MŠ Špičák - /
 
Přecházíme na zelenou
Vytvořeno: 2019-04-24 • Autor:
Jede auto z kopečka, cesta není hřiště, jestli nemáš kolečka, nehraj si tam příště. Tam, kde auto vyletí, není hřiště pro děti. Děti se seznámily se základními pravidly pro chodce v silničním provozu, s dopravními prostředky,s dopravními značkami pro chodce.
Velikonoce
Vytvořeno: 2019-04-23 • Autor:
Velikonoce jako svátky jara – chápání tohoto svátku pomocí lidových tradic jako bohatství kulturního dědictví předků. Hody, hody, doprovody, já jsem malý zajíček, utíkal jsem podle vody nesl kopu vajíček...
Březen u Včeliček - Jaro je tady
Vytvořeno: 2019-04-01 • Autor:
"Co to zvoní na paloučku tichounce tak tiše?To sněženka vykukuje, vůní jara dýše.Půjdem spolu na palouček, kytku natrháme – to pro tebe mámo zlatá, že tě rádi máme!" Děti si uvědomovaly změny počasí v přírodě, charakteristické rysy jarní přírody.Seznámily se s tradicí "Vynášení Morany" – starodávným zvykem loučením se zimním obdobím.
Maškarní karneval v MŠ
Vytvořeno: 2019-02-18 • Autor:
V mateřské škole jsme měli masopustní veselí, na kterém nesmí chybět masopustní masky. Nejhezčí jsou samozřejmě ty, které si děti samy vyrobí. Tentokrát nestříhaly barevný papír, ale textil, což bylo pro mnohé něco nového a také náročnějšího.
Svátek sv. Valentýna
Vytvořeno: 2019-02-16 • Autor:
Děti si zhotovily přáníčka k sv. Valentýnovi pro toho, koho mají rády. Vykreslovaly, tříhaly,skládaly,lepily….a přáníčka se jím moc povedla. Koukej, maminko a tatínku – máme vás rádi!
Budeme se koulovat 2
Vytvořeno: 2019-02-04 • Autor:
Padá snížek bělounký, má kožíšek hebounký. Ten kožíšek teplý je, celou zemi přikryje…. Vráno, vráno, poleť k nám! Já ti něco nachystám! Trochu hrachu, trochu krup! Vráno, vráno, dupy, dup!
Budeme se koulovat 1
Vytvořeno: 2019-01-30 • Autor:
Děti se seznámily s charakteristickými rysy stávajícího ročního období, s druhy zimních sportů, s jednotlivými částmi zimního oblečení. S péčí o ptáky v zimním období a v praxi si ověřily pokusy se sněhem. Jede zima, jede. Jede zima, jede. Jede na saních. Rozhazuje kolem sebe, rozhazuje sníh! Rozhazuje kolem sebe, rozhazuje sníh. Sněhurka se veze, veze na saních! Rozhazuje kolem sebe, rozhazuje sníh.
V rozkrojeném jablíčku, mrkneme na hvězdičku
Vytvořeno: 2018-12-28 • Autor:
Děti prožívaly přípravy na vánoční svátky v kolektivu MŠ s jejich zvyky a tradicemi. Zhotovovaly vánoční přání a dárky pro své nejbližší. Seznamovaly se s vánočními koledami a písněmi. Vychutnávaly si vůni a atmosféru Vánoc, které přinášejí svátky. Učily se chápat Vánoce s poezií adventu jako symbol naděje a víry v příchod slunce, světla, tepla a nového života.
Vytvořeno: 2018-12-05 • Autor:
Koukneme se do lesa II.
Vytvořeno: 2018-11-30 • Autor:
Hajný chodí sem a tam, celý les má spočítán, jedle, sosna, bříza, smrk a ven z lesa půjde kluk.