MŠ Špičák - /
 
Knihovna Špičák
Vytvořeno: 2018-02-14 • Autor:
Budoucí školáci se šli 14.2. podívat do Knihovny na Špičáku, kde si vyslechli zajímavé povídání o knihách. O jejich historii, o základním rozdělení knih, k čemu slouží a jak se s nimi správně zachází. Poznávali různé pohádky podle popisu hlavních postav, prohlédli si spoustu knih, vyprávěli podle obrázků příběhy a na závěr si vybarvili obrázek, který si odnesli domů.
Tři králové jdeme k vám
Vytvořeno: 2018-01-06 • Autor:
My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví neseme vám…
Mikulášská nadílka
Vytvořeno: 2017-12-09 • Autor:
Čertíku Bertíku co to neseš v pytlíku? Je to myš, černá myš...snad se chlapče nebojíš? Trochu jsme se báli, ale jenom čerta. Mikuláš s andílkem nás utěšili a nadělili nám něco dobrého.
Návštěva muzea v České Lípě
Vytvořeno: 2017-12-06 • Autor:
S dětmi jsme ve středu 6.12.2017 vyrazili autobusem do muzea v České Lípě, podívat se na různé expozice. Děti měly možnost vidět exotická i domorodá zvířata, věci z různých období (baroko, renesance...), živé exempláře hadů i pavouků a spoustu dalšího.
Mikulášská nadílka v KD Crystal
Vytvořeno: 2017-12-04 • Autor:
Prosincové pondělí jsme se vydali se staršími dětmi do Crystalu. Tam byla pro děti připravena čertovská pohádka " O andělu, který si zlomil křídlo". Andělíček byl malý nezbeda a se zlomeným křídlem se nemohl vrátit na nebesa pro dárky od Mikuláše. Potřeboval andělskou nit od pana Pavouka. Aby ji získal, pomáhaly děti plnit úkoly. Celou pohádku děti zlobil strašlivý čert. Nakonec Mikuláš za písničku odměnil malé šikuly sladkou nadílkou.
Pohádka ve školce: Jak čerti pekli vánoční cukroví
Vytvořeno: 2017-12-01 • Autor:
Období adventu je kouzelné a tajemné. K nám do školky přijelo divadlo Koloběžka s milou pohádkou o čertech. Čertíci byli nejen mlsní a nepořádní, ale také spravedliví. Nepoctivou pekařku napravili, napekli s dětmi sladké vánoční cukroví a ještě stihli vymyslet spoustu čertovin. Moc děkujeme divadélku za poučný pohádkový příběh.
Zdobíme vánoční stromeček na náměstí TGM
Vytvořeno: 2017-11-30 • Autor:
S našimi předškoláky jsme namalovali kelímkové zvonečky a slepili dřevěné vločky, protáhli jsme je vánoční stuhu, navlékli metry barevných řetězů a vydali jsme se na českolipské náměstí TGM. Tady na nás čekali krásné voňavé vánoční stromečky. Našli jsme si ten náš a děti je samy nazdobily donesenými ozdobičkami. Přejeme všem krásný adventní čas a hlavně hodně zdraví.
Pohádka ve školce – O zakutáleném štěstí
Vytvořeno: 2017-11-21 • Autor:
O tom, že ke štěstí se lenošením nedostaneme, nám vyprávěla pohádka divadla Matýsek. Celou pohádkou nás provázely překrásné kulisy, veliké loutky paní Štěstěny a Kazisvěta, a také autorské písničky Michala Vaňka. Pohádku děti sledovaly velmi pozorně a čekaly, jak to se skřítkem lenochem dopadne. Protože v každé pohádce dobro vítězí, skřítek přestal lenošit a uvadající štěstí zachránil.
Výstava drobného zvířectva ve Staré Lípě
Vytvořeno: 2017-11-11 • Autor:
Snem každého dítěte je mít doma nějakého mazlíčka. Proto se moc těšily na výstavu zvířátek. Zblízka si mohly prohlédnout králíky, slepice, kohouty, krůty, morčata, perličky, poštovní holuby. Tímto chceme poděkovat chovatelskému svazu za umožnění návštěvy s dětmi a velmi milý přístup všech zúčastněných. Všichni dětem odpovídali na všetečné otázky. Děti celou cestu zpět do školky o zvířátkách nadšeně povídaly.
Odpoledne s Podzimníčkem
Vytvořeno: 2017-11-09 • Autor:
Hrátky se skřítkem Podzimníčkem se v naší školce pomalu stávají tradicí. A moc příjemnou tradicí. Děti s dospěláky procházejí třídy , kde na ně čekají podzimní úkoly všeho druhu. Poznávají přírodniny po hmatu, tvoří z listí a kaštanů, zasportují si při házení zelím na cíl nebo popřemýšlí u interaktivní tabule. K tomu nám naše paní kuchařky připraví ochutnávku pomazánek. Moc všem děkujeme za letošní účast.