MŠ Špičák - /
 
Pohádkové loučení se školáky
Vytvořeno: 2019-05-27 • Autor:
Letošní školní rok nám zase utekl jako voda a my se loučíme s našimi předškoláky, kteří v září nastoupí do první třídy. A protože jsme si celý týden povídali a hráli na rytíře a princezny, vydali jsme se na výlet na zámek do Horní Libchavy, kde na nás opět čekala princezna Zdenička. Provedla nás zámkem a vyprávěla nám při tom pohádku. Ta také v Rytířském sále pasovala předškoláky na školáky. Venku na nás potom čekal rytíř, který nás učil šermířskému umění, rytířskou rozcvičku a jiné zajímavé věci. Výlet jsme si všichni moc užili.
Den matek- zelené klubíčko
Vytvořeno: 2019-05-15 • Autor:
Máme moc rádi svoje maminky. I letos jsme pro ně nacvičili písničky, básničky a tanečky. Představení se nám povedlo, všichni nám na závěr pořádně zatleskali a my z toho měli velikou radost. Maminkám se líbila i přáníčka a dárečky, co jsme pro ně vyrobili. Kdo měl potom čas a chuť, mohl si společně s maminkou či tatínkem vyrobit z papíru tulipán. Komu už dělá doma radost?
Čarodějnice ZK
Vytvořeno: 2019-04-30 • Autor:
To byl ve školce zase jednou hukot. Přiletěly k nám totiž na zahradu dvě čarodějnice- Kanimůra a Fridolína. Naučily nás nějaká kouzla, lektvarem z bylinek nám namazaly bolístky. Také ale už víme, že dobrá nálada se nedá vyčarovat. Stačí se jen nemračit a třeba si zazpívat, nebo zatancovat.
Jaro je tady
Vytvořeno: 2019-03-27 • Autor:
Konečně jsme se dočkali, přišlo k nám jaro. Sluníčko nás už hezky zahřívá, probouzí se broučci, v zahrádkách rozkvétají květiny. Trošku jsme si udělali jaro ve třídě. Malovali jsme kytičky, sázeli semínka do hlíny. Už víme, co potřebuje rostlina, aby rostla.
Masopust
Vytvořeno: 2019-02-13 • Autor:
Hurá, už je masopustní karneval ! V naší školce se to hemžilo princeznami, rytíři, indiány, karatisty a jinými pohádkovými postavičkami. Užili jsme si spousty legrace. Hráli jsme různé hry, tancovali a paní kuchařky nám upekly výborné masopustní koláče. Byl to parádní den.
Vánoce v zeleném klubíčku
Vytvořeno: 2018-12-19 • Autor:
A už tu je zas, ten krásný vánoční čas. Asi jsme byli celý rok hodní, protože nám Ježíšek nadělil spoustu dárečků. Myslel na kluky, i na holčičky. Hezky jsme mu poděkovali a pak nám už nic nebránilo si s novými hračkami pohrát. A na odpoledne jsme si připravili pro rodiče vánoční vystoupení. Moc jsme se na ně těšili. Naučili jsme moc hezké vánoční koledy a básničky. S paní učitelkami jsme pěkně nazdobili třídu, na talířích vánoční cukroví. Po besídce jsme si ještě společně s rodiči nazdobili papírový vánoční stromeček. Byl to moc hezký den.
"Kteří ptáci u nás přezimují"
Vytvořeno: 2018-01-29 • Autor:
Děti se seznámily s některými druhy ptactva, kteří u nás přezimují a neodlétají na podzim do teplých krajů – vrána, vrabec, sýkorka. Čím se tito ptáci v zimě živí, a jak jim, my, lidé můžeme pomoci přežít zimu.
My tři králové jdeme k vám...
Vytvořeno: 2018-01-02 • Autor:
Dětem byla přiblížena legenda o Třech králích, kteří putovali za narozeným Ježíškem do Betléma. Seznámily se s tímto svátkem jako završením vánočního období.
Brzy budou Vánoce II.
Vytvořeno: 2017-12-18 • Autor:
Já mám z vánoc nejraději, když se doma všichni smějí, když prskavky prskají, když se kapři mrskají……
Brzy budou Vánoce I.
Vytvořeno: 2017-12-04 • Autor:
Děti se seznamovaly s adventním časem Vánoc, byly jim přibližovány staročeské tradice, učily se vnímat vánoční svátky jako svátky klidu, pohody a lásky se svými nejbližšími.