MŠ Špičák - /
 
Žluté klubíčko vítá jaro
Vytvořeno: 2019-04-26 • Autor:
Asi se všichni shodneme, že zima nás už nebavila. Všichni jsme netrpělivě očekávali, až se ukáží první sluneční paprsky. Nakonec jsme se dočkali a sluníčko se ukázalo. Proto jsme využili situace a rozhodli jsme se vyrazit na louku přivítat jaro. Jak jinak, než sportovním dnem plným radosti ze zdravého pohybu. Obruče jsme vzali na záda, míče do ruky a hurá na louku. Děti si aktivity užívaly se vším, co k tomu patří. Po náročných úkolech jsme zasedli do trávy k zasloužené svačině, kterou nám připravily naše úžasné paní kuchařky. Po návratu do školky jsme krásný den zakončili taneční zábavou a děti jen potvrdily, kolik energie mají. A tak k nám přišlo jaro..:-)
Předávání žlutého vysvědčení
Vytvořeno: 2019-04-09 • Autor:
Ahoj mami a tati, je ze mně předškolák a jsem rád/a, že máme za sebou zápisy do první třídy základní školy. Paní učitelka Markétka a Ivetka nám v říjnu každému daly nějaký papír, prý jakási tabulka školní zralosti. Je na ni hodně políček a každé políčko znamenalo jednu dovednost, kterou prý mám do školy umět. Přidala se k nám Tánička, Tádík a Tomášek M., a to ještě nejsou předškoláci. Od října jsme se učili geometrické tvary a barvy i v odstínech, procvičovali garfomotoriku a mnoho dalších věcí, někdy mi z toho šla hlava kolem. Předškolák toho musí opravdu hodně zvládnout, aby byl předškolák. Ale dokázal/a jsem to a konečně nadešel den D, kdy nám naše paní učitelky rozdávaly naše úúúplně první vysvědčení. Vysvědčení jsme společně oslavili malou sladkostí.
Masopustní veselí
Vytvořeno: 2019-02-13 • Autor:
Přípravy byly velké, všichni jsme se nemohli dočkat až to přijde. Nadešel den karnevalu, školkovského masopustu. Tento den k nám do žlutého klubíčka nepřicházel Jiřík a Davídek, ale Kuliočko, judista, indián, princezna a jiné masky. Rodičům patří obrovská pochvala za jejich nápaditost a kreativitu. Celý den byl taneční a soutěžní. Během dopoledne jsme si připravili sladké housenky z piškotů a marmelády. Některé děti housenku snědly dříve, než ji dokončily, ale to nikomu nevadilo. Přestože některé děti odcházely s marmeládou pod nosem a na tričku, děkujeme všem rodičům za jejich vstřícnost a pochopení, protože věřte, že jsme si společně užili opravdu nádherný den.
Leden ve Žlutém klubíčku
Vytvořeno: 2019-01-30 • Autor:
Vánoční čas uběhl velmi rychle. Při povídání o dobrotách a cukroví, kterých jsme v prosinci měli všichni plný stůl, nás v ranním kruhu napadla myšlenka, zda se i zvířátka měla tak dobře, jako my? Proto jsme se rozhodli vydat do lesa a pohostit zvířátka žaludy a kaštany, které jsme poctivě střádali celý podzim. Po cestě jsme pozorovali ptáky, dokonce jsme našli i ptačí budku. To hlavní ale přišlo až hlouběji v lese. Zaslechli jsme nějaké zvuky. Všechny děti se shodly, že se jedná o divoké prase. Vše tomu nasvědčovalo, rozrytá hlína a kousek prasečí srsti hned vedle cesty. Děti s napětím sledovaly, co se z houští vynoří. Všem se ulevilo, když zjistili, že se z lesa místo prasete vynořila paní učitelka Markéta, která si na prase divoké jen hrála:-) Pro děti to byl úžasný zážitek a hezký výlet.Snad si i zvířátka pochutnala na hostině, kterou jsme jim připravili.
Pohádkové loučení se školáky
Vytvořeno: 2018-06-13 • Autor:
Tak nám letošní školní rok zase utekl jako voda a my se museli loučit s našimi předškoláky, kteří v září nastoupí do první třídy. A protože jsme si celý týden povídali a hráli na rytíře a princezny, vydali jsme se na výlet na zámek do Horní Libchavy, kde na nás opět čekala princezna Zdenička. Provedla nás zámkem a vyprávěla nám při tom pohádku. Velké překvapení pro nás byl rytíř, který na nás čekal venku. Vyzkoušeli jsme si rytířský zápis do školy. To byla velká zábava! A nakonec nás i slavnostně pasoval na školáky. Moc se nám výlet líbil, jen nás trochu zlobilo počasí.
Nadílka
Vytvořeno: 2017-12-18 • Autor:
Představte si, že do naší třídy přiletěl Ježíšek. Asi jsme tolik nezlobili. Čekali jsme, až uslyšíme zvoneček- tak se většinou ozývá, když naděluje. A jaké překvapení nás čekalo ve třídě? Otevřený balkón a pod stromečkem dárky. Děkujeme Ježíšku, slibujeme, že budeme příští rok zase hodní.
Vánoční besídka
Vytvořeno: 2017-12-14 • Autor:
" Vánoce, čarovně zavoní, vánoce, přichází k nám…". Ano, vánoce jsou kouzelné, voňavé. Ale také jsou o příjemně prožitých chvílích se svými blízkými a přáteli. My si takové hezké předvánoční setkání také užili. Pozvali jsme do naší vánočně nazdobené třídy rodiče, babičky, dědečky a zazpívali jsme jim koledy, zarecitovali básničky. Také nám za vystoupení všichni hezky zatleskali. Po besídce jsme mlsali cukroví a společně s rodiči si vyrobili kapříka a stromeček.
ČERTÍCI
Vytvořeno: 2017-12-01 • Autor:
I my, v našem klubíčku, jsme se připravovali na příchod čertíka. Vytvořili jsme si ve třídě peklo, v kterém jsme vařili čertovský guláš a prováděli různé čertoviny. A protože jsme šikulové, samozřejmě jsme si každý z nás vyrobili své čertisko a odnesli si ho domů.
PODZIMNÍ BESÍDKA
Vytvořeno: 2017-11-02 • Autor:
Pan Podzim nás už dávno navštívil. Naučili jsme se spoustu krásných písniček, básniček a tanečků o něm. Pozvali jsme proto k nám, do žlutého klubíčka rodiče, ale i babičky a dědečky, abychom jim předvedli, jací jsme šikulové. A protože jsme si celý týden s paní učitelkou povídali o strašidlech, tak jsme si po besídce s rodiči vyrobili strašidýlko z papírového tácku.
VITAMÍNY
Vytvořeno: 2017-10-10 • Autor:
Že ovoce a zelenina je velmi zdravá potravina, to už všichni víme. Co jsou vitamíny a kde se ukrývají. Skoro každý z nás přinesl do školky nějaké to jablíčko, banán, hrušku, hroznové víno a jiné ovoce. Pomohli jsme paní učitelce připravit ovocné ochutnávky. A věřte, že jsme dokázali všechno zbaštit. A také jsme si zkusili z brambor vyrobit ježečky, moc se nám povedli.