MŠ Špičák - /
 
Loučíme se s předškoláky
Vytvořeno: 2019-06-20 • Autor:
Tak jako každý rok opět nadešel čas rozloučit se s našimi předškoláčky a vypravit je na cestu do velké školy. Zase jsme se na indiánské stezce plné úkolů setkali s Velkým náčelníkem kmene Taka Maka, aby nám dal své požehnání a odehnal od nás všechny zlé duchy. Na památku nám předal šerpy a medaili, hledali jsme poklad s mlskami. Na zpáteční cestě jsme se museli mít na pozoru před bledými tvářemi a divokými bizony. Naštěstí se umíme pohybovat potichu, chodit v předklonu, naslouchat a bedlivě pozorovat okolí a signály. Naši, teď už školáci, nás bezpečně po indiánsku dovedli stezkou zpět do školky. Máme hezký zážitek a pěknou vzpomínku na závěr školního roku. Tak školáčci, hodně štěstí!
Fandíme hokejistům
Vytvořeno: 2019-05-16 • Autor:
Fandíme českým hokejistům. Nejdříve jsme hráli hokej s koštětem a velkým víčkem z PET láhve. To nám také šlo a byla u toho legrace veliká. Ale pak, pak jsme smontovali bánu, vyndali hokejky z krabice a teprve u nás začalo mistrovství modrého klubíčka v hokeji. Nesoupeříme, střílíme na bránu už i pukem. A dokonce se učíme zpívat českou hymnu – zkuste s námi… A hlavně malujeme vlajku, kterou už tak dobře známe – dole červená jako květiny, nahoře bílá jako obláčky a ze strany modrý trojúhelník jako kousek modré oblohy. Takže ČEŠI DOTOHO!!!
Květen - lásky čas
Vytvořeno: 2019-05-03 • Autor:
Měsíc květen je lásky čas. Proto jsme maminkám, ale i tatínkům přichystali jarní květinovou louku. Louku plnou barevných květů. Jeden květ hezčí nežli druhý. Uvíjíme věneček ze všech našich kytiček – známe už tolik názvů jarních květin. Maminko a tatínku, dám vám kytičku z lásky. Prohlédněte si je v šatně, určitě ucítíte, jak krásně pro vás voní.
Čarodějnický rej
Vytvořeno: 2019-04-30 • Autor:
Čarodějnice byly v našem modrém klubíčku a děti nepřišly, co to? K neuvěření…Kam se poděly? Ne - byly to ony, jen dnes přišly v čarodějnických kostýmech. A tak moc jim to všem slušelo. Zatančili jsme si, zalétali na košťatech, uvařili bylinkový lektvar na bolístky. Užili jsme filipojakubskou oslavu na jedničku. Jen se podívejte…
Čáp přiletěl od moře
Vytvořeno: 2019-04-09 • Autor:
Na svatého Řehoře čáp přiletěl od moře. I když Řehoř je těžké slovo, pochopili jsme, co se na jaře v přírodě stalo. Tak obrovský pták letí velikánkou dálku, aby mohl u nás přichystat hnízdo pro svou ženu, která pak naklade vajíčka. A z vajíček se vyklubou malinkatí čápové, o které se budou rodiče společně starat. I nám do třídy přiletěl čáp, měl pěkný vysoký komín, na kterém se usadil a čekal na paní čápovou. Klapi, klap, já jsem čáp. Pan čáp ztratil čepičku, měla barvu, barvičku. A, žáby, mějte se na pozoru!
Ptáci na jaře
Vytvořeno: 2019-04-08 • Autor:
Každé ráno slyšíme zpěv ptáčků, je jaro. Tak dlouho jsme se těšili a už je to tady. Ještě babu Zimici, Moranu musíme dokonale vyhnat. Sluníčko se ale nedá a láká nás ven pozorovat jarní dění. Poznáme kosa:"Já jsem kos, chodím bos." Poznáme vrabce:"Čimčarára čim, čim, čim, co já nevím nepovím." Poznáme sýkorku:"Cici bé, cici bé." A nejlehčí pro nás je poznat v ptačí řeči kukačku:"Kuku, kuku." Ale zase jsme se o ní dozvěděli to, že pro svá vajíčka nestaví hnízdo jako ostatní ptáčci, ale klade vajíčka do cizích hnízd. Uličnice jedna. Jako kukačky jsme kladli do hnízd vajíčka – bílá víčka z PET láhví- i my. Hráli jsme si na kukačky. Zkuste poslouchat s námi s námi, milí rodičové, ten jarní ptačí koncert. Je to nádhera, jarní svět je prostě prima.
Zahrádka na jaře
Vytvořeno: 2019-03-27 • Autor:
Přišlo jaro k nám a s ním spousta barev, vůní a krásného k vidění. Všímáme si těch příjemných změn po zimě na procházkách, na školní zahrádce, ale i na zahradách rodinných domů za plotem. Na jednu takovou zahrádku nás pozvala paní učitelka, abychom si vše mohli zblízka prohlédnout, přivonět, poznat na vlastní oči kvítka, která známe z obrázků i ta méně známá. Za to, že jsme se chovali šetrně a ohleduplně k té přírodní kráse, jsme si mohli zadovádět na trampolíně a na skluzavce. Takže, jaro, vítej mezi námi!
Barvy jara
Vytvořeno: 2019-03-22 • Autor:
Těšíme se na jaro, přivoláváme sluníčko rozkvetlou loukou plnou červených květin. Točíme padák, běháme pod ním jako pod velikým květem. Umíme se vyměnit s kamarádem, orientujeme se v prostoru pod padákem. Zatočili jsme na něm nejlehčí děti – Točí se kolečko, točí se sluníčko. Pohráli jsme si víčky a i trochu zadivočili – zeptejte se jak?
Matematické představy
Vytvořeno: 2019-03-21 • Autor:
Co je dlouhé? Co je krátké? Kolikrát se vejde kratší kostička do delší? Umíme třídit podle daného pravidla. Postupujeme od nejjednoduššího ke složitějšímu pravidlu. A to třeba ze začátku třídíme dle barvy, potom dle tvaru. Ale my už jsme šikovní a dokážeme třídit dle dvou pravidel, které spojíme dohromady. Zkuste si to s námi.
Stopy lesní zvěře
Vytvořeno: 2019-01-25 • Autor:
Mrzne a mrzne. My si oblékneme teplé šály, rukavice, čepice a bundy, ale co naše zvířátka z lesa? Jak se zahřejí a co si najdou k jídlu? Kam jim můžeme přinést suchý chléb? Vystopujeme je podle otisku jejich stop ve sněhu nebo ve zmrzlém blátě. Poznáme stopy jelena, ten má kopýtka. Poznáme i stopy lišky, vlka, jezevce, zajíce nebo divokého prasete. Natrénovali jsme to na hmatových obrázcích. A nakonec, když už jsme všechna zvířátka správně pojmenovali a našli všechny jejich zbloudilé stopy, jsme si zahráli pohádku Boudo, budko. Nechte si ji od dětí převyprávět, jsou to dobří herci. Zkuste je najít i venku.