MŠ Špičák - /
 
Masopust
Vytvořeno: 2019-02-13 • Autor:
Hurá, už je masopustní karneval ! V naší školce se to hemžilo princeznami, rytíři, indiány, karatisty a jinými pohádkovými postavičkami. Užili jsme si spousty legrace. Hráli jsme různé hry, tancovali a paní kuchařky nám upekly výborné masopustní koláče. Byl to parádní den.
Vánoce v zeleném klubíčku
Vytvořeno: 2018-12-19 • Autor:
A už tu je zas, ten krásný vánoční čas. Asi jsme byli celý rok hodní, protože nám Ježíšek nadělil spoustu dárečků. Myslel na kluky, i na holčičky. Hezky jsme mu poděkovali a pak nám už nic nebránilo si s novými hračkami pohrát. A na odpoledne jsme si připravili pro rodiče vánoční vystoupení. Moc jsme se na ně těšili. Naučili jsme moc hezké vánoční koledy a básničky. S paní učitelkami jsme pěkně nazdobili třídu, na talířích vánoční cukroví. Po besídce jsme si ještě společně s rodiči nazdobili papírový vánoční stromeček. Byl to moc hezký den.
"Kteří ptáci u nás přezimují"
Vytvořeno: 2018-01-29 • Autor:
Děti se seznámily s některými druhy ptactva, kteří u nás přezimují a neodlétají na podzim do teplých krajů – vrána, vrabec, sýkorka. Čím se tito ptáci v zimě živí, a jak jim, my, lidé můžeme pomoci přežít zimu.
My tři králové jdeme k vám...
Vytvořeno: 2018-01-02 • Autor:
Dětem byla přiblížena legenda o Třech králích, kteří putovali za narozeným Ježíškem do Betléma. Seznámily se s tímto svátkem jako završením vánočního období.
Brzy budou Vánoce II.
Vytvořeno: 2017-12-18 • Autor:
Já mám z vánoc nejraději, když se doma všichni smějí, když prskavky prskají, když se kapři mrskají……
Brzy budou Vánoce I.
Vytvořeno: 2017-12-04 • Autor:
Děti se seznamovaly s adventním časem Vánoc, byly jim přibližovány staročeské tradice, učily se vnímat vánoční svátky jako svátky klidu, pohody a lásky se svými nejbližšími.
Lesní zvířátka v podzimním lese II.
Vytvořeno: 2017-12-04 • Autor:
Lesní zvířátka v podzimním lese I.
Vytvořeno: 2017-11-20 • Autor:
Děti se seznámily s charakteristickými rysy podzimního lesa, s názvy zvířat, která v něm žijí, s jejich způsobem života a s tím, jak se tato zvířata připravují na zimu.
Podzimníček v MŠ
Vytvořeno: 2017-11-02 • Autor:
Rodiče si na odpoledním podzimním setkání zhlédli kulturní pásmo říkadel, písní a tanečků. Společně s rodiči si děti vytvořily dráčka, který jim bude připomínat příjemné odpoledne, které strávily v MŠ společně se svými rodiči.
Jak ovoce a zelenina prospívá našemu zdraví
Vytvořeno: 2017-10-23 • Autor:
Děti se seznamovaly s jednotlivými druhy ovoce a zeleniny z hlediska zdravé výživy. Proč je důležité jíst rozmanitou stravu a přiměřeném množství jídla. Vědět, které potraviny zdraví neprospívají, umět vybírat ty, které zdraví podporují , a proč jsou vitamíny důležité pro zdraví.