MŠ Špičák - /
 
V zahradě na hrušce
Vytvořeno: 2018-04-22 • Autor:
V zahradě na hrušce sedává kos…..jedna z jarních písniček, která s námi přivítala jaro. Předškoláci vynesli Morenu do Ploučnice, mladší děti si s ní ale nejprve zatančily a zazpívaly jí. Říkanky, tanečky, hádanky, hříčky nás provází poznáváním jarní přírodou. Společně prožité odpoledne s rodiči při velikonočním tvoření bylo jako vždy příjemným setkáním. Nejvíce zábavy si děti užily při velikonočním putování školkou, kdy hledaly vajíčka s ukrytými úkoly o jaru.
Hola, hola škola volá
Vytvořeno: 2018-04-19 • Autor:
Naši předškoláci navštívili 1. třídu ZŠ Špičák. Zapojili se do vyučovací hodiny, plnili první školní úkoly, prohlédli si školní prostředí. Také ve školce si předškoláci hráli na školu, vyzkoušeli si roli učitele i žáka. O školní zralosti, výběru školy a o odkladu školní docházky si rodiče povídali s p. učitelkou Mgr. Zuzanou Šídlovou ze ZŠ Špičák. Na začátku besedy ukázali předškoláci rodičům, jak se připravují na školu. Pracovali individuálně, ve skupinkách, ale také s rodiči, které zaujala práce se zrcátky. Předškoláci, užívejte si poslední školkové hrátky. Pak už škola volá..
Zima, zimička
Vytvořeno: 2018-01-30 • Autor:
Zima, zimička hází bílá peříčka. U Motýlků jsme si každý sněhový den užili. Hned po svačince jsme chodili na zimní hrátky. Zahradu nám hlídal společně postavený sněhulák, závodili jsme na bobech. Pokusy s ledem, sněhem a vodou nás bavili nejvíce. Nástěnku v šatně nám zdobí sněhové vločky vyrobené doma s rodiči. Na Smart tabuli jsme se seznámili s nebezpečím lavin a sněhových bouří, poznávali jsme zimní sporty a život Eskymáků, na které jsme si také zahráli. Nezapomněli jsme ani na ptáčky, kterým sypeme pravidelně do krmítka.
Vítr fouká
Vytvořeno: 2017-11-09 • Autor:
Vítr fouká, už k nám letí, honem na zahrádku, děti! Dneska velkou práci máme, z listí kupu uděláme.
Podzimní hrátky
Vytvořeno: 2017-11-07 • Autor:
Podzim zase čaruje, listy barvou maluje. Co to hází po zemi? To jsou přece kaštany. A z keříčku červeného do hrnku si šípky dám. Mamko, uvař teplý čaj. Co si ještě vyrobíme? Udělat si dráčka, to je přece hračka. Papír, nůžky, provázek, drak je jako obrázek.
Kamarádi
Vytvořeno: 2017-10-25 • Autor:
Přišel k nám do školky malinký kluk, otevřel dveře a udělal kuk! Já jsem tu nový, tak pomozte mi, jenom tři roky jsem na Zemi. Budeme s tebou si celý den hrát, a zítra přijdeš za námi rád. Naučíš se tu, co nedovedeš, na slzičky brzy zapomeneš.
Každý někoho má
Vytvořeno: 2017-05-09 • Autor:
Někoho ke komu se přitulí, koho pohladí, s kým je v bezpečí a s kým je mu krásně. Společně jsme objevovali, že tím kouzelným místem je rodina. Nejvíce nás bavilo koupání "miminka", maminka dvojčátek nám přinesla ukázat, co vše je potřeba při péči o miminka. Také víme, že bychom si měli pomáhat. Rodinné hrátky jsme zakončili opravdovou svatbou a besídkou ke Dni rodin.
Jaro už je mezi námi, zima už je za horami
Vytvořeno: 2017-04-25 • Autor:
Jarně jsme se naladili s básničkami, s jarními obrázky, které jsme vyráběli, kytičkové cvičení bylo také zábavné. Sázeli jsme kytičky, vypleli jsme zahrádku. Dokážeme povídat o svátcích jara. Nejvíce nás bavila hra s víčky, hrátky s velikonočními vajíčky a s pomlázkou. Těšíme se na sluníčko, voláme ho písničkou. Tak zimo, máváme ti ručičkou…
Hola, hola, zápis volá
Vytvořeno: 2017-04-04 • Autor:
Naše třída se na týden před zápisem proměnila v opravdovou školu. Nechyběly tašky, penály, zápisníčky na známky, opravdové písanky, knížky a školní svačinky. Učila se matematika, čtení, psaní, prvouka i tělocvik. Vyrobili jsme si vlastní knihu s vlastní pohádkou O Zlobílkovi. Roli učitele i žáka si vyzkoušeli všichni předškoláci. Paní učitelky se proměnily v žačky. Všem předškolákům přejeme, ať jim nadšení pro školu vydrží co nejdéle.
Není proč se bát
Vytvořeno: 2017-03-09 • Autor:
Jak to vypadá v nemocnici? Musíme se bát doktora? Co všechno používají sestřičky a doktoři k ošetření pacientů? Jak pečovat o své zdraví? Odpovědi na tyto otázky dostaly děti formou pohádkového vyprávění přímo v nemocnici. Vyzkoušely si některé lékařské pomůcky. V dětské nemocnici předaly kreslené obrázky malým pacientům. Všichni jsme se shodli na tom, že zdraví je vzácný dar, který si musíme chránit.