MŠ Špičák - /
 
Pohádkové loučení se školáky
Vytvořeno: 2018-06-13 • Autor:
Tak nám letošní školní rok zase utekl jako voda a my se museli loučit s našimi předškoláky, kteří v září nastoupí do první třídy. A protože jsme si celý týden povídali a hráli na rytíře a princezny, vydali jsme se na výlet na zámek do Horní Libchavy, kde na nás opět čekala princezna Zdenička. Provedla nás zámkem a vyprávěla nám při tom pohádku. Velké překvapení pro nás byl rytíř, který na nás čekal venku. Vyzkoušeli jsme si rytířský zápis do školy. To byla velká zábava! A nakonec nás i slavnostně pasoval na školáky. Moc se nám výlet líbil, jen nás trochu zlobilo počasí.
Nadílka
Vytvořeno: 2017-12-18 • Autor:
Představte si, že do naší třídy přiletěl Ježíšek. Asi jsme tolik nezlobili. Čekali jsme, až uslyšíme zvoneček- tak se většinou ozývá, když naděluje. A jaké překvapení nás čekalo ve třídě? Otevřený balkón a pod stromečkem dárky. Děkujeme Ježíšku, slibujeme, že budeme příští rok zase hodní.
Vánoční besídka
Vytvořeno: 2017-12-14 • Autor:
" Vánoce, čarovně zavoní, vánoce, přichází k nám…". Ano, vánoce jsou kouzelné, voňavé. Ale také jsou o příjemně prožitých chvílích se svými blízkými a přáteli. My si takové hezké předvánoční setkání také užili. Pozvali jsme do naší vánočně nazdobené třídy rodiče, babičky, dědečky a zazpívali jsme jim koledy, zarecitovali básničky. Také nám za vystoupení všichni hezky zatleskali. Po besídce jsme mlsali cukroví a společně s rodiči si vyrobili kapříka a stromeček.
ČERTÍCI
Vytvořeno: 2017-12-01 • Autor:
I my, v našem klubíčku, jsme se připravovali na příchod čertíka. Vytvořili jsme si ve třídě peklo, v kterém jsme vařili čertovský guláš a prováděli různé čertoviny. A protože jsme šikulové, samozřejmě jsme si každý z nás vyrobili své čertisko a odnesli si ho domů.
PODZIMNÍ BESÍDKA
Vytvořeno: 2017-11-02 • Autor:
Pan Podzim nás už dávno navštívil. Naučili jsme se spoustu krásných písniček, básniček a tanečků o něm. Pozvali jsme proto k nám, do žlutého klubíčka rodiče, ale i babičky a dědečky, abychom jim předvedli, jací jsme šikulové. A protože jsme si celý týden s paní učitelkou povídali o strašidlech, tak jsme si po besídce s rodiči vyrobili strašidýlko z papírového tácku.
VITAMÍNY
Vytvořeno: 2017-10-10 • Autor:
Že ovoce a zelenina je velmi zdravá potravina, to už všichni víme. Co jsou vitamíny a kde se ukrývají. Skoro každý z nás přinesl do školky nějaké to jablíčko, banán, hrušku, hroznové víno a jiné ovoce. Pomohli jsme paní učitelce připravit ovocné ochutnávky. A věřte, že jsme dokázali všechno zbaštit. A také jsme si zkusili z brambor vyrobit ježečky, moc se nám povedli.
Vítejte, noví kamarádi
Vytvořeno: 2017-09-07 • Autor:
Tak začal zase nový školní rok a přišlo k nám do třídy několik nových, malých kamarádů. Chceme, aby se jim u nás líbilo a cítili se u nás dobře. A proto jim my, starší děti ze žlutého klubíčka pomáháme, radíme jim a hlavně se k nim chováme jako kamarádi.
VÝLET DO HORNÍ LIBCHAVY
Vytvořeno: 2017-06-13 • Autor:
Čas utekl jako voda a další školní rok je za námi. A to znamená školní výlet a loučení s našimi předškoláky. Vydali jsme se opět na zámek do Horní Libchavy, kde na nás už čekala princezna Zdenička. S pohádkou O drakovi nás provedla po celém zámku. Plnili jsme i různé úkoly. Potom slavnostně předala šerpy našim školáčkům v Rytířském sále. Velké překvapení na nás čekalo v zámecké zahradě, kde nás očekával Indián. Naučil nás indiánské tance, vyslovovali svá přání do hrnečku, zahráli si na šamany- léčili jsme indiánovi poraněnou ruku, uctili posvátný strom bohů, lovili bizona, naučili jsme se, jak se chovat v přírodě. Hlavně nás, kluky, moc bavilo střílet z luku. Zkrátka ten výlet byl super!
DEN DĚTÍ
Vytvořeno: 2017-06-01 • Autor:
Krásně jsme si ten náš svátek užili! Paní učitelky pro nás připravily spoustu zábavy na školní zahradě- jezdili jsme na koloběžkách mezi kužely, prohazovali míčky kruhem, prolézali pavučinu. Také jsme si zatancovali, zkrátka, celý den radovali.
Besídka ke Dni matek
Vytvořeno: 2017-05-15 • Autor:
Uteklo to jako voda a je tu opět květen, krásný jarní měsíc a všechny maminky slaví svůj svátek. Dne 17.5.2017 se uskutečnila ve žlutém klubíčku besídka, na kterou se děti s nadšením připravovaly. Rodičům a dětem se besídka moc líbila a všichni si sváteční den velmi užili. Maminkám děti vyrobily krásná srdíčka a přáníčka. Na závěr jsme si ochutnali bábovku a společně si pohráli spolu s rodiči ve žlutém klubíčku.