MŠ Špičák - /
 
Výlet do H. Libchavy
Vytvořeno: 2019-06-04 • Autor:
Za krásného červnového počasí si Motýlci vyjeli na výlet do Horní Libchavy. Na pozvání jednoho z rodičů jsme se podívali na statek, kde nám paní majitelka umožnila projížďku na ponících, kteří měli krásná jména – 20-ti letá Gejša a 7-letá Tequila. Oba poníci byli velmi vstřícní, zvyklí na malé děti a nechali si dětmi i vyčistit kopýtka. Ondrášek nám pak předvedl cval a otočku na místě, je poznat, že tato místa navštěvuje pravidelně s maminkou a sestřičkou a má tak blízko k těmto milým tvorům. Prohlédli jsme si i jiná domácí zvířátka – slepičky, králíky, čerstvě narozená koťátka, akorát týden stará australská salašnická štěňátka jsme radši nevyrušovali. Na zpáteční cestě domů jsme se prošli kolem zámku, kde jsme se stihli ještě vyfotografovat s princeznou. Výlet se vydařil a stihli jsme i pozorovat dopravu, kterou se již druhým týdnem v rámci daného tématu zabýváme. Děkujeme mamince Ondráška za krásnou přednášku o ponících, o jejich stravě a potřebách, stejně tak mamince Tomáška, který naši školku bude navštěvovat už v září.
Besídka pro maminky, tatínky,babičky……
Vytvořeno: 2019-05-21 • Autor:
Květnový svátek maminek jsme společně slavili přehlídkou toho nejzajímavějšího, co se nám povedlo. Zatančili jsme si, zarecitovali, zazpívali a samozřejmě se u toho pobavili. Přišli snad úplně všichni z rodiny. Sváteční atmosféru jsme završili dojemnou písničkou, u které nezůstalo žádné oko suché.Byl to nádherný den.
Návštěva pošty a zverimexu
Vytvořeno: 2019-05-21 • Autor:
V rámci týdenního tématu o povoláních jsme navštívili poštu a obchod s potřebami pro zvířátka. Děti vyslechly, co všechno se dá na poště vyřídit, koupit nebo zaplatit, prohlédly si všechna zákoutí a zajímaly je všechny detaily – k čemu slouží velký otáčecí otvor, co je napsáno na zemi, vyhledaly poštovní schránku a nakonec si zakoupily pohled našeho města. Poté jsme navštívili zverimex, kde jsme si vysvětlili, jaké potřeby, pomůcky nebo krmení je třeba zakoupit pro naše chlupaté domácí mazlíčky. Tak rychle nám to uteklo, že zbyl ještě dostatek času na proběhnutí na zahrádce.
Hledání velikonočního zajíčka
Vytvořeno: 2019-04-17 • Autor:
Před Velikonocemi jsme si s dětmi trošku zařádili – zahráli jsme si na hledače vajíček a plnili jsme úkoly, které jsme mohli získat právě z nalezených vajíček a to jeho rozklepnutím. Všechno to bylo o tom, co jsme se naučili o jarním období a spojené s jarními svátky. Radostnou atmosféru jsme doplnili koledami a písněmi o jaru a nakonec jsme si zasloužili i nějakou tu sladkost v podobě velikonoční čokoládky a samolepky. Mňam, to byla ale dobrota!
Velikonoční tvoření s dětmi a rodiči
Vytvořeno: 2019-04-16 • Autor:
I letos jsme si s rodiči vytvořili krásné předvelikonoční chvíle, kdy jsme si dotvářeli jarní atmosféru - společně jsme si namalovali velká vajíčka, která jsme si ozdobili různými technikami. Přišli i mladší sourozenci dětí, kteří ochutnávali výborný mazanec od naší skvělé paní kuchařky a také několik tatínků se ujalo montování nových koloběžek, při kterém jim asistovali všichni, kteří si je chtěli ihned vyzkoušet. Tak dobře jsme se bavili, že jsme ani nevnímali čas a i když venku hřálo sluníčko a chtěli jsme si ho ještě užít, nechtělo se nám odcházet. Tak krásné jarní svátky všem!
Karneval
Vytvořeno: 2019-02-27 • Autor:
Tak už je tu karneval. Nádherné masky, které spolu s dětmi přichystali rodiče – a ti si opravdu vyhráli – se předvedly při různých činnostech ve třídě – hrátky s nástroji, úkoly v obálkách, ochutnávka muffin s pavoučkem, které připravila maminka Elišky pro všechny děti až po tanec a rej všech zúčastněných. Děti se prostřídaly ve všech třídách po skupinkách, kde na nás čekaly připravené úkoly, soutěžení a hrátky pro různé věkové kategorie – od házení na šaška papírovými koulemi, míčky, navlékání molitanků na vlnu s jehlami, losování z klobouku, zpěv písně s hudebním nástrojem, sluchové hry – rytmus, chytání rybiček na udičky až po vyhledávání barevných živočichů, třídění podle barev a počtu nebo hra žabek s kameny podle daných pravidel pro předškoláky. Legrace jsme si užili dost a dost, zvláště pak nakonec, když jsme nemohli uhodnout, kdo se skrývá za maskou čarodějnice. Až po odtajnění jsme zjistili, že jsme se vůbec nemuseli bát jejího hrbu, ani svítící hole s myškou. Zkrátka paní učitelky se chtěly také bavit!
Naše smysly
Vytvořeno: 2019-02-22 • Autor:
Jedním z našich témat, se kterým se děti seznamují , byl i týden "našich smyslů". Nejdříve jsme si zopakovali, jak funguje naše tělo – s říkadly a básněmi o končetinách, písní a tanečkem, poté jsme se soustředili na motivační vyprávění – čím vším všechny potraviny, zvuky a jiné věci vnímáme. No, a samozřejmě také došlo na přivonění (nejen ovoce a zeleniny, ale také parfému) a ochutnávku – většinou jen toho dobrého – mňamky jako gumídci nebyly výjimkou – ovšem jen výjimečně a za odměnu, protože dbáme na zdravou životosprávu v průběhu celého dne. To bylo ale krásné dopoledne…….
Zdravý životní styl
Vytvořeno: 2019-02-18 • Autor:
Po tématech jako byly například "naše tělo" nebo "smysly", jsme se vrhli na další – neméně důležité – zdravou životosprávu a s tím související –zdravý životní styl. Celý týden jsme si hráli v koutcích "Na lékaře", "Na tržnici", "Obchod" a povídali si nejen o tom, co všechno je pro naše tělo zdravé – význam zdravých potravin, ovoce a zeleniny,odpočinku, pohybu, spánku, abychom měli dobrou náladu a byli spokojení, ale také jsme si sestavili pyramidu zdravých potravin rozdělenou barvami, vytřídili jsme si je, pracovali jsme s interaktivní tabulí, nalepili zdravé potraviny na talířky, zazpívali si s medvídkem o zdravých zubech, naučili se novou píseň "Chřipka", připomněli si bacilovou písničku a pohybem jsme vyjádřili naše pocity. Přispěli jsme tak k pohodičce, jakou zažíváme všichni při společných aktivitách – tak, jak to má být. Na konci týdne se na nás přišla podívat i paní ředitelka Janička ze Zhořelecké MŠ, které jsme snad také zpříjemnili den. Mladší děti nám vytvořili jednohubky z ovoce, zatímco předškoláci pracovali podle pokynů na interaktivní tabuli a na koberci a nakonec jsme ochutnávali to, co máme nejraději. I když jsme nestihli všechno, co jsme si naplánovali, napravili jsme to další den s naší Leontýnkou – hadrovou panenkou.
Krmení zvířátek v zimě
Vytvořeno: 2019-01-09 • Autor:
I po svátcích myslíme na naše zvířátka, která si v zimě hůře hledají potravu. Proto jsme se rozhodli, že jim nachystáme hostinu. V rámci tématu týdne o zvířátkách v zimě jsme při pobytu venku navštívili zasněžený les za cyklostezkou a přinesli jsme pro zvířátka, která se před námi schovávala, mnoho kaštánků a žaludů. Doufáme, že si užijí těch dobrůtek.
Besídka u Motýlků
Vytvořeno: 2018-12-18 • Autor:
Tak dlouho jsme čekali…a je to tady…Vánoce…nejkrásnější svátky v roce. Připravovali jsme se opravdu pilně – nasbírali si větvičky, šišky, žaludy, nabarvili je, vyzdobili si jimi třídu a šatnu, stejně tak různými jinými výtvarnými pracemi – rybičkami, ledovými panáčky, vločkami nebo nazdobenými stromečky. Krásně jsme si třídu rozsvítili a pak jsme se vrhli na perníčky. Těsto se nám dost lepilo na váleček, ale nějak jsme to zvládli a vytvořili tak různé vánoční perníkové ozdoby, které jsme rozprostřeli na stoly. Nejdříve jsme však hledali podle stop cestu za Ježíškem. Byla to docela fuška, ale po splnění úkolů a podle nápověd jsme došli k cíli…to bylo radosti…úplně jsme zapomněli, že máme hlad, jak jsme se zabrali do hrátek s novými stavebnicemi a hračkami. Ale jak zavoněla svíčková, tak jsme zkrátka neodolali, knedlíky jsou knedlíky.Odpoledne jsme pak zvládli i pásmo pro rodiče složené z písniček, říkadel a tanečků. Vyvrcholením pak byl tanec děvčat se stuhami a chlapců se sněhulákem. Rodiče, kteří zaplnili třídu, jsme pobavili a rozesmáli a celou sváteční atmosféru jsme zakončili dojemnou vánoční písní, u které nezůstalo oko suché. Zažili jsme tak neuvěřitelnou atmosféru spolu s rodiči a rodinnými příslušníky, kteří nám poděkovali ohromným potleskem a poděkováním – krásným vánočním přáním a dárečky. Tak šťastné a veselé…