MŠ Špičák - /
 
Vítr fouká
Vytvořeno: 2017-11-09 • Autor:
Vítr fouká, už k nám letí, honem na zahrádku, děti! Dneska velkou práci máme, z listí kupu uděláme.
Podzimní hrátky
Vytvořeno: 2017-11-07 • Autor:
Podzim zase čaruje, listy barvou maluje. Co to hází po zemi? To jsou přece kaštany. A z keříčku červeného do hrnku si šípky dám. Mamko, uvař teplý čaj. Co si ještě vyrobíme? Udělat si dráčka, to je přece hračka. Papír, nůžky, provázek, drak je jako obrázek.
Kamarádi
Vytvořeno: 2017-10-25 • Autor:
Přišel k nám do školky malinký kluk, otevřel dveře a udělal kuk! Já jsem tu nový, tak pomozte mi, jenom tři roky jsem na Zemi. Budeme s tebou si celý den hrát, a zítra přijdeš za námi rád. Naučíš se tu, co nedovedeš, na slzičky brzy zapomeneš.
Každý někoho má
Vytvořeno: 2017-05-09 • Autor:
Někoho ke komu se přitulí, koho pohladí, s kým je v bezpečí a s kým je mu krásně. Společně jsme objevovali, že tím kouzelným místem je rodina. Nejvíce nás bavilo koupání "miminka", maminka dvojčátek nám přinesla ukázat, co vše je potřeba při péči o miminka. Také víme, že bychom si měli pomáhat. Rodinné hrátky jsme zakončili opravdovou svatbou a besídkou ke Dni rodin.
Jaro už je mezi námi, zima už je za horami
Vytvořeno: 2017-04-25 • Autor:
Jarně jsme se naladili s básničkami, s jarními obrázky, které jsme vyráběli, kytičkové cvičení bylo také zábavné. Sázeli jsme kytičky, vypleli jsme zahrádku. Dokážeme povídat o svátcích jara. Nejvíce nás bavila hra s víčky, hrátky s velikonočními vajíčky a s pomlázkou. Těšíme se na sluníčko, voláme ho písničkou. Tak zimo, máváme ti ručičkou…
Hola, hola, zápis volá
Vytvořeno: 2017-04-04 • Autor:
Naše třída se na týden před zápisem proměnila v opravdovou školu. Nechyběly tašky, penály, zápisníčky na známky, opravdové písanky, knížky a školní svačinky. Učila se matematika, čtení, psaní, prvouka i tělocvik. Vyrobili jsme si vlastní knihu s vlastní pohádkou O Zlobílkovi. Roli učitele i žáka si vyzkoušeli všichni předškoláci. Paní učitelky se proměnily v žačky. Všem předškolákům přejeme, ať jim nadšení pro školu vydrží co nejdéle.
Není proč se bát
Vytvořeno: 2017-03-09 • Autor:
Jak to vypadá v nemocnici? Musíme se bát doktora? Co všechno používají sestřičky a doktoři k ošetření pacientů? Jak pečovat o své zdraví? Odpovědi na tyto otázky dostaly děti formou pohádkového vyprávění přímo v nemocnici. Vyzkoušely si některé lékařské pomůcky. V dětské nemocnici předaly kreslené obrázky malým pacientům. Všichni jsme se shodli na tom, že zdraví je vzácný dar, který si musíme chránit.
Pět smyslů mám, svět s nimi poznávám
Vytvořeno: 2017-02-17 • Autor:
Jak pracuje naše srdíčko, které orgány máme v těle a jak pracují? Na tyto otázky jsme hledali společně odpověď v encyklopediích, časopisech, při hrách. Nejvíc nás zaujalo poznávání práce srdíčka v klidu a po sportu. Obkreslovali jsme svoje tělo a někteří z nás uměli správně dokreslit orgány. Vyráběli jsme kostru, pobavila nás písnička a pohádka Kostíci. Napětí jsme prožívali při hledání klíče k trezoru s pokladem. Klíče byly ukryté v mističkách s moukou a ten pravý jsme opravdu našli. Ve světě vůní byly pro nás nejvoňavější bylinky, ocet nás pořádně poštípal v nose. Nejvíc nám chutnal citrón. Bylo to zábavné objevování.
Pojďte dál, máme tady karneval
Vytvořeno: 2017-02-17 • Autor:
U Motýlků jsme si masopustní období opravdu užili. Nejprve jsme se seznámili s lidovými tradicemi a pak už jsme vyráběli, zpívali, tančili, pekli, hráli jsme v kapele. Do masopustního obchůdku jsme si upekli koláčky, a i když nebyly opravdové, moc se povedly. Ty pravé, voňavé nám upekly kuchařky k obědu. Vyrobenými čepičkami a šašky jsme si vyzdobili třídu a karneval mohl začít. Byl veselý, plný písniček a karnevalových hrátek. V hudebním divadélku jsme si zahráli na kapelu, představily se nám masky, svou zručnost jsme si vyzkoušeli při hodu na šaška a při hře s kuželkami. Vůbec se nám nechtělo do postýlek. Pane Karnevale, za rok přijďte zase dále.
Zima, zima, zimička
Vytvořeno: 2017-01-13 • Autor:
Zima, zima, zimička hází bílá peříčka. Letos jich zima nadělila opravdu hodně, a tak jsme se ve sněhové peřině opravdu vyřádili. Společné stavění sněhuláků nás natolik bavilo, že jsme ani nechtěli na oběd do školky. Nezapomínáme ani na ptáčky, o kterých si povídáme. Už víme, kteří na zimu odletěli, a o které musíme v zimě pečovat. S napětím pozorujeme, kteří ptáčci přiletí do našeho krmítka. Letošní zima je krásná a my si ji opravdu užíváme.