MŠ Špičák - /
 
Vánoční nadílka MK
Vytvořeno: 2017-12-19 • Autor:
Tak už Ježíšek přišel i k nám do školky. Asi, protože by to vše nestihl, trochu dříve nežli doma, ale to nám nevadí. Nejdříve se dívali na ty hromady dárků, které přikryl prostěradlem, dívali a nevěřili, že je tam toho tolik. Pak jsme trochu i čarovali, aby nám dárky Ježíšek neodnesl. Ochutnali jsme zase cukroví od našich pekařek maminek a začalo to. Každý si našel ten svůj dárek. Třeba koníka, lego, lego duplo, panenky, hrad, tančící dort, no, co vám budeme povídat, asi jsme byli strašně hodné děti. A ještě jeden dárek, ten sešroubovala Ivuška, za ten bychom chtěli moc poděkovat Ježíškovi, který byl u pana Vokurky – díky za vláčkodráhu.
Vánoční besídka MK
Vytvořeno: 2017-12-14 • Autor:
Měli jsme mít vánoce u opravdového velikého ozdobeného vánočního smrku na zahradě školky. Ale počasí nám nepřálo, a tak jsme si s našimi milými rodiči pobyli a užili si vánoční besídku ve třídě. Někdo tu z nás měl premiéru, ale většina už věděla, co očekávat. A tak jsme se těšili a rodičům ukázali, co v nás je a co jsme si hezkého připravili. Dospěláků tu bylo opravdu hodně, za to díky, tak jsme měli i trochu trému. Vše dobře dopadlo, cukroví jsme ochutnali a vyrobili jsme si s rodiči i vánoční stromeček. A ,maminky, jste úžasné pekařky!
Čertovský týden
Vytvořeno: 2017-11-30 • Autor:
Rohy, kopyta, kožichy, ocas… čert - už se trochu bojíme. Ale Mikuláš je spravedlivý a má děti rád, ten nám jistě nadělí i nějaké sladkosti a ovoce. No a anděl? Ten zas na nás celý rok dával pozor, takže si i tentokrát poradí se strašidelným čertem, který možná bude v pondělí v Crystalu trochu řádit. Tam půjdou jen starší a nebojácné děti. Za mladšími dětmi přijde Mikuláš s čertíkem v úterý do školky. Takže, čerte, Mikuláši a anděli, my se vlastně na vás těšíme a vyrobili jsme si vás zatím jen z papíru a byla to fuška. Ahoj tedy příští týden.
Martin na bílém koni
Vytvořeno: 2017-11-15 • Autor:
Zpíváme si: ,,Martin jede jako pán, na svém bílém koni k vám, přiváží nám na zimu tlustou bílou peřinu." A také mu cinkají kopýtka a nad hlavou svítí hvězdičky. Ťukáme si dřívky rytmus běžícího koníka a už se moc těšíme na sníh. Martin nám ho přivezl jen někde a my si ho už tolik přejeme. Budeme ho přivolávat novou písničkou.
Dušičkový čas
Vytvořeno: 2017-11-03 • Autor:
V dýních svítí svíčky, třepotají se netopýři a duchové na nás kulí oči. Trošku se možná i bojíme, ale víme, že je právě teď dušičkový čas a Halloween. Užili jsme si oba dva svátky. Poznali jsme rozdílnost nálady při prožívání těchto svátků. Rozdílnost vnímáme jako rozšíření obzorů a umíme si vše užít naplno.
Podzimníček
Vytvořeno: 2017-11-02 • Autor:
Tak už nás zas po roce navštívil náš známý skřítek Podzimníček. Poprosil nás o pomoc při úklidu podzimní přírody a my mu rády pomohly. Posbírali jsme houby, shrabali listí, pouštěli jsme s ním i draky, vykopali jsme brambory. A společnými silami i s rodiči jsme si vyrobili pavoučka na síti, kterého jsme si vzali na památku dnešního dne s sebou domů.
Od jablíčka k moštu.
Vytvořeno: 2017-10-06 • Autor:
Jablíčka rostou na stromě a ne v Kauflandu. A ten strom se jmenuje jabloň, drží se větviček stopkou a dole má uschlý kvítek bubááák, ale toho se nebojíme :o). Umíme jablíčky tiskat, protože v jablíčku najdeme i hvězdičku. Poznáváme jablíčko všemi smysly – hmatem je kulaté a hladké, zrakem rozpoznáme krásné barvy na jablíčku a chutí, tak na to se podívejte sami, jak nám chutná ovoce, když si ho připravíme za pomocí záhadného struhadla.
Loučíme se s předškoláčky
Vytvořeno: 2017-06-22 • Autor:
Čas tak nezadržitelně běží a z našich malých drobečků už jsou děti připravené jít do velké školy. Prožívají s námi poslední dny v naší školičce, a proto se s nimi chceme rozloučit slavnostně a trochu netradičně – indiánsky, aby měly hezkou vzpomínku na loučení se svou školkou. Začali jsme tím, že si všichni kamarádi obarvili indiánská trička a vyrobili indiánskou čelenku. Dozvěděli jsme se něco zajímavého ze života těchto lidí, naučili se indiánskou písničku a všichni si vymysleli to správné indiánské jméno. A pak se jednoho dne vydáváme za náčelníkem Divokým Býkem z kmene Utaki Utaka stezkou, na níž hledáme schované šifry, úkoly a hádanky k tématu. Stezka nás zavedla k náčelníkovi, který našim kamarádům předškolákům předal šerpy. Svolával přitom dobré duchy, aby je ochraňovali. Ještě každému věnoval indiánský náramek pro štěstí a nezapomněl ani na poklad. Ten jsme nakonec našli, takže nechyběla ani malá mňamka. Potom se s námi indiánským během vrátil náčelník zpět do školky. Tak milí školáčci, ať se vám nejen v tom indiánském životě dějí samé dobré věci! Byli jste prima kamarádi, bude se nám po vás stýskat!
Den dětí
Vytvořeno: 2017-06-01 • Autor:
To to letí, už je zas den dětí! Krásně jsme si pohráli, zatancovali, plnili úkoly na stanovištích po celé zahradě. Sluníčko nás hřálo a my jsme byli veselí, rozdovádění a překvapení z toho, že už to celé dopoledne skončilo. Tak krátké to bylo? Nebylo, jen nám to rychle uteklo, protože jsme se tak výtečně bavili.
Besídka pro maminky
Vytvořeno: 2017-05-17 • Autor:
Sešli jsme se v hojném počtu na oslavu svátku našich maminek. Každá jedna maminka je pro nás nejlepší na světě. Máme je moc rády a víme, co pro nás znamenají. Nachystali jsme si pro ně překvapení plné básniček a písniček. A ta poslední písnička, když jsme si maminky vzali k sobě, dívali se jim do očí a hladili po tváři, tak ta se nám povedla nejvíc. Maminkám z té radosti a štěstí kapaly slzy po tváři a my jsme věděli, že jsme se dotkli i jejich srdcí.