MŠ Špičák - /
 
Těšíme se na prázdniny
Vytvořeno: 2019-06-24 • Autor:
Hádej, hádej, co je to? Svítí to, hřeje to! Hádej, Hádej co je to? Říkám přece svítí to! Měsíc červen připomíná pozvolné zrání a červenání jahod a třešní.Všechny děti na celém světě mají svátek… Povídali jsme si také o tom, co všechno umí udělat sluníčko, které dává Zemi blahodárné světlo a teplo, a také, že je v letních měsících třeba před slunečními paprsky chránit lidské tělo. Ale hlavně se již všichni kamarádi z naší třídy těší na prázdniny!
Motýli , mravenci, slunéčka sedmitečná…
Vytvořeno: 2019-06-21 • Autor:
Děti se seznámily se s charakteristickými rysy motýla , prostředím, ve kterém se vyskytuje, způsobem života, a jeho užitečností pro přírodu.Pozorovaly hmyz ve volné přírodě, a poslechem úryvků z knihy " Ferda mravenec", získaly nové poznatky o životě hmyzu, jim přijatelnou a přístupnou formou. Letí motýl v širý svět, vybírá si krásný květ…..
Hrajeme si v MŠ
Vytvořeno: 2019-05-30 • Autor:
Hra zastává nezastupitelnou úlohu v duševním vývoji dítěte. Jejím prostřednictvím poznávají děti, mimo jiné, vlastnosti různých druhů výtvarného a pracovního materiálu. Zkoušejí pomocí hmatu, doteku – co je hladké, tvrdé, měkké, heboučké...
Cvičení pro radost
Vytvořeno: 2019-05-14 • Autor:
Hlava, ramena, kolena, palce, kolena, palce, kolena palce. Hlava, ramena, kolena palce, oči, uši pusa, nos. Zdravý tělesný vývoj dětské osobnosti se rozvíjí hlavně v přirozených pohybových aktivitách dítěte. Pohybové hry zaměřujeme na rozvoj rychlosti, obratnosti, dynamické síly a částečně i vytrvalosti a to v takovém měřítku, aby bylo dítě zdatné a pohybově schopné zvládnout předpoklady pro nástup do ZŠ. Cíl, který máme na mysli je:" aby dítě cvičilo rádo, a při cvičení mělo radost z pohybu".
Přecházíme na zelenou
Vytvořeno: 2019-04-24 • Autor:
Jede auto z kopečka, cesta není hřiště, jestli nemáš kolečka, nehraj si tam příště. Tam, kde auto vyletí, není hřiště pro děti. Děti se seznámily se základními pravidly pro chodce v silničním provozu, s dopravními prostředky,s dopravními značkami pro chodce.
Velikonoce
Vytvořeno: 2019-04-23 • Autor:
Velikonoce jako svátky jara – chápání tohoto svátku pomocí lidových tradic jako bohatství kulturního dědictví předků. Hody, hody, doprovody, já jsem malý zajíček, utíkal jsem podle vody nesl kopu vajíček...
Březen u Včeliček - Jaro je tady
Vytvořeno: 2019-04-01 • Autor:
"Co to zvoní na paloučku tichounce tak tiše?To sněženka vykukuje, vůní jara dýše.Půjdem spolu na palouček, kytku natrháme – to pro tebe mámo zlatá, že tě rádi máme!" Děti si uvědomovaly změny počasí v přírodě, charakteristické rysy jarní přírody.Seznámily se s tradicí "Vynášení Morany" – starodávným zvykem loučením se zimním obdobím.
Maškarní karneval v MŠ
Vytvořeno: 2019-02-18 • Autor:
V mateřské škole jsme měli masopustní veselí, na kterém nesmí chybět masopustní masky. Nejhezčí jsou samozřejmě ty, které si děti samy vyrobí. Tentokrát nestříhaly barevný papír, ale textil, což bylo pro mnohé něco nového a také náročnějšího.
Svátek sv. Valentýna
Vytvořeno: 2019-02-16 • Autor:
Děti si zhotovily přáníčka k sv. Valentýnovi pro toho, koho mají rády. Vykreslovaly, tříhaly,skládaly,lepily….a přáníčka se jím moc povedla. Koukej, maminko a tatínku – máme vás rádi!
Budeme se koulovat 2
Vytvořeno: 2019-02-04 • Autor:
Padá snížek bělounký, má kožíšek hebounký. Ten kožíšek teplý je, celou zemi přikryje…. Vráno, vráno, poleť k nám! Já ti něco nachystám! Trochu hrachu, trochu krup! Vráno, vráno, dupy, dup!