MŠ Špičák - /
 
Zvířátka opět na návštěvě
Vytvořeno: 2019-01-23 • Autor:
Již pravidelně k nám do mateřské školy přichází na návštěvu z Libertinu pan Benedek s výukovým programem o zvířátkách pro předškoláky. Tentokrát přivezl ještěrky a svým poutavým vyprávěním zaujal všechny děti a vtáhl je tak do spolupráce – sami pak jmenovali různé druhy ještěrek a správně označili například agamu anebo chameleona. Dostalo se jim mnoho informací ohledně potravy-čím se živí, kde se nejčastěji vyskytují, jak mění barvu chameleon - podle nálady, že vidí i dozadu apod. Některé z dětí si zvířátka pohladili a zjistili tak, že jejich kůže je celkem hladká a příjemná na omak, jiné děti zase kladly všetečné otázky, na které se jim chovatel snažil odpovědět přijatelnou formou. Nakonec rozdal dětem omalovánky s motivem ještěrek a přislíbil zase brzkou návštěvu – v březnu, ale jaká zvířátka přiveze – tak to nám neprozradil. I když jsme hádali, byl neoblomný a chtěl si to nechat jako překvapení. Tak budeme čekat a těšit se.
"Jak vyzrát na bacily".
Vytvořeno: 2019-01-09 • Autor:
I v novém roce k nám zavítalo divadlo Koloběžky. S "Koloběžkami" a pohádkou "Jak vyzrát na bacily" , která byla i poučná – co je zdravé, co ne, čeho můžeme sníst málo, jako jsou sladkosti apod., jsme si společně zacvičili, abychom nad těmi bacily zvítězili. Většina dětí si tak uvědomila, co je důležité pro naše zdraví a jak jej chránit. Tak doufejme, že nám to vydrží, budeme se otužovat, sportovat a nebudeme závislí na těch bonbóncích, které nám tolik ničí naše zoubky.
Sváťovo divadlo
Vytvořeno: 2018-12-18 • Autor:
Předvánoční sváteční chvilky nám přijel zpříjemnit Sváťa se svým divadlem pohádkou s názvem "Pejsek a kočička slaví Vánoce".Všichni jsme si před pohádkou společně zazpívali vánoční písně a koledy a navodili tak tu správnou atmosféru. Pohádka byla nejen poučná, ale taky zábavná. Smích nás tak provázel po celou dobu děje a také jsme se zapojili pohybem, hlasitým projevem a tleskáním.Nejvíce jsme obdivovali čertíka a kašpárka, kteří přišli navštívit kočičku s pejskem. Nakonec jsme si je všechny postupně šli pohladit a rozloučit se s nimi.Tak doufáme, že v tom novém roce bude opět veselo s nějakou pěknou pohádkou...
Divadlo Koloběžka - O červené Karkulce
Vytvořeno: 2018-11-16 • Autor:
Tak jsme se dočkali! Všichni jsme se těšili na pohádku o Červené Karkulce. V humorném podání dvou členů této formace jsme se ponořili do děje a prožili tak veselé chvilky tohoto dne. Sice někteří z nás se malinko báli obrovitého vlka s drápy a hledali jsme azyl u svojí paní učitelky, ale jeho "dvojče" – jsme jako maňáska mrňouska přijali o mnoho lépe. Nakonec nám všem nezbylo nic jiného, než doufat ve šťastný konec pohádky, kdy zachráncem všech pohádkových postav byl hodný myslivec. Takže ahoj Koloběžky o Vánocích!
Libertin - ukázka hadů
Vytvořeno: 2018-10-31 • Autor:
Poslední říjnový den na naší MŠ Východní proběhla přednáška chovatele z Libertinu s ukázkou dvou hadů. Děti přemýšlely, jaké zvířátko se ukrývá v bedně, ale hlavně dostaly hádanku, čemu se podobá zvláštní útvar, podobný spíš nepravidelnému kameni, jak některé děti předpokládaly. Po nápovědě (zasyčení) byly děti již "doma". Že se z takového šišatého vajíčka narodilo maminko krajty, bylo velkým překvapením. Informace někteří předškoláci sami doplnili svými nabytými vědomostmi z domova nebo školky. Svlečená kůže z dospělého hada je malinko vyděsila, zvlášť to, že had může dosáhnout takové velikosti. Nakonec se ale nikdo nebál pohladit si malinké hadí miminko, potěšeni byli zvlášť děti alergici. Všichni byli obdarování omalovánkou hada a už se těší na další zvířecí překvapení.
Zvířátka ve školce
Vytvořeno: 2018-10-31 • Autor:
Každý měsíc k nám dochází chovatel z DDM Libertin s různými druhy zvířátek, které chovají v rámci chovatelského kroužku. Na konci října jsme se seznamovali se základními zástupci bezpečných hadů. Děti se postupně osmělily a hady si pozorně prohlížely. Nakonec došlo i na spoustu všetečných otázek. Děti se moc těší na další seznamování se zvířátky.
"O Budulínkovi" - "Sváťovo divadlo"
Vytvořeno: 2018-10-26 • Autor:
Tentokrát "Sváťovo divadlo" přivezlo pohádku "O Budulínkovi". A protože tuto pohádku mnozí z nás starších znají i pozpátku, mohli jsme se těšit na tak trochu jiné pojetí pohádky ve formě hudební projekce. Ti nejmenší zírali na postavičku hlavního hrdiny i barevné kulisy, s nadšením i výskotem se ponořili do děje, který prožívali ještě dlouho po ukončení. Tento zážitek jim z paměti jen tak nikdo nevymaže. Díky moc a příště nashledanou !
Městská policie a pes
Vytvořeno: 2018-10-25 • Autor:
Policejní akce proběhla za asistence dvou policejních strážců a jejich cvičeného pejska. Pes se jmenuje LANCELOT. Jeho majitelka nám s pejskem ukázala pár chytrých kousků, popsala nám, co všechno jí – hlavně syrové maso a zeleninu, o čemž jsme se záhy přesvědčili, když dětem zbyla od svačinky mrkvička, tak ji měl v sobě ani jsme nemrkli. Vysvětlila, jak se o pejska pečuje, jak se chováme, když venku uvidíme cizího pejska (rozdíl, když jdeme s rodiči nebo se školkou). Děti zajímalo, např. zda umí plavat, jestli bydlí v domečku nebo venku, jestli umí cvičit, skákat atd. Nechybělo ale hlavně poučení o bezpečnosti při práci s pejskem a chování na ulici. Děti byly nadšené, žádné z nich se nebálo, ani když nás Lancelot v úvodu pozdravil hlasitým zaštěkáním. Nakonec děti dostaly omalovánku s názvem "míček Hopík ve městě". Rozloučili jsme se poděkováním ve formě dlouhého potlesku.
"Podzimníček"
Vytvořeno: 2018-10-24 • Autor:
Tak jsme si dnes - 24.10.2018 – užili krásné podzimní odpoledne. Společnou akci s rodiči a dětmi nazvanou "Podzimníček" všech tříd z MŠ Východní zahájila vedoucí paní učitelka, která dala slovo pozvané skupině CZECHOUT. Ti se snažili rozezpívat a rozpohybovat nejen děti,ale i ostatní příznivce veselých písní, nejen těch dětských. Po úvodní skvělé hudební produkci se děti odebraly k různým stanovištím ve třídách, kde pro ně bylo připraveno různorodé podzimní tvoření. Například si děti mohly vyrobit muchomůrku, z barevné, podomácku vyrobené modelíny si zhotovit dobrůtku jako od maminky, také si netradičně zasportovali, objevovali a skládali zvířátka podle druhu, vyzkoušeli si zajímavé pokusy, anebo se zapojili do dlabání strašidelné dýně. Naše skvělé paní kuchařky jim k tomu připravily neméně skvělou krmi – zdravé občerstvení ve formě obloženého pečiva s pomazánkami z tofu, špenátu či tuňáku a samozřejmě pitný režim. Z některých stanovišť si také děti odnesly diplomky za účast. Hlavně si ale všichni užili tu nádhernou atmosféru, ačkoliv venku fičel vítr a lilo jako z konve. A tak nám vlastně ani nevadilo, že původní záměr byl , aby se podzimní aktivity přesunuly na školní zahradu. Doufáme, že i rodičům jsme zpříjemnili podzimní chvíle nevšedním zážitkem a tím tak utužili spolupráci celého kolektivu MŠ. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další spolupráci!!!
Divadlo Matýsek"O veselé písničce".
Vytvořeno: 2018-09-27 • Autor:
Děti se moc těšily na hudební projekci a hlavně loutky. Většina z nich se zapojila i do společného zpívání, a i když všem výrazům děti nerozuměly, při zpěvu s kytarou se rozpohybovaly. Byla legrace po celou dobu a jen těžko se nám rozcházelo do svých tříd. Věříme, že nebude dlouho trvat a přijede k nám zase nějaká velká "sranda".