MŠ Špičák - /
 
Budeme se koulovat 2
Vytvořeno: 2019-02-04 • Autor:
Padá snížek bělounký, má kožíšek hebounký. Ten kožíšek teplý je, celou zemi přikryje…. Vráno, vráno, poleť k nám! Já ti něco nachystám! Trochu hrachu, trochu krup! Vráno, vráno, dupy, dup!
Budeme se koulovat 1
Vytvořeno: 2019-01-30 • Autor:
Děti se seznámily s charakteristickými rysy stávajícího ročního období, s druhy zimních sportů, s jednotlivými částmi zimního oblečení. S péčí o ptáky v zimním období a v praxi si ověřily pokusy se sněhem. Jede zima, jede. Jede zima, jede. Jede na saních. Rozhazuje kolem sebe, rozhazuje sníh! Rozhazuje kolem sebe, rozhazuje sníh. Sněhurka se veze, veze na saních! Rozhazuje kolem sebe, rozhazuje sníh.
V rozkrojeném jablíčku, mrkneme na hvězdičku
Vytvořeno: 2018-12-28 • Autor:
Děti prožívaly přípravy na vánoční svátky v kolektivu MŠ s jejich zvyky a tradicemi. Zhotovovaly vánoční přání a dárky pro své nejbližší. Seznamovaly se s vánočními koledami a písněmi. Vychutnávaly si vůni a atmosféru Vánoc, které přinášejí svátky. Učily se chápat Vánoce s poezií adventu jako symbol naděje a víry v příchod slunce, světla, tepla a nového života.
Vytvořeno: 2018-12-05 • Autor:
Koukneme se do lesa II.
Vytvořeno: 2018-11-30 • Autor:
Hajný chodí sem a tam, celý les má spočítán, jedle, sosna, bříza, smrk a ven z lesa půjde kluk.
Koukneme se do lesa I.
Vytvořeno: 2018-11-29 • Autor:
Co dělá les lesem? Kdo v něm žije? Čím se živí? Kdo se stará o stromy, a kdo o zvířata a ptáky, které stromy na podzim opadávají, a které ne ?
Koulelo se koulelo červené jablíčko
Vytvořeno: 2018-10-26 • Autor:
Děti se seznamovaly s hlavními charakteristickými znaky podzimního období, s plody podzim. Se změnami počasí, které přináší podzim. Co dělají lidé na podzim – seznámení s podzimními činnostmi lidí na zahradě, v sadu – s významem této činnosti pro zdraví lidí.
Ahoj kluci a holky
Vytvořeno: 2018-09-27 • Autor:
Děti se seznámily s prostředím mateřské školy, s novými kamarády, s jejich jmény, naučily se poznat a pojmenovat svou značku, značky svých nových kamarádů. Osvojily si pravidla společného soužití v kolektivu. Byly seznamovány se základy hygienických návyků při mytí rukou a obličeje. Po hře se děti učí uložit hračku na určené místo, k udržování pořádku ve třídě, hracích koutcích a stavebnicích a také adaptaci na chod dne v mateřské škole.
Podzimní čarování
Vytvořeno: 2017-11-09 • Autor:
I na podzim platí "pilné jako včeličky". Však jsme také sklízeli brambory, dlabali dýni, protahovali těla u hrabání listí nebo přemýšleli u pokusů s vodou a škrobem. Z ovoce jsme uvařili salát a na výstavu draků jsme vyrobili nádherné papírové dráčky. Vše s úsměvem.
Hu, hu, hu, jaro už je tu
Vytvořeno: 2017-04-20 • Autor:
Na jaře se v naší třídě přivítali ptáci, vracející se z dalekých zemí a mláďátka čerstvě narozená. Pracovali jsme jako opravdoví zahradníci a než jsme namalovali kraslice, vyrostlo nám osení. Jaro nás baví.