MŠ Špičák - /
 
Tři mudrci na cestě
Vytvořeno: 2019-01-05 • Autor:
Máme první lednový týden nového roku. Nový je rok, nové jsou hračky od Ježíška ve třídě, v šatně visí naše nové oblečky.Povídáme si o Vánocích u nás doma.Povídáme si také o třech mudrcích, kteří navštívili krátce po narození Ježíška a přinesli mu dárky. Proč jim to ale tak dlouho trvalo, když Ježíšek se narodil v prosinci? Proč nejeli za Ježíškem autem nebo neletěli letadlem? Proč za Ježíškem dorazili jen tři, když my dobře víme, že jich za kometou vyrazilo nejméně sedm? Čteme si jejich příběh, zpíváme si o nich koledu a malujeme, jak asi vypadali. Učíme se písmenka a skládáme jejich jména. Vyrábíme královské koruny, na nástěnku dáváme kometu a na ni píšeme K+M+B 2019, aby naše klubíčko provázelo v tom novém roce jen štěstí a radost. Krásný nový rok 2019 plný lásky, štěstí a legrace přejí všem, kteří si otevřeli naše stránky, děti a p. učitelky z Červeného klubíčka.
Vánoční čas
Vytvořeno: 2018-12-22 • Autor:
Pořád je prosinec. Čas mezi tím , kdy chodí čerti s Mikulášem, a než přijde Ježíšek, se nekonečně vleče. Proto tolik malujeme, vyrábíme a zdobíme, nacvičujeme, zpíváme a tančíme. Aby nám to čekání na Štědrý večer lépe utíkalo. Nejvíc se nám líbí povídání o Marii, Josefovi a jejich cestě do Betléma. To vám ležíme v postýlkách a ani nedýcháme. A jak jsme potichoučku, tu a tam to cinkne. To něco. Dlouho jsme nevěděli, copak to je, co vydává ten zvláštně teplý a heboučký zvuk. Až pak, těsně před Vánoci, jsme na to přišli. Je to kouzlo, kouzlo Vánoc....
Ježíšku, jestli to pobereš...
Vytvořeno: 2018-12-17 • Autor:
Ježíšku, jestli to pobereš, tak nám, prosím tě, přines: pro Kristýnku koloběžku, proAndrejka kolo, pro Daníka motokáru – ten rád jezdí sólo. Pro Adélku gelovky, pro víc dětí vodovky. Pro Silvinku kus zdraví, zas nám totiž churaví. Na Vánoce radost, smích, no a hlavně: všude sníh!!! Jestli to teda, Ježíšku, pobereš...
Podzimní dny
Vytvořeno: 2018-10-11 • Autor:
Ví to každé dítě, že ten, kdo vyšil svět, měl barevné nítě, když si k tomu sed´... zpíváme si, tančíme a každý den pozorujeme krásy podzimní přírody. Zajímají nás….louže...hlavně. Zajímají nás také kaštánky. S těmi je vůbec legrace. Dá se nimi stavět, koulet, masírovat... Běháme si po louce pod lesem Špičák, louka je báječná na koulení sudů, na kopanou, na závody nejrůznějšího druhu, na hru Na ovečky, Na jelena i na pouštění draka. Na Špičáku také zkoumáme stromy. Víme, že hodně stromů pohromadě je les. A les na podzim, to je velká nádhera.Tolik vůní, zvuků, barev. Když nám přeje počasí můžeme se dát do prozkoumávání šišek, kůry, mechu, kaštanů, žaludů, oříšků, prázdných ulitek a ptačího zpěvu.Vypátráme i co do lesa nepatří.Ve školce si pak o lese povídáme. Zkoušíme malovat jehličnaté stromy, stříháme a barvíme listy stromům listnatým. U toho posloucháme CD Zvuky lesa. Všechny stromy od sebe rozeznáme a taky je rádi máme:-)
Léto2018
Vytvořeno: 2018-08-28 • Autor:
Léto 2018 bylo žhavé, slunné a beztarostné. Dny ve školce jsme trávily ve smíchu a pohodě. Hodně jsme běhaly venku, hrály si s vodou, napouštěly bazénky, kreslily štetcem a vodou na chodníky, koupaly panenky, nosily vodu na písek a míchaly maltu :-) V červeném klubíčku jsme také přivítaly novou p.učitelku Markétu a tak jsme se i sžívaly.
Den matek
Vytvořeno: 2018-05-14 • Autor:
Co musí mít svět, má-li býti s světu? Vedle květu květ, houfy ptáků v letu, hezké vzpomínky, úsměv maminky... Maminka, to je ten člověk , kterého bychom za nikoho jiného nikdy nevyměnili. Maminka je jako kotva v našem životě. Máme rádi, když se s námi maminky smějí, když si s námi hrají, když nám vyprávějí příhody a milujeme, když jsou s námi ve školce, v naší třídě. Zase jsme je pozvali a ony přišly, jak taky jinak! A jak se jim u nás líbilo. Zatančili jsme, přednášeli, cvičili a posílali lásku ze všech sil. Každý své mamince :-). A nakonec jsme vyráběli krásná přáníčka. Hezký den to byl :-)
Jaro, kde jsi?
Vytvořeno: 2018-03-23 • Autor:
Jaro kde jsi? Morana už stojí v naší chodbě.....děti ji obcházejí obloukem a ti odvážnější se na ni zaškaredí. Jaro, volám, kde jsi? Sluníčko se schovává za mraky, fičí vítr Špičákovník a občas i sprchne. Jaro, pojď už k nám. Trénujeme koledy a jarní písničky,malujeme vajíčka, vyrábíme přáníčka, lákáme jaro na krásné jarní pohádky, sázíme semínka,ale jaro ….neslyší :-(
Karneval
Vytvořeno: 2018-03-05 • Autor:
Ještě nikdy jsme nebyli tolik nemocní, jako letos v únoru. Červenoklubíčkové děti úplně odrovnal nějaký zákeřný bacil. Naši třídu obsadila chřipková epidemie. Na 14 dní jsme měli zavřeno a ani jsme nerozsvěceli ráno světla. Čekali jsme jsme doma, až se ta zákeřná paní epidemie zase odstěhuje. Nikdo se s ní nechtěl kamarádit a tak nakonec opravdu naši třídu opustila. A když už bylo ve třídě bezpečno a maminky nám dovolily jít si zase hrát, měli jsme z toho takovou radost, že jsme si začali tančit. A od tance není daleko k šatům a od šatů ke korunkám na hlavu se závojem. A už tu byla první princezna, k ní přibyl princ na koni, vodník i pirát a byl z toho KARNEVAAAAL.
Vesmír
Vytvořeno: 2018-01-15 • Autor:
S dětmi jsme si povídali o tom, co to vesmír je, jak vznikl, jak vypadá. Po spoustě otázek, her, prozkoumání knih a encyklopedie, jsme se mohli do vesmíru vydat. Ale pozor! Než se správní kosmonauti vydají do vesmíru, musí projít těžkým výcvikem. Musí umět zdolat každou překážku naší obrovské překážkové dráhy. Své by vám o tom mohl vyprávět opravdický kosmonaut, o kterém jsme si četli.Kdo to byl? Kdo byl první ve vesmíru? To už víme, také si ho nakreslíme, vystříhneme a nalepíme do našeho vesmíru na velké čtvrtce. Zkoušíme si kosmonauta vyrobit z alobalu .Vyrábíme mu z kartonu barevnou raketu a z kostek si pak stavíme svou raketu.Větší, než jsme my samy. 3,2,1,0 start....startujeme co by dup, letíme, už ani muk.Vesmírem si fičíme, galaxie míjíme. Pozor! Ať tu nikdo nelení - je tu první přistání. Přistáli jsme na malé, krásně zelené planetce. Čípak je? Žijí tu Marťani...Hrajeme marťanské hry, jako je třeba: Černá díra, Ztráta gravitace a další. Kreslíme a malujeme si podle svého vkusu planetky.Větší, menší, šišatější, ale všechny byly veselé od veselých dětí vymyšlené a vyrobené :-)
Advent 2
Vytvořeno: 2017-12-14 • Autor:
Povídání o Svatém Martinovi letos završila nádherná bílá nadílka z nebe :-) Sněhu bylo dětem po kolena a to láká na kopec za školkou. Krásný den to byl.