MŠ Špičák - /
 
Plujeme po moři
Vytvořeno: 2018-06-29 • Autor:
Vyplouváme plnou parou vpřed. Sedíme na levoboku, na pravoboku a zdravíme společně s kapitánem ostatní námořníky vodáckým pozdravem ahóóój. Vyplouváme vpřed novým prázdninovým zážitkům. Víme, že v moři je slaná voda plná mušliček a jiných mořských potvůrek. Chobotnice ovládly naši palubu, ale my je statečně naházeli zpět do moře. K tomu všemu si zpíváme písničku O třech citróncích, které ztroskotali v hlubině. My jsme neztroskotali, a díky kapitánovi, který opouštěl loď jako poslední, jsme se dostali zpět do přístavu Modré klubíčko. Tak ahóóój ,školko!
Indiánské pasování
Vytvořeno: 2018-06-14 • Autor:
Od rána jsme se česali na indiánky a indiány, chystali si indiánská trička s čelenkami. Náčelník našeho kmene, Modrého klubíčka, už na nás čekal v lese pod Špičákem. Museli jsme za ním dojít indiánskou stezkou, na které jsme sbírali dvoubarevné fáborky. U růžového fáborku byl schovaný úkol, který jsme museli splnit. Poznávali jsme indiánská znamení a nejstarší děti byly plné očekávání z pasování náčelníkem. Měli jsme i indiánská jména jako například Rychlý šnek, Modré oko nebo Dřevěný šíp. Po pasování nejstarších indiánů náčelníkem Modrého klubíčka jsme se všichni museli nasvačit. Obřad byl náročný a magický. Zpátky do indiánské vesnice jsme se vraceli veselí a plní zážitků.
Těšíme se na zápis – nejstarší děti
Vytvořeno: 2018-04-06 • Autor:
Těšíme se moc na zápis do školy. Vyráběli jsme si snovou tašku do školy, no prostě nejlepší tašku pro nejlepšího školáka :o). Hrdě jsme se prošli školkou s touto taškou na zádech. Navštívili jsme i paní ředitelku, se kterou jsme si plácli na pozdrav. S chutí jsme si snědli naší poslední předzápisovou svačinu a prošli jsme vstupní bránou z našich kamarádů do řad školáků. Chápeme, že se naše role v životě změní, ale ještě stále zůstáváme školce. Takže držíme vám všem palce!
Hrajeme si před zápisem se školáky
Vytvořeno: 2018-04-06 • Autor:
Vysvětlili jsme si situaci, která probíhá mezi našimi nejstaršími kamarády. Jdou k zápisu! Kreslili jsme pro ně obrázky, prohlíželi jsme si je, jak jim to moc sluší s taškou na zádech, zatleskali jsme jim, když se hrdě procházeli. Společně jsme snědli svačinku. Těšíme se, až budeme velcí jako oni. Jsou pro nás vzorem a máme je rádi, proto jsme sim udělali vstupní bránu z našich rukou. A tím jsme zjistili, že jsou opravdu vysocí. Držíme jim palce, aby jim vše dobře dopadlo a víme, že se ještě na čas k nám do školky vrátí.
Velikonoce
Vytvořeno: 2018-03-29 • Autor:
Přivoláváme jaro, jak se dá. Vyrábíme kraslice, řehtáme řehtačkami, drhneme drhly, aby nás sluníčko uslyšelo. A někdy se nám to i povede, vykoukne na nás a my z toho máme velkou radost. Těšíme se i jarní svátky, na Velikonoce. Vysvětlili jsme si, jak se Velikonoce slaví, k čemu je pomlázka a proč na holčičky kluci s pomlázkou chodí. Kluci holčičky pomlázkou omladí ne pomlátí :o) . Tak tedy, veselé Velikonoce!
Pohádkové bytosti
Vytvořeno: 2018-03-09 • Autor:
Tak jako pohádka má svůj začátek a konec, tak i náš pohádkový týden začal pozvolna kreslením pohádkových bytostí. Pěkně jsme si vybarvováním uvolnili zápěstí a připravili tělo na pořádný kostýmový rej. Byli jsme i na návštěvě u žluťásků, prohlédli si jejich převleky a zařádili si s nimi. Pak jsme je na oplátku pozvali k nám. Naučili je tančit předlouhý bubenický tanec, ptačí tanec a dokonce i Makarenu. Legrace jsme u toho užili moc a moc. Nakonec jsme se projeli mašinkou celým patrem a pochutnali si na slaďoučké odměně za výdrž. Jednou za čas je dobré být někým jiným, třeba jen převlekem.
Země má . . .
Vytvořeno: 2018-01-26 • Autor:
Země má mnoho barev, zvuků a tolik krás na dívání. Na globu je nejvíc barvy modré. To je voda. Voda sladká nebo slaná. Udělali jsme si oceán v láhvi. Šploucháme, děláme vlnobití, posloucháme šumění mořské pěny. Někdo z nás už u moře už byl a tak ví, že mořská voda je slaná. Všichni máme vodu rády, dali jsme si na zdraví a moc nám voda chutná. Pijeme vodu sladkou. Budeme s ní šetřit, abychom si ji nevypotřebovali a zbytečně s ní neplýtvali. Dalekohledem vidíme hvězdy, slunce. A na Zemi další barvy. Třídíme kartičky podle barev a podle obsahu v láhvi. Modrá je voda, hnědá je hlína a čirá je vzduch. Ta naše Země je překrásná.
Sopka a sněhulák
Vytvořeno: 2018-01-25 • Autor:
Známe protiklady. Jako například světlo a tma, malý a velký, hezký a ošklivý, anebo horký a studený. Horkého může být spousta – oheň, sporák, čaj, ale i sopka. Uvnitř naší Země to je pěkně horké. Tak moc horké, že se ta horkost chce dostat na povrch. A jak? No přece vznikne sopka. Náš kopec Špičák je také sopka, sice už nesoptí, ale dovedeme si představit, jak velký kopec to může být. A dělali jsme si pokus s jarem, octem, vodou, červenou barvou a sodou. Navršili jsme kopec modelíny, nalili lektvar do láhve a vida, ono to soptí. Čekali jsme větší reakci, ale i tohle se nám líbilo, a už si umíme vše představit. A sněhulák? Tak ten je zase studený. Je to zmrzlá voda. Navršíme tři koule, jednu velikou, druhou menší a tu třetí nejmenší. A když není sníh, tak si sněhuláka vyrobíme třeba z modelíny nebo namalujeme. Jen nás potom ruce tolik nestudí.
Vánoční nadílka MK
Vytvořeno: 2017-12-19 • Autor:
Tak už Ježíšek přišel i k nám do školky. Asi, protože by to vše nestihl, trochu dříve nežli doma, ale to nám nevadí. Nejdříve se dívali na ty hromady dárků, které přikryl prostěradlem, dívali a nevěřili, že je tam toho tolik. Pak jsme trochu i čarovali, aby nám dárky Ježíšek neodnesl. Ochutnali jsme zase cukroví od našich pekařek maminek a začalo to. Každý si našel ten svůj dárek. Třeba koníka, lego, lego duplo, panenky, hrad, tančící dort, no, co vám budeme povídat, asi jsme byli strašně hodné děti. A ještě jeden dárek, ten sešroubovala Ivuška, za ten bychom chtěli moc poděkovat Ježíškovi, který byl u pana Vokurky – díky za vláčkodráhu.
Vánoční besídka MK
Vytvořeno: 2017-12-14 • Autor:
Měli jsme mít vánoce u opravdového velikého ozdobeného vánočního smrku na zahradě školky. Ale počasí nám nepřálo, a tak jsme si s našimi milými rodiči pobyli a užili si vánoční besídku ve třídě. Někdo tu z nás měl premiéru, ale většina už věděla, co očekávat. A tak jsme se těšili a rodičům ukázali, co v nás je a co jsme si hezkého připravili. Dospěláků tu bylo opravdu hodně, za to díky, tak jsme měli i trochu trému. Vše dobře dopadlo, cukroví jsme ochutnali a vyrobili jsme si s rodiči i vánoční stromeček. A ,maminky, jste úžasné pekařky!