MŠ Špičák - /
 
My tři králové jdeme k vám...
Vytvořeno: 2018-01-02 • Autor:
Dětem byla přiblížena legenda o Třech králích, kteří putovali za narozeným Ježíškem do Betléma. Seznámily se s tímto svátkem jako završením vánočního období.
Brzy budou Vánoce II.
Vytvořeno: 2017-12-18 • Autor:
Já mám z vánoc nejraději, když se doma všichni smějí, když prskavky prskají, když se kapři mrskají……
Brzy budou Vánoce I.
Vytvořeno: 2017-12-04 • Autor:
Děti se seznamovaly s adventním časem Vánoc, byly jim přibližovány staročeské tradice, učily se vnímat vánoční svátky jako svátky klidu, pohody a lásky se svými nejbližšími.
Lesní zvířátka v podzimním lese II.
Vytvořeno: 2017-12-04 • Autor:
Lesní zvířátka v podzimním lese I.
Vytvořeno: 2017-11-20 • Autor:
Děti se seznámily s charakteristickými rysy podzimního lesa, s názvy zvířat, která v něm žijí, s jejich způsobem života a s tím, jak se tato zvířata připravují na zimu.
Podzimníček v MŠ
Vytvořeno: 2017-11-02 • Autor:
Rodiče si na odpoledním podzimním setkání zhlédli kulturní pásmo říkadel, písní a tanečků. Společně s rodiči si děti vytvořily dráčka, který jim bude připomínat příjemné odpoledne, které strávily v MŠ společně se svými rodiči.
Jak ovoce a zelenina prospívá našemu zdraví
Vytvořeno: 2017-10-23 • Autor:
Děti se seznamovaly s jednotlivými druhy ovoce a zeleniny z hlediska zdravé výživy. Proč je důležité jíst rozmanitou stravu a přiměřeném množství jídla. Vědět, které potraviny zdraví neprospívají, umět vybírat ty, které zdraví podporují , a proč jsou vitamíny důležité pro zdraví.
Podzimníček v MŠ 2.
Vytvořeno: 2017-10-09 • Autor:
Leje, leje na koleje, voda padá z oblaků….prší, prší jen se leje, nechoďte ven v lijáku…. Koláž "Podzimní obloha" děti dále dotvářely puzzlemi - podzimního listu, které si samy vytvořily. Krouživými pohyby zápěstí naznačily pastelem foukání větru. Výtvarná práce byla dokončena malováním podzimních kapek…
Podzimníček v MŠ
Vytvořeno: 2017-09-25 • Autor:
Děti se společně připravovaly na podzimní akci pro rodiče pořádanou na zahradě MŠ – rytmizaci a melodizaci říkadel doprovázely pohybem. Změny podzimního počasí se snažily ztvárnit v koláži "Podzimní obloha" – stříháním, trháním a nalepování papíru…
Na výletě
Vytvořeno: 2017-06-14 • Autor:
Letos jsme se vypravili na další výlet za poznáváním našeho města. Po loňském výšlapu na Holý vrch jsme si letos prohlédli naše město z druhé strany, z nové vyhlídky na kopci Hůrka. Počasí nám přálo a výhled na město a okolí byl opravdu nádherný. Ale přiznejme si, nás možná přece jen o trošku víc zajímalo, co nám mamky připravily dobrého do batůžku. Po občerstvení přišlo na řadu "pasování" školáků a pak už zase zpátky do školky. Za to, že jsme statečně šlapali celou zpáteční cestu pěšky, nás ještě před cílem čekala sladká odměna. Mňam!