MŠ Špičák - /
 
Podzimní čarování
Vytvořeno: 2017-11-09 • Autor:
I na podzim platí "pilné jako včeličky". Však jsme také sklízeli brambory, dlabali dýni, protahovali těla u hrabání listí nebo přemýšleli u pokusů s vodou a škrobem. Z ovoce jsme uvařili salát a na výstavu draků jsme vyrobili nádherné papírové dráčky. Vše s úsměvem.
Hu, hu, hu, jaro už je tu
Vytvořeno: 2017-04-20 • Autor:
Na jaře se v naší třídě přivítali ptáci, vracející se z dalekých zemí a mláďátka čerstvě narozená. Pracovali jsme jako opravdoví zahradníci a než jsme namalovali kraslice, vyrostlo nám osení. Jaro nás baví.
Březen měsíc knihy
Vytvořeno: 2017-04-15 • Autor:
V měsíci březnu jsme si připomněli, proč je důležité si číst, jak pečovat o knihy a jak vlastně knihy vznikají. Nejdříve jsme navštívili knihovnu na Špičáku, kde pro nás byl předem připravený krásný a poučný program, potom jsme si z domova přinesli do školky oblíbené knihy z domova, ve třídě jsme vytvořili knihovnu vlastní a krásně si pohráli.
Leden nás baví
Vytvořeno: 2017-01-22 • Autor:
Včeličky se zimy nebojí…naopak! Zasněžená zahrada nás inspirovala k dovádění, stavění sněhuláků, ale také k dramatizaci pohádky O dvanácti měsíčkách. A jako třešinka na dortu byla pro nás návštěva mobilního planetária.
Předškoláci koumáci
Vytvořeno: 2016-11-14 • Autor:
V týdnu nezapomínáme ani na přípravu předškoláků do školy. Tentokrát jsme formou hry procvičovali posloupnost a geometrické tvary. Rády se přidávají i mladší děti a všechny jsou náramně zodpovědné.
Návštěva knihovny
Vytvořeno: 2016-11-11 • Autor:
Již tradiční návštěva v knihovně na Špičáku byla moc pěkná a poučná. Děti mají knížky opravdu rády a vzkazují: "rodičové čtěte nám a s námi".
Podzimní dny
Vytvořeno: 2016-11-11 • Autor:
Podzim přinesl ke včeličkám barvy. Malujeme, modelujeme, tiskáme, lepíme i zavařujeme! Taky umíme malovat jako podzimní vítr, foukáním…a tvořit obrázky i z kaštanů.
Kluci, holky vítejte do naší školky!
Vytvořeno: 2016-10-07 • Autor:
V září jsme si užívali ještě horké sluníčko. Přivítali jsme nové kamarády, zavzpomínali na prázdninové zážitky a navštívili výstavu ovoce a zeleniny v Libertinu.
SLUNCE BUDÍ KYTIČKY, LÁKÁ PILNÉ VČELIČKY
Vytvořeno: 2016-05-19 • Autor:
O čem bude povídání? Žádné težké hádání! Vždyť je máme všichni rádi, zvířátkoví kamarádi!
Společné tvoření dětí s maminkami
Vytvořeno: 2016-05-12 • Autor:
Po připravené besídce pro maminky k jejich svátku, ve které děti přednesly básničky a zazpívaly písničky pro svoje milované maminky, si společně vyrobily kytičky pro radost. Práce jim šla od ruky, radost a šikovnost byla znát i na společně vyrobených kytičkách, které jej jen zavonět.