MŠ Špičák - /
 
Tělocvična
Vytvořeno: 2018-03-29 • Autor:
Tak jsme si užili tělocvičnu v ZŠ Špičák od října do konce března. Tedy půl roku jsme každé úterý chodili cvičit, užívat si velikého prostoru, tělocvičného nářadí. Naučili jsme si zabalit věci do batůžku, seznámili jsme se školou, do které od září někteří z nás budou chodit. Moc se nám to líbilo a moc nám to pomohlo v naší samostatnosti. A hlavně – byli jsme super parta všech předškoláků z celé naší školky, kteří spolu cvičili s chutí a radostí. Vždyť pohyb znamená zdravý život.
Den vody - Muzeum ŽK a MK
Vytvořeno: 2018-03-23 • Autor:
Že bez vody by nebyl žádný život, to už dávno víme. Potřebují ji i zvířata a příroda. Abychom se o ní dozvěděli něco více, navštívili jsme vlastivědné muzeum v České Lípě, kde si pro nás studenti připravili na několika stanovištích mnoho zajímavostí ze života vody. Prováděli jsme různé pokusy, zkoumali vodní živočichy pod mikroskopem. Bylo to moc zajímavé.
Pohádkové bytosti - žluté a modré
Vytvořeno: 2018-03-07 • Autor:
Celý týden jsme si s dětmi povídali o pohádkách. Děti už vědí, že dobro v nich vždycky zvítězí nad zlem, že jsou v pohádkách postavy zlé, ale i hodné. Naši chlapci se dozvěděli, co znamená " rytířské chování" a snažili se jednat jako rytíři z pohádek. Ve středu a ve čtvrtek mohly děti přijít do školky v převlecích za pohádkové bytosti a společně s modrým klubíčkem si tyto dny pěkně užili.
Mikuláš- modré a žluté
Vytvořeno: 2017-12-05 • Autor:
Přišla do naší školky zpráva, že k nám prý letos přijde Mikuláš s čertem. Ve třídě jsme je celí napjatí očekávali. A dočkali jsme se. Do třídy k nám vletěl neposedný čertík a ptal se nás, jestli jsme byli celý rok hodní, uklízíme si hračky, posloucháme doma, ale i ve školce. Někteří z nás se i trošku báli, ale našel se jeden odvážlivec, který mu podal ruku. Naštěstí s ním přišel Mikuláš, který čertíka krotil. Zazpívali jsme mu hezké písničky a dostali od něj sladkou odměnu.
Mikulášská besídka v KD Crystal - ČK a ZK
Vytvořeno: 2017-12-04 • Autor:
Nový měsíc jsme začali krásně, pohádkově. Od prvního pondělního prosincového rána sněžilo. Po příchodu do školky se děti dozvěděly, že půjdeme do města, na mikulášskou pohádku. A snad tam bude i čert. A ... byl tam. Černý, veliký, upatlaný a docela dobrotivý. Pohádka byla veselá o andělíčkovi skokanovi. Skákal daleko a vysoko. A při jednom takovém veleskoku si díky čertovskému naschválu pěkně natloukl a polámal křidélka... Na konci pohádky přišel i Mikuláš a začal rozdávat pytle s dobrotami. Za pěknou písničku jsme dostaly i my ten svůj. Krásný den to byl!
Mikulášská besídka v KD Crystal
Vytvořeno: 2017-12-04 • Autor:
Jako každý rok touto dobou, jsme všichni předškoláci šli do Krystalu na Mikulášskou nadílku. Nejdříve jsme shlédli pohádku o andílkovi, kterému se porouchalo křídlo. Neměl to s opravou jednoduché, protože se mu to snažil překazit zlý čert. Ale samozřejmě pohádka dopadla dobře a anděl mohl odletět do nebíčka se spraveným křídlem. Nejvíce jsme se ale těšili na Mikuláše, který nám za písničku předal dobroty.
Hadi z Libertinu
Vytvořeno: 2017-11-15 • Autor:
Opět k nám přišel pán z Libertinu ze zvířátky. Tentokrát přinesl hady, kterým se říká škrtiči. A to proto, že mají hodně silné svaly, kterými svou kořist uškrtí. Pohladili jsme si obrovskou krajtu tygrovanou i menší krajtu královskou. A kdo tvrdí, že had je slizký- nevěřte mu, není to vůbec pravda.
Tým silniční bezpečnosti
Vytvořeno: 2017-10-19 • Autor:
Až mě rodičové budete dávat do autosedačky, tak vám povím, jak mě máte správně připoutat. Natrénovali jsme to společně na trenažéru a vyzkoušeli jsme si i to, jak by to dopadlo, kdyby auto narazilo. Chceme být ve tmě na chodníku vidět, proto se nám líbí svítící reflexní nášivky, přívěsky nebo ten pásek, který se dává na rukáv bundy. A ten jsme i dostali společně s dopravní omalovánkou jako dárek. Chceme být prostě v autě i na chodníku v bezpečí.
O popleteném medvídkovi - Divadlo Koloběžka
Vytvořeno: 2017-10-18 • Autor:
Hurá, zase k nám zavítalo naše oblíbené Divadlo Koloběžka. Tentokrát nám zahrálo moc hezkou pohádku o medvídkovi, který si popletl roční období. Představte si, že se chtěl uložit k zimnímu spánku už v létě. Byl to ale popleta. Naštěstí medvídkovi poradila liška. My také už víme, že některá zvířátka se schovávají před zimou do svých teplých pelíšků až ke konci podzimu.
Jak jsme jeli za lesníky do lesa
Vytvořeno: 2017-10-11 • Autor:
Modré a Žluté Je krásný podzim, vzduch svěže voní, barevné listí jím zvolna poletuje, lesy jsou plné hub. Tu a tam ještě nesměle vykoukne slunce zpoza mraků, aby nás aspoň na chvíli zahřálo svými paprsky. A to je ta nejlepší doba, kdy se vydat do lesa. My, předškoláci, jsme vyjeli autobusem do svárovského lesa, kde je krásná naučná stezka. A nejeli jsme sami. Setkali jsme se tam s pány, kteří se starají o to, aby se nám v lese nejen hezky odpočívalo, ale abychom se taky od nich dozvěděli užitečné a zajímavé informace. Celý výlet jsme zakončili opékáním buřtů, pak jsme poděkovali pánům lesníkům za to, jaký hezký program nám nachystali a vydali jsme se zpět autobusem do naší školky. Bylo to krásně a užitečně strávené dopoledne. Díky Vám!