MŠ Špičák - /
 
Mikuláš- modré a žluté
Vytvořeno: 2017-12-05 • Autor:
Přišla do naší školky zpráva, že k nám prý letos přijde Mikuláš s čertem. Ve třídě jsme je celí napjatí očekávali. A dočkali jsme se. Do třídy k nám vletěl neposedný čertík a ptal se nás, jestli jsme byli celý rok hodní, uklízíme si hračky, posloucháme doma, ale i ve školce. Někteří z nás se i trošku báli, ale našel se jeden odvážlivec, který mu podal ruku. Naštěstí s ním přišel Mikuláš, který čertíka krotil. Zazpívali jsme mu hezké písničky a dostali od něj sladkou odměnu.
Mikulášská besídka v KD Crystal - ČK a ZK
Vytvořeno: 2017-12-04 • Autor:
Nový měsíc jsme začali krásně, pohádkově. Od prvního pondělního prosincového rána sněžilo. Po příchodu do školky se děti dozvěděly, že půjdeme do města, na mikulášskou pohádku. A snad tam bude i čert. A ... byl tam. Černý, veliký, upatlaný a docela dobrotivý. Pohádka byla veselá o andělíčkovi skokanovi. Skákal daleko a vysoko. A při jednom takovém veleskoku si díky čertovskému naschválu pěkně natloukl a polámal křidélka... Na konci pohádky přišel i Mikuláš a začal rozdávat pytle s dobrotami. Za pěknou písničku jsme dostaly i my ten svůj. Krásný den to byl!
Mikulášská besídka v KD Crystal
Vytvořeno: 2017-12-04 • Autor:
Jako každý rok touto dobou, jsme všichni předškoláci šli do Krystalu na Mikulášskou nadílku. Nejdříve jsme shlédli pohádku o andílkovi, kterému se porouchalo křídlo. Neměl to s opravou jednoduché, protože se mu to snažil překazit zlý čert. Ale samozřejmě pohádka dopadla dobře a anděl mohl odletět do nebíčka se spraveným křídlem. Nejvíce jsme se ale těšili na Mikuláše, který nám za písničku předal dobroty.
Hadi z Libertinu
Vytvořeno: 2017-11-15 • Autor:
Opět k nám přišel pán z Libertinu ze zvířátky. Tentokrát přinesl hady, kterým se říká škrtiči. A to proto, že mají hodně silné svaly, kterými svou kořist uškrtí. Pohladili jsme si obrovskou krajtu tygrovanou i menší krajtu královskou. A kdo tvrdí, že had je slizký- nevěřte mu, není to vůbec pravda.
Tým silniční bezpečnosti
Vytvořeno: 2017-10-19 • Autor:
Až mě rodičové budete dávat do autosedačky, tak vám povím, jak mě máte správně připoutat. Natrénovali jsme to společně na trenažéru a vyzkoušeli jsme si i to, jak by to dopadlo, kdyby auto narazilo. Chceme být ve tmě na chodníku vidět, proto se nám líbí svítící reflexní nášivky, přívěsky nebo ten pásek, který se dává na rukáv bundy. A ten jsme i dostali společně s dopravní omalovánkou jako dárek. Chceme být prostě v autě i na chodníku v bezpečí.
O popleteném medvídkovi - Divadlo Koloběžka
Vytvořeno: 2017-10-18 • Autor:
Hurá, zase k nám zavítalo naše oblíbené Divadlo Koloběžka. Tentokrát nám zahrálo moc hezkou pohádku o medvídkovi, který si popletl roční období. Představte si, že se chtěl uložit k zimnímu spánku už v létě. Byl to ale popleta. Naštěstí medvídkovi poradila liška. My také už víme, že některá zvířátka se schovávají před zimou do svých teplých pelíšků až ke konci podzimu.
Jak jsme jeli za lesníky do lesa
Vytvořeno: 2017-10-11 • Autor:
Modré a Žluté Je krásný podzim, vzduch svěže voní, barevné listí jím zvolna poletuje, lesy jsou plné hub. Tu a tam ještě nesměle vykoukne slunce zpoza mraků, aby nás aspoň na chvíli zahřálo svými paprsky. A to je ta nejlepší doba, kdy se vydat do lesa. My, předškoláci, jsme vyjeli autobusem do svárovského lesa, kde je krásná naučná stezka. A nejeli jsme sami. Setkali jsme se tam s pány, kteří se starají o to, aby se nám v lese nejen hezky odpočívalo, ale abychom se taky od nich dozvěděli užitečné a zajímavé informace. Celý výlet jsme zakončili opékáním buřtů, pak jsme poděkovali pánům lesníkům za to, jaký hezký program nám nachystali a vydali jsme se zpět autobusem do naší školky. Bylo to krásně a užitečně strávené dopoledne. Díky Vám!
Podzim v lese - Zelené a červené klubíčko na Hubertově stezce
Vytvořeno: 2017-10-11 • Autor:
Hajný chodí lesem sem a tam, celý les má spočítán…..Při dopoledním pobytu v lese se děti seznámily s některými novými poznatky z podzimní přírody. Městské lesy pod vedením p. Kreisigera pro nás připravily poznávací dopoledne na Hubertově stezce na Svárově. Seznámili jsme s názvy některých stromů, mapou lesního porostu, lesními ptáky. K poslechu lesníci zatroubili loveckou fanfáru. Kdo chtěl, měl možnost si sáhnout na jelení, srnčí a dančí paroží….aj. Na závěr si většina dětí opekla párek s chlebem a hořčicí. Moc pěkné dopoledne.
Výstava hub- modré a žluté
Vytvořeno: 2017-09-22 • Autor:
Počasí teď houbám přeje. V lesích potkáváme spousty houbařů, kteří si nesou v košíku houby. Bohužel ale někteří lidé houby pořádně neznají a stane se, že seberou a snědí i houbu nejedlou, nebo dokonce jedovatou. My, předškoláci, jsme se vydali s paní učitelkou do muzea v České Lípě na výstavu hub. Některé houby jsme poznali, ale některé vypadaly zvláštně a měly legrační jména. Červeně byly označeny jedovaté houby, tak ty určitě sbírat nebudeme. Na cestě zpátky jsme v parku našli také houby, ale nejedlé. Už také víme, že do těchto hub nekopeme, neničíme je, necháme je na okrasu lesa. Dokonce jsme si stačili ještě zaskotačit na hřišti.
Poplach ve školce
Vytvořeno: 2017-06-21 • Autor:
Ve středu 21.6.2017 jsme si uspořádali protipožární cvičení. Poplach to tedy byl! Vyzkoušeli jsme si, jaké by to bylo, kdyby… Děkujeme dobrovolným hasičům z České Lípy, kteří nejenže ochotně přijeli, ale ukázali i techniku se kterou pracují, a nechali i děti prolézt autem. Děkujeme a přejeme pěkné léto všem.