MŠ Špičák - /
 
Krmení zvířátek v zimě
Vytvořeno: 2019-01-09 • Autor:
I po svátcích myslíme na naše zvířátka, která si v zimě hůře hledají potravu. Proto jsme se rozhodli, že jim nachystáme hostinu. V rámci tématu týdne o zvířátkách v zimě jsme při pobytu venku navštívili zasněžený les za cyklostezkou a přinesli jsme pro zvířátka, která se před námi schovávala, mnoho kaštánků a žaludů. Doufáme, že si užijí těch dobrůtek.
Besídka u Motýlků
Vytvořeno: 2018-12-18 • Autor:
Tak dlouho jsme čekali…a je to tady…Vánoce…nejkrásnější svátky v roce. Připravovali jsme se opravdu pilně – nasbírali si větvičky, šišky, žaludy, nabarvili je, vyzdobili si jimi třídu a šatnu, stejně tak různými jinými výtvarnými pracemi – rybičkami, ledovými panáčky, vločkami nebo nazdobenými stromečky. Krásně jsme si třídu rozsvítili a pak jsme se vrhli na perníčky. Těsto se nám dost lepilo na váleček, ale nějak jsme to zvládli a vytvořili tak různé vánoční perníkové ozdoby, které jsme rozprostřeli na stoly. Nejdříve jsme však hledali podle stop cestu za Ježíškem. Byla to docela fuška, ale po splnění úkolů a podle nápověd jsme došli k cíli…to bylo radosti…úplně jsme zapomněli, že máme hlad, jak jsme se zabrali do hrátek s novými stavebnicemi a hračkami. Ale jak zavoněla svíčková, tak jsme zkrátka neodolali, knedlíky jsou knedlíky.Odpoledne jsme pak zvládli i pásmo pro rodiče složené z písniček, říkadel a tanečků. Vyvrcholením pak byl tanec děvčat se stuhami a chlapců se sněhulákem. Rodiče, kteří zaplnili třídu, jsme pobavili a rozesmáli a celou sváteční atmosféru jsme zakončili dojemnou vánoční písní, u které nezůstalo oko suché. Zažili jsme tak neuvěřitelnou atmosféru spolu s rodiči a rodinnými příslušníky, kteří nám poděkovali ohromným potleskem a poděkováním – krásným vánočním přáním a dárečky. Tak šťastné a veselé…
Vytvořeno: 2018-12-05 • Autor:
Na výstavě
Vytvořeno: 2018-11-09 • Autor:
Ačkoliv je oblastní výstava králíků, holubů a drůbeže zpřístupněna všem chovatelům a příznivcům chovu těchto druhů až v sobotu 10. listopadu ve výstavní hale ve Staré Lípě, děti z Motýlků ji navštívili již dnes , kdy se vše teprve připravovalo, vážilo a cedulkovalo. Organizátoři – Český svaz chovatelů ZO Česká Lípa nás nenechali bez povšimnutí a svérázným humorem se nás snažili zaujmout, ukázat tu nejzajímavější drůbež. Děti zajímala především pruhovaná prasátka a obrovití králíci ušatci. Zároveň byli pozváni i s rodiči na další den, kdy v tombole mohou vyhrát malé chocholaté slepičky. Tak doufejme, že v sobotu bude hojná účast.
Dušičkový týden
Vytvořeno: 2018-10-31 • Autor:
Halloweenský týden spojený s dušičkovým tvořením ve třídě Motýlků jsme si užili. Na Tvoření a výzdobu jsme si nasbírali a usušili spoustu přírodního materiálu. Ať už to byly kaštany, lískové ořechy, žaludy, listy nebo sušené šípky. Vznikly výrobky jako podzimní věneček, pavouček z modelovací hmoty zdobený dýňovými semínky nebo noční les s netopýrem. Všude na nás "číhali duchové" a jeden nás v závěru týdne dokonce navštívil. Někteří z nás přišli nalíčení, v kostýmech, a společně jsme si tak mohli zařádit při hudbě u písní z filmu Ať žijí duchové. Veselo bylo opravdu po celý týden.
V zahradě na hrušce
Vytvořeno: 2018-04-22 • Autor:
V zahradě na hrušce sedává kos…..jedna z jarních písniček, která s námi přivítala jaro. Předškoláci vynesli Morenu do Ploučnice, mladší děti si s ní ale nejprve zatančily a zazpívaly jí. Říkanky, tanečky, hádanky, hříčky nás provází poznáváním jarní přírodou. Společně prožité odpoledne s rodiči při velikonočním tvoření bylo jako vždy příjemným setkáním. Nejvíce zábavy si děti užily při velikonočním putování školkou, kdy hledaly vajíčka s ukrytými úkoly o jaru.
Hola, hola škola volá
Vytvořeno: 2018-04-19 • Autor:
Naši předškoláci navštívili 1. třídu ZŠ Špičák. Zapojili se do vyučovací hodiny, plnili první školní úkoly, prohlédli si školní prostředí. Také ve školce si předškoláci hráli na školu, vyzkoušeli si roli učitele i žáka. O školní zralosti, výběru školy a o odkladu školní docházky si rodiče povídali s p. učitelkou Mgr. Zuzanou Šídlovou ze ZŠ Špičák. Na začátku besedy ukázali předškoláci rodičům, jak se připravují na školu. Pracovali individuálně, ve skupinkách, ale také s rodiči, které zaujala práce se zrcátky. Předškoláci, užívejte si poslední školkové hrátky. Pak už škola volá..
Zima, zimička
Vytvořeno: 2018-01-30 • Autor:
Zima, zimička hází bílá peříčka. U Motýlků jsme si každý sněhový den užili. Hned po svačince jsme chodili na zimní hrátky. Zahradu nám hlídal společně postavený sněhulák, závodili jsme na bobech. Pokusy s ledem, sněhem a vodou nás bavili nejvíce. Nástěnku v šatně nám zdobí sněhové vločky vyrobené doma s rodiči. Na Smart tabuli jsme se seznámili s nebezpečím lavin a sněhových bouří, poznávali jsme zimní sporty a život Eskymáků, na které jsme si také zahráli. Nezapomněli jsme ani na ptáčky, kterým sypeme pravidelně do krmítka.
Vítr fouká
Vytvořeno: 2017-11-09 • Autor:
Vítr fouká, už k nám letí, honem na zahrádku, děti! Dneska velkou práci máme, z listí kupu uděláme.
Podzimní hrátky
Vytvořeno: 2017-11-07 • Autor:
Podzim zase čaruje, listy barvou maluje. Co to hází po zemi? To jsou přece kaštany. A z keříčku červeného do hrnku si šípky dám. Mamko, uvař teplý čaj. Co si ještě vyrobíme? Udělat si dráčka, to je přece hračka. Papír, nůžky, provázek, drak je jako obrázek.