhuláků a řešila záhadu ztracených dětí…. Téma Sněhuláci jsme si moc užili a zimní radovánky se sportováním děti velmi baví.
Tři králové
Vytvořeno: 2019-01-09 • Autor:
A je po svátcích. Společně s dětmi ze třídy Berušek jsme zakončili naše sváteční putování. Zopakovali jsme si počáteční písmena tří králů – Kašpara, Melichara a Baltazara a společně si zazpívali písničku "My tři králové jdeme k vám". Nezapomněli jsme se samozřejmě všichni odměnit, popřát v tom novém roce mnoho štěstí a zdraví a zapsat to na dveře. Tak všechno dobré nám všem!
Zpívání u vánočního stromečku
Vytvořeno: 2018-12-18 • Autor:
A je tu zas – ten vánoční čas. Jako každý rok, tak i letos jsme se na pódiu městského slavnostního podvečera zúčastnili vystoupení s pásmem vánočních písní, tanečků a koled. Přišli nás podpořit nejen rodiče dětí, ale i mnoho hudebních příznivců a nakonec se pozastavili a trochu klidu a pohlazení na duši si dopřálo i mnoho kolemjdoucích občanů našeho pěkně vyzdobeného náměstí. A protože nás všichni odměnili dlouhým potleskem, domníváme se, že jsme tu naši školku reprezentovali opravdu na výbornou. Děkujeme všem a přejeme krásné a pohodové Vánoce.
Cvičíme se zvířátky
Vytvořeno: 2018-10-17 • Autor:
Třída Berušek se zapojila do projektu Českého svazu sokolského – " Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky". V rámci projektu plníme s dětmi různé úkoly, které s dětmi vyhledáváme v pracovních sešitech ( ten vlastní všechny děti naší třídy) a manuálu paní učitelky. Celý rok nás bude doprovázet 5 zvířátek. Jako první v podzimních měsících láká k aktivitám první z nich - kobylka Emilka. Děti nadšeně spolupracují a aktivně se podílejí na hledání různých forem plnění úkolu v tělocvičně nebo v přírodě.
Bramborový týden
Vytvořeno: 2018-10-12 • Autor:
Druhý říjnový týden se Berušky seznamovaly s různými druhy zeleniny. Téma Bramborový týden povídání o zelenině doplnilo bohatou nabídkou aktivit a různých činností. Děti se podílely na výrobě salátu, zeleninu ochutnávaly a formou pohádky s maňáskem Pepou se dozvídaly o vlivu zdravé výživy na zdraví a vitalitu. Nejvíce je zaujaly výtvarné techniky s tiskátky z brambor. Činnosti s barvami a pohybové aktivity je moc bavily.
Den zvířat – akce v muzeu CL
Vytvořeno: 2018-10-04 • Autor:
Den zvířat jsme v říjnu oslavili návštěvou muzea, kde byla pro děti připravena velmi pěkná akce. Děti se na různých stanovištích v interiérech i zahradě muzea seznamovaly s různými zástupci živočišné říše formou obrázků, zvuků, didaktických pomůcek. V prostorách muzea jsou připraveny stálé velmi zajímavé expozice, které děti velice zaujaly. Určitě jsme muzeum nenavštívili naposledy.