MŠ Špičák - /
 
Den matek s Adolfem Dudkem
Vytvořeno: 2018-05-22 • Autor:
V měsící květnu se slaví nejen svátek maminek, ale také rodin. V červnu potom svátek otců. Do školky jsme pozvali známého ilustrátora dětských knih pana Adolfa Dudka, který měl pro tuto příležitost připravený vlastní program. A protože je nejen vynikající malíř, ale zároveň skvělý bavič, opravdu jsme se nenudili. Do jeho pásma byli vtaženi (a to doslova) rodiče i děti. Na závěr se všichni mohli vyfotit a pan Dudek ochotně podepisoval knihy, ruce a třeba i čela. Děkujeme za krásné odpoledne!
Mámo, táto říkej se mnou
Vytvořeno: 2018-05-13 • Autor:
Mámo, táto říkej se mnou a nauč mě říkanku. Již třetí ročník recitační přehlídky proběhl opět ve školním divadélku ZŠ Špičák. Děti si vyzkoušely opravdové pódium a větší obecenstvo. Tentokrát s námi šly i nejmladší tříleté děti, které byly rovnocennými partnery předškoláků. Porota složená z rodičů hodnotila děti smajlíkem. A že někdy zapracovala tréma? To vůbec nevadilo. Ne každý má odvahu, stoupnout si před velké publikum. Všechny děti si odnesly sladkou odměnu a diplom. Rodičům děkujeme za spolupráci při výběru říkanek.
Den Země
Vytvořeno: 2018-04-18 • Autor:
Na školní zahradě MŠ Východní se konal tradiční Den Země pro českolipské mateřské školy. Děti čekaly hrátky s přírodou. Odhadovaly váhu kamenů a šišek, hledaly schované brambory v písku a vyzkoušely si hod bramborou na cíl. Na stanovišti živé a neživé přírody děti nejvíce zaujala oblovka žravá. Na krtka si zahrály ve vrbičkovém iglú. Hmatové budky, hry na včely třídění odpadu a Kimova hra s ovocem prověřily skupinovou spolupráci. Ale také se zdravě mlsalo. Ochutnávka lahodných ovocných a zeleninových smoothie patřila mezi nejoblíbenější stanoviště. Med od včelaře, který dětem vyprávěl o životě včel a ukázal jim své pomůcky, byl výborný. Paní učitelky během vyprávění vyrobily svíčku z vosku. Na závěr si děti namalovaly společné obrázky. Za hrátky s přírodou si děti odnesly drobné dárečky. Tak zase za rok…
Knihovna Špičák
Vytvořeno: 2018-02-14 • Autor:
Budoucí školáci se šli 14.2. podívat do Knihovny na Špičáku, kde si vyslechli zajímavé povídání o knihách. O jejich historii, o základním rozdělení knih, k čemu slouží a jak se s nimi správně zachází. Poznávali různé pohádky podle popisu hlavních postav, prohlédli si spoustu knih, vyprávěli podle obrázků příběhy a na závěr si vybarvili obrázek, který si odnesli domů.
Tři králové jdeme k vám
Vytvořeno: 2018-01-06 • Autor:
My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví neseme vám…
Mikulášská nadílka
Vytvořeno: 2017-12-09 • Autor:
Čertíku Bertíku co to neseš v pytlíku? Je to myš, černá myš...snad se chlapče nebojíš? Trochu jsme se báli, ale jenom čerta. Mikuláš s andílkem nás utěšili a nadělili nám něco dobrého.
Návštěva muzea v České Lípě
Vytvořeno: 2017-12-06 • Autor:
S dětmi jsme ve středu 6.12.2017 vyrazili autobusem do muzea v České Lípě, podívat se na různé expozice. Děti měly možnost vidět exotická i domorodá zvířata, věci z různých období (baroko, renesance...), živé exempláře hadů i pavouků a spoustu dalšího.
Mikulášská nadílka v KD Crystal
Vytvořeno: 2017-12-04 • Autor:
Prosincové pondělí jsme se vydali se staršími dětmi do Crystalu. Tam byla pro děti připravena čertovská pohádka " O andělu, který si zlomil křídlo". Andělíček byl malý nezbeda a se zlomeným křídlem se nemohl vrátit na nebesa pro dárky od Mikuláše. Potřeboval andělskou nit od pana Pavouka. Aby ji získal, pomáhaly děti plnit úkoly. Celou pohádku děti zlobil strašlivý čert. Nakonec Mikuláš za písničku odměnil malé šikuly sladkou nadílkou.
Pohádka ve školce: Jak čerti pekli vánoční cukroví
Vytvořeno: 2017-12-01 • Autor:
Období adventu je kouzelné a tajemné. K nám do školky přijelo divadlo Koloběžka s milou pohádkou o čertech. Čertíci byli nejen mlsní a nepořádní, ale také spravedliví. Nepoctivou pekařku napravili, napekli s dětmi sladké vánoční cukroví a ještě stihli vymyslet spoustu čertovin. Moc děkujeme divadélku za poučný pohádkový příběh.
Zdobíme vánoční stromeček na náměstí TGM
Vytvořeno: 2017-11-30 • Autor:
S našimi předškoláky jsme namalovali kelímkové zvonečky a slepili dřevěné vločky, protáhli jsme je vánoční stuhu, navlékli metry barevných řetězů a vydali jsme se na českolipské náměstí TGM. Tady na nás čekali krásné voňavé vánoční stromečky. Našli jsme si ten náš a děti je samy nazdobily donesenými ozdobičkami. Přejeme všem krásný adventní čas a hlavně hodně zdraví.