MŠ Špičák - /
 
Pohádkové bytosti
Vytvořeno: 2018-03-09 • Autor:
Tak jako pohádka má svůj začátek a konec, tak i náš pohádkový týden začal pozvolna kreslením pohádkových bytostí. Pěkně jsme si vybarvováním uvolnili zápěstí a připravili tělo na pořádný kostýmový rej. Byli jsme i na návštěvě u žluťásků, prohlédli si jejich převleky a zařádili si s nimi. Pak jsme je na oplátku pozvali k nám. Naučili je tančit předlouhý bubenický tanec, ptačí tanec a dokonce i Makarenu. Legrace jsme u toho užili moc a moc. Nakonec jsme se projeli mašinkou celým patrem a pochutnali si na slaďoučké odměně za výdrž. Jednou za čas je dobré být někým jiným, třeba jen převlekem.
Země má . . .
Vytvořeno: 2018-01-26 • Autor:
Země má mnoho barev, zvuků a tolik krás na dívání. Na globu je nejvíc barvy modré. To je voda. Voda sladká nebo slaná. Udělali jsme si oceán v láhvi. Šploucháme, děláme vlnobití, posloucháme šumění mořské pěny. Někdo z nás už u moře už byl a tak ví, že mořská voda je slaná. Všichni máme vodu rády, dali jsme si na zdraví a moc nám voda chutná. Pijeme vodu sladkou. Budeme s ní šetřit, abychom si ji nevypotřebovali a zbytečně s ní neplýtvali. Dalekohledem vidíme hvězdy, slunce. A na Zemi další barvy. Třídíme kartičky podle barev a podle obsahu v láhvi. Modrá je voda, hnědá je hlína a čirá je vzduch. Ta naše Země je překrásná.
Sopka a sněhulák
Vytvořeno: 2018-01-25 • Autor:
Známe protiklady. Jako například světlo a tma, malý a velký, hezký a ošklivý, anebo horký a studený. Horkého může být spousta – oheň, sporák, čaj, ale i sopka. Uvnitř naší Země to je pěkně horké. Tak moc horké, že se ta horkost chce dostat na povrch. A jak? No přece vznikne sopka. Náš kopec Špičák je také sopka, sice už nesoptí, ale dovedeme si představit, jak velký kopec to může být. A dělali jsme si pokus s jarem, octem, vodou, červenou barvou a sodou. Navršili jsme kopec modelíny, nalili lektvar do láhve a vida, ono to soptí. Čekali jsme větší reakci, ale i tohle se nám líbilo, a už si umíme vše představit. A sněhulák? Tak ten je zase studený. Je to zmrzlá voda. Navršíme tři koule, jednu velikou, druhou menší a tu třetí nejmenší. A když není sníh, tak si sněhuláka vyrobíme třeba z modelíny nebo namalujeme. Jen nás potom ruce tolik nestudí.
Vánoční nadílka MK
Vytvořeno: 2017-12-19 • Autor:
Tak už Ježíšek přišel i k nám do školky. Asi, protože by to vše nestihl, trochu dříve nežli doma, ale to nám nevadí. Nejdříve se dívali na ty hromady dárků, které přikryl prostěradlem, dívali a nevěřili, že je tam toho tolik. Pak jsme trochu i čarovali, aby nám dárky Ježíšek neodnesl. Ochutnali jsme zase cukroví od našich pekařek maminek a začalo to. Každý si našel ten svůj dárek. Třeba koníka, lego, lego duplo, panenky, hrad, tančící dort, no, co vám budeme povídat, asi jsme byli strašně hodné děti. A ještě jeden dárek, ten sešroubovala Ivuška, za ten bychom chtěli moc poděkovat Ježíškovi, který byl u pana Vokurky – díky za vláčkodráhu.
Vánoční besídka MK
Vytvořeno: 2017-12-14 • Autor:
Měli jsme mít vánoce u opravdového velikého ozdobeného vánočního smrku na zahradě školky. Ale počasí nám nepřálo, a tak jsme si s našimi milými rodiči pobyli a užili si vánoční besídku ve třídě. Někdo tu z nás měl premiéru, ale většina už věděla, co očekávat. A tak jsme se těšili a rodičům ukázali, co v nás je a co jsme si hezkého připravili. Dospěláků tu bylo opravdu hodně, za to díky, tak jsme měli i trochu trému. Vše dobře dopadlo, cukroví jsme ochutnali a vyrobili jsme si s rodiči i vánoční stromeček. A ,maminky, jste úžasné pekařky!
Čertovský týden
Vytvořeno: 2017-11-30 • Autor:
Rohy, kopyta, kožichy, ocas… čert - už se trochu bojíme. Ale Mikuláš je spravedlivý a má děti rád, ten nám jistě nadělí i nějaké sladkosti a ovoce. No a anděl? Ten zas na nás celý rok dával pozor, takže si i tentokrát poradí se strašidelným čertem, který možná bude v pondělí v Crystalu trochu řádit. Tam půjdou jen starší a nebojácné děti. Za mladšími dětmi přijde Mikuláš s čertíkem v úterý do školky. Takže, čerte, Mikuláši a anděli, my se vlastně na vás těšíme a vyrobili jsme si vás zatím jen z papíru a byla to fuška. Ahoj tedy příští týden.
Martin na bílém koni
Vytvořeno: 2017-11-15 • Autor:
Zpíváme si: ,,Martin jede jako pán, na svém bílém koni k vám, přiváží nám na zimu tlustou bílou peřinu." A také mu cinkají kopýtka a nad hlavou svítí hvězdičky. Ťukáme si dřívky rytmus běžícího koníka a už se moc těšíme na sníh. Martin nám ho přivezl jen někde a my si ho už tolik přejeme. Budeme ho přivolávat novou písničkou.
Dušičkový čas
Vytvořeno: 2017-11-03 • Autor:
V dýních svítí svíčky, třepotají se netopýři a duchové na nás kulí oči. Trošku se možná i bojíme, ale víme, že je právě teď dušičkový čas a Halloween. Užili jsme si oba dva svátky. Poznali jsme rozdílnost nálady při prožívání těchto svátků. Rozdílnost vnímáme jako rozšíření obzorů a umíme si vše užít naplno.
Podzimníček
Vytvořeno: 2017-11-02 • Autor:
Tak už nás zas po roce navštívil náš známý skřítek Podzimníček. Poprosil nás o pomoc při úklidu podzimní přírody a my mu rády pomohly. Posbírali jsme houby, shrabali listí, pouštěli jsme s ním i draky, vykopali jsme brambory. A společnými silami i s rodiči jsme si vyrobili pavoučka na síti, kterého jsme si vzali na památku dnešního dne s sebou domů.
Od jablíčka k moštu.
Vytvořeno: 2017-10-06 • Autor:
Jablíčka rostou na stromě a ne v Kauflandu. A ten strom se jmenuje jabloň, drží se větviček stopkou a dole má uschlý kvítek bubááák, ale toho se nebojíme :o). Umíme jablíčky tiskat, protože v jablíčku najdeme i hvězdičku. Poznáváme jablíčko všemi smysly – hmatem je kulaté a hladké, zrakem rozpoznáme krásné barvy na jablíčku a chutí, tak na to se podívejte sami, jak nám chutná ovoce, když si ho připravíme za pomocí záhadného struhadla.